Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Fundacja

Ważne nagrody dla WOŚP

2014-03-21 13:43:31
Przedwczoraj odebraliśmy na Gali Rozdania Kryształowych Anten Świata Mediów nagrodę w postaci szklanej ręki, która podtrzymuje kryształowy talerz satelitarny. Całość wygląda jak połączenie najpiękniejszego kryształu Swarowskiego z przytłumionym szkłem dymnym, czyli matowym. Wszystko ciężkie. Na samej Gali wręczana była także metalowo-złota wersja tej nagrody.

Na sali zebrała się czołówka branży medialnej, komunikacyjnej, internetowej, ludzie reprezentujący wszelkie organizacje które wysyłają, przesyłają, odbierają, emitują i komentują wiadomości. Było naprawdę elegancko i trzeba przyznać, że takie uroczystości przestały być dęte, za to często są sprawnie prowadzone, z zachowaniem proporcji powagi i żartu w zapowiedziach czy przemówieniach.

Sama branża reprezentowana była przez osoby silne i uznane. Jest to wg mnie najlepszym dowodem na to, że w Polsce w wielu sprawach jesteśmy odważni, innowacyjni, że z pomysłem wkraczamy we wszystkie zakamarki świata jakie przynoszą nam nowe technologie. Cyfryzacja systemów komunikacji stała się codziennością. We wszystkich regionach Polski nowoczesne narzędzia do komunikacji wykorzystywane są w wielu dziedzinach życia. Można dzięki temu pokazać innym, że nie ma co marudzić, narzekać i kombinować, tylko trzeba zrobić to z czym inni dali sobie doskonale radę, czyli dołączyć do świata użytkowników nowych technologii.

Celem Gali było wręczenie kryształowych figur, przyszła więc i na nas pora. Kryształową Antenę Świata Mediów odebraliśmy za 22 lata ciężkiej, ale zawsze otwartej na wszelkie innowacje technologiczne pracy. Organizujemy najnowocześniejszą zbiórkę publiczną w Polsce, łączymy ludyczny, piknikowo-festynowy charakter, ludzką radość, dotykalność tłumów na naszych finałach, z umiejętnością korzystania z najnowocześniejszych systemów komunikacji. Jesteśmy cały czas młodzi duchem i nie tracimy kontaktu ze źródłem całego naszego „powera”, czyli z rock’n’rollem. W ten sam sposób podziękowaliśmy całemu gremium, które nagrodę nam przekazało. Kończąc nasze krótkie wystąpienie poprosiliśmy wszystkich zebranych tuzów świata mediów o optymizm w oczach, bo żyjemy w fajnym kraju.

Po dość sprawnej ceremonii wręczenia nagród szybko daliśmy nura, bo czekała nas ważna audycja radiowa, w której ogłosiliśmy wyniki eliminacji do Przystanku Woodstock.

Następnego dnia z rąk dr n. med. Pawła Daszkiewicza oraz prof. dr hab. Jacka Wysockiego odebraliśmy kolejną, przepiękną, bardzo dla mnie i dla nas wzruszającą nagrodę. Były to dwa medale: Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera oraz Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Są one podziękowaniem za 21-letnie wyposażanie szpitala w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dwa piękne medale zostały naprawdę fajnie wymyślone. W rozmowie przy kawie dyrektor szpitala opowiadał, że właśnie wysłał korespondencję do ministra zdrowia dotyczącą serii 28 pytań posła PiS Janusza Zielińskiego na temat Fundacji WOŚP. Pytań, mówiąc krótko, upierdliwych, żeby nie powiedzieć - złośliwych (jaki sprzęt kupiła orkiestra, czy sprzęt ten się psuje, czy był potrzebny, czy był odbierany, czy ma serwis, czy ktoś go umie obsługiwać etc.). 28 pytań, na które odpowiedź zabrała dużo czasu. Ale pytania te ma prawo poseł urzędowo zadać. I co się okazało? Pan dyrektor mówi, że nagle zdał sobie sprawę, jak dużo ważnego i dobrego sprzętu kupiono dla jego szpitala. Nagle, w tym jednym momencie, ogarnął historię 22 lat, która próbuje być tak bardzo dyskredytowana przez Gazetę Polską, czy przez Telewizję Republika, czy chociażby przez blogera ze Złotoryi. Bloger na sali sądowej posunął się nawet do sformułowania, że WOŚP przyczyniła się do zapaści polskiej służby zdrowia, a dziennikarze Gazety Polskiej usiłują wmówić swoim czytelnikom, że nasze zakupy to nic nie znaczące dla stanu polskiej służby zdrowia inwestycje.

A tu jedna wizyta z pięknymi medalami, super opowieści, dużo serdeczności i zdanie sobie sprawy, ze podobnych odpowiedzi na pytania posła będzie kilkaset. Teraz więc my wystąpimy do Pana Ministra i do posła, aby zapoznał nas - obywateli, z odpowiedziami na jego pytania. Teraz my będziemy chcieli je upublicznić i poprosić, m.in. także posła, o wypowiedź na ten temat. Być może usłyszymy jakąś wybitną myśl, trafną ocenę całego zjawiska.

Dwie nagrody, dwa różne światy. Ten poznański mi i mojej żonie, która tez otrzymała taki medal, bliski sercu. 

(Jurek Owsiak) 
POKAŻ PODOBNE
2020-09-15 09:40:00

29. Finał WOŚP – czas start!

Mimo pandemii i wiążących się z nią zmian, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie rozbrzmi na całym świecie, by zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń medycznych. 29. Finał WOŚP odbędzie się 10 stycznia, a już 5 października ruszy rejestracja sztabów.

2020-07-06 11:43:55

Blisko 50 milionów złotych na walkę z koronawirusem

6 lipca Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowała prowadzone od połowy marca działania związane z pandemią COVID-19. Organizacja placówkom w całym kraju przekazała  sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości 48,8 miliona złotych.

2020-07-09 11:42:20

Ronda imienia Wielkiej Orkiestry Swiątecznej Pomocy

Czujemy się wyróżnieni, że po raz kolejny nazwa i wiążąca się z nią misja naszej organizacji stawała się częścią infrastruktury miejskiej i Waszego codziennego życia. Jak dotąd, w Polsce zostało odsłoniętych 25 miejsc związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dlatego, z dumą wspominamy, że w ostatnim czasie odsłoniliśmy kolejne dwa ronda imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pod koniec czerwca w Białej Podlaskiej i Warszawie.

2020-09-16 13:38:22

Jedyny taki tomograf do diagnostyki dzieci w Polsce

Aparat do badań PET-CT to wysokospecjalistyczne urządzenie diagnostyczne o wartości kilkunastu milionów złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie dedykowane dzieciom w Polsce. Zakup zostanie zrealizowany w ramach 54. Konkursu Ofert.

Zobacz też