W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
22 273 830 PLN
Festiwal

Ważne przekazy ze śmiechem w tle

2015-07-29 19:56:22

Kto powiedział, że na ważne tematy można rozmawiać tylko z poważnymi minami? Dzisiejszy "Stand Up Bez Cenzury", czyli Akademia Sztuk Przekomicznych pokazała, że wcale tak nie jest. 

Pierwsze spotkanie w środę to wizyta Kasi Kowalskiej i premiera nowego DVD z jej zeszłorocznego nocnego koncertu w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych.

Za to o 18:00 dowodzenie nad tym miejscem przejęło Międzygalaktyczne Miasteczko Superbohaterów - Katarzyna Piasecka, Abelard Giza i Kacper Ruciński a gospodarzem sceny był jak zawsze Mariusz Kałamaga. Gości powitał za to niezastąpiony Irek Bieleninik.

Tradycją ASP jest obecność Jerzego Owsiaka na początku każdego spotkania. Jurek przywitał wszystkich obecnych - i tych w namiocie i tych, którzy się do niego nie zmieścili i rozsiedli się poza nim, aby oglądać spotkanie na telebimie.

Jeszcze raz podkreślił, że uczestnicy Festiwalu również biorą odpowiedzialność za jego wizerunek. Krzyczał, że są THE BEST i że wspólnie tworzymy Przystanek Woodstock. Zapytał również czy przyrzekną, że nie robią ściemy i pomogą w dbaniu o dobry odbiór imprezy. Ogromne wrażenie zrobiło jednogłośne "PRZYRZEKAMY", które poniosło się przez wielki namiot. 

Jurek prosił, aby woodstockowicze byli dumni z tego, że są Polakami i pamiętali, że mają swoją wartość. Zachęcał do jeżdżenia po świecie, uczenia się życia, poznawania innych kultur i pokazywania, że jesteśmy normalnymi ludźmi. 

"Uwierzcie, że tworzycie swoje życie sami i twórzcie je z wyobraźnią."

Mariusz Kałamaga przyznał, że goście Stand Up'u bali się swojego spotkania z festiwalową publicznością i czy ASP to dobre miejsce na ich odważne mówienie i poruszane tematy. Zapewnił ich jednak, że to doskonałe miejsce, bo nasza publiczność jest najinteligentniejsza.

Śmiechu nie brakowało, jednak poruszane tematy - momentami bardzo odważne - miały zmobilizować do przemyśleń i innego spojrzenia m.in. na niepełnosprawność. 

Pokazaliście jak wyjątkowi jesteście, kiedy wielka ulewa przegoniła widownię oglądającą spotkanie na telebimie i wstaliście, aby drugie tyle ludzi zmieściło się jeszcze wewnątrz namiotu - jesteście wielcy i udowadniacie to na każdym kroku właśnie takimi małymi gestami - dbając o siebie nawzajem. 

(Nika, fot. Paweł Owczarczyk)
 
POKAŻ PODOBNE
Zobacz też