Podczas 28. Finału zebraliśmy:
186 133 610 PLN
Festiwal

Woodstock dla najmłodszych

2015-07-30 09:00:00

Na początku pragniemy Wam przypomnieć, że jeśli planujecie spędzić czas festiwalowy z Waszymi pociechami, musicie pamiętać o ich zabezpieczeniu. Mowa tutaj o przygotowaniu ubioru na każde warunki pogodowe. Słoneczny skwar, rzęsisty deszcz i chłodne noce - ten rok jest doskonałym przykładem, że wszystko jest możliwe :)

Dodatkowo, bardzo istotne jest to aby zapewnić im ochronę przed hałasem, świetnym rozwiązaniem będą słuchawki dźwiękoszczelne. Na pewno przydadzą się także, produkty do ochrony przed owadami oraz koniecznie krem z filtrem UV. Absolutnym obowiązkiem powinny być opaski/bransoletki z danymi kontaktowymi oraz informacją o dziecku, a nawet jego grupie krwi.

Tyle, jeśli chodzi o przygotowanie. Przedstawiamy Wam „plan jazdy” dla dzieci podczas 21. Przystanku Woodstock przygotowany przez wszelakie organizacje.

Ciotka Książkula czyli Małgorzata Janina Berwid autorka programów TV dla dzieci „Moliki Książkowe”, „mama chrzestna” Kulfona i Moniki oraz Budzika, wyróżniona przez dzieci Orderem Uśmiechu,  zaprasza dzieci wraz z rodzicami i młodzież na warsztaty – „Lubię być  woodstockowym molem książkowym” . Warsztaty zaczęły się 29 lipca  i potrwają  do 1 sierpnia codziennie w godzinach 10:00–11:00 w Namiocie Uniwersytetu SWPS oraz między 18 a 19-tą w Namiocie Kręcioła. Na uczestników czeka wiele zagadek, zabaw słownych, plastycznych oraz nagrody książkowe, ufundowane przez zaprzyjaźnione wydawnictwa, między innymi: Znak, Zakamarki, EZOP, BIS, Egmont.

"Klanzowe Pogotowie Zabawowe"
Stowarzyszenie Klanza wychodzi z założenia, że miłości dziecka nie kupisz słodyczami, zabawkami ani prezentami. Najważniejszym elementem Twojej miłości jest czas, jaki mu poświęcasz. Z pomocą chusty KLANZY i kilku innych czarodziejskich rekwizytów Animatorzy zadbają o niezapomnianą rozrywkę dla małych i dużych woodstokowiczów.

Warsztaty odbywają się każdego dnia od 11:00 do 12:00 na otwartej przestrzeni Akademii Sztuk Przepięknych oraz w piątek i sobotę w godzinach 15:00–16:30 w Namiocie ASP.

Greenpeace to niezależna międzynarodowa organizacja pozarządowa. Jej misją jest działanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Koncentrują się na działaniach najbardziej istotnych, zarówno globalnych jak i lokalnych. Zwalczają zagrożenia dla bioróżnorodności i środowiska.

Podczas tegorocznego Przystanku Woodstock przygotowali dla Was wiele atrakcji oraz Eko rozwiązań, które będą dla Was mocno pomocne, podczas życia na polu namiotowym. Udostępniają Wam między innymi plac zabaw dla dzieci i dorosłych!

EkoŚwietlica - Strefa w EkoWiosce będzie funkcjonować codziennie w godzinach 10:00–19:00, przeznaczona dla dzieci w wieku 5-15 lat, które pod opieką rodziców będą mogły skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji.

Dom bez Hejtu - to wspólna przestrzeń organizacji pozarządowych, w której dowiesz się, jak sobie radzić z mową nienawiści i weźmiesz udział w ciekawych antydyskryminacyjnych warsztatach. Po każdym warsztacie losowanie wspaniałych nagród! Czekają na Ciebie także fantastyczne konkursy, gry i zajęcia artystyczne!

Dom bez hejtu tworzą:
 • Fundacja Batorego
 • Stowarzyszenie Projekt: Polska/ Hejtstop
 • Fundacja dla Wolności/ Etnoliga
 • Stowarzyszenie Interwencji Prawnej
 • Stowarzyszenie "Dla Ziemi"
 • Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a
 • Tolerado Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT
 • Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita
 • Kampania Bez nienawiści
 • Grupa Edukatorów Seksualnych "Ponton"
 • Polski Związek Głuchych
 • Kampania Przeciw Homofobii
 • Fundacja "Ocalenie"
 • Koalicja Masz głos, masz wybór

Organizatorzy: Projekt realizowany jest przez Fundację Batorego oraz Stowarzyszenie Projekt:Polska w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

Dom bez hejtu zaprasza codziennie w godzinach 10:00-20:00 na wiele bardzo ciekawych aktywności, podczas których Wasze pociechy będą miło spędzać czas w kąciku dla dzieci, w którym znajdzie się miejsce dla tych dużych i małych.

Ty możesz już teraz wybrać najciekawsze dla Ciebie warsztaty na:
http://woodstockfestival.pl/pl//przystanek_woodstock/aktualnosci/dom_bez_hejtu/?

Strefa SWPS - Strefa Młodzieży to nowatorskie przedsięwzięcie edukacyjne organizowane przez Uniwersytet SWPS (dawną Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej), którego celem jest wspieranie rozwoju młodych ludzi. W tym roku podczas Przystanku, Woodstockowicze będą mieli okazję po raz kolejny wysłuchać wykładów seksuologicznych, wziąć udział w warsztatach psychologicznych m.in. z motywacji czy też odprężyć się podczas warsztatów relaksacyjnych.

W tym czasie najmłodsi będą mogli skorzystać z bardzo przydatnych warsztatów:

Co zrobić gdy się zgubię na Woodstocku?
Warsztaty odbędą się w czwartek  30 lipca od godz. 11.00 do 13.00 na w stanowisku SWPS na terenie ASP. Celem warsztatów będzie nauczenie dzieci poprzez zabawę, co należy robić, aby się nie zgubić, kogo prosić o pomoc, gdy stracą rodziców z pola widzenia, a także jak być ostrożnym w stosunku do osób, które chcą im pomóc.

Budowanie zamków
Na warsztaty zapraszamy w piątek 31 lipca oraz sobotę 1 sierpnia o godz. 11.00-13.00. W ramach warsztatu dzieciaki będą mogły urzeczywistnić swoje marzenia i wybudować swój zamek z kartonu, po czym bronić go przed złymi najeźdźcami.

Przybywajcie! :)

(Olimpia / fot. Anna Migda )

POKAŻ PODOBNE
Zobacz też