Do 29. Finału WOŚP pozostało
102 dni
Festiwal

Woodstock jest bezpieczny!

2016-07-14 17:53:00

Dostajemy od Was wiele sygnałów o tym, że czujecie się tutaj dobrze, że jest to Wasz drugi dom. Przyjeżdża do nas wielu gości którzy potwierdzają taką opinię o Woodstocku. Swoją historią podzieliła się z nami Ania, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Przeczytajcie:

"Za każdym razem jak tutaj przyjeżdżam, tutaj, czyli na Przystanek Woodstock, coś mnie zaskakuje. A to bankomat i budki telefoniczne na polu, a to kolega, który poprosił mnie o rękę po 5 minutach znajomości, a to ksiądz, który przyjeżdża od kilkunastu lat, bo się tu dobrze czuje. Tym razem zaskoczył mnie człowiek, którego nie znam. I pewnie nie poznam. W środę kręcąc się po polu zgubiłam pen z insuliną. Kiepska sprawa. Dla cukrzyka z insulinozależnością, to zupełnie kiepska sprawa. Zagrażająca życiu. Gdyby doszło do kwasicy ketonowej, a później śpiączki. Na szczęście nie doszło. Ów człowiek, o którym pisałam na początku zauważył mojego pena, podniósł go, zaniósł do Biura Rzeczy Znalezionych i tam oddał. I to jest niesamowite. Wyobraźcie sobie sytuację. Przyjeżdżacie na festiwal, właśnie spotkaliście znajomych, albo właśnie rozkładacie namiot, albo biegniecie wypić piwo czy skoczyć na bungee. I na drodze leżą czyjeś dokumenty, zegarek, śpiwór, pen czy torebka z lekami. Co robicie? Idziecie dalej czy zatrzymujecie się, podnosicie, idziecie około 15 minut do Biura Rzeczy Znalezionych i tam zostawicie? Ano właśnie. Na Przystanku Woodstock ludzie dbają o siebie. O tym też często mówi Jurek Owsiak ze sceny – dbajcie o swoje bezpieczeństwo, pilnujcie się wzajemnie. Tutaj, nawet jeśli ktoś przyjedzie bez namiotu czy karimaty, prawdopodobnie jakaś dobra dusza go przygarnie. Głodny dostanie jedzenie. Spragniony wodę. A zgubione rzeczy często wracają do właściciela. Również dzięki pracy ludzi z Biura Rzeczy Znalezionych. Nie wiem kim jesteś człowieku, który znalazłeś mój pen, ale dla mnie jesteś wielki! Za to, że Ci się chciało! Dziękuję. I Wam ludzie z Biura też dziękuję. Pewnie razem z tymi wszystkimi gapami, którzy tracą swoje rzeczy."

Historia skończyła się szczęśliwie. Na festiwalu można spotkać ogrom takich opowieści, gdzie okazuje się, że w dzisiejszych czasach możemy liczyć na siebie wzajemnie i obyśmy zawszę mogli liczyć.

 

Uważajcie na siebie, i dbajcie o osobę która ma obok Was rozbity namiot, która Was mija. Razem tworzymy najpiękniejsze i najbezpieczniejsze miejsce na ziemi.


(Katasha, fot. Dawid Ilnicki)


POKAŻ PODOBNE
2020-09-11 16:00:00

Pilotażowe szkolenie PP

Pandemia Sars-Cov-2 bardzo poważnie wpłynęła na nasze plany szkoleniowe oraz inne aktywności związane z Pokojowym Patrolem. Kilkanaście dni po zakończeniu lutowego szkolenia dla wolontariuszy podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu kolejnych spotkań w naszym Centrum Wolontariatu. Kilka tygodni po Najpiękniejszej Domówce Świata podjęliśmy decyzję o wznowieniu szkoleń dla wolontariuszy chcących działać jako Pokojowy Patrol.

2020-09-29 12:57:13

Debata Senatu RP i WOŚP już 21 października

21 października br. o godz. 11.00 w Senacie RP odbędzie się debata „Ratujmy psychiatrię dziecięcą i młodzieżową”, organizowana pod auspicjami Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego oraz Prezesa Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka.

2020-09-21 12:42:08

Rondo im. WOŚP w Gorzowie Wielkopolskim oficjalnie otwarte

W piątek 18 września otwarto oficjalne rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzowie Wielkopolskim. Stało się tak dzięki inicjatywie części radnych, którzy w kwietniu tego roku przegłosowali uchwałę w tej sprawie.

2020-08-28 15:00:00

Przygotuj się do nowego roku z warsztatami ASP

Rozpocznij rok szkolny z nową wiedzą, dzięki warsztatom Akademii Sztuk Przepięknych. Obejrzyj retransmisję wybranych warsztatów m.in. z zakresu: zdrowia, ekologii, kultury, psychologii i rozwoju osobistego, praw człowieka czy edukacji globalnej, które odbyły się online w ramach 26. Pol'and'Rock Festival ONLINE - Najpiękniejszej Domówki Świata.

Zobacz też