Deklarowana kwota: 115 362 894 PLN
Na koncie mamy już:
115 362 894 
Festiwal

Woodstock jest bezpieczny!

2016-07-14 17:53:00

Dostajemy od Was wiele sygnałów o tym, że czujecie się tutaj dobrze, że jest to Wasz drugi dom. Przyjeżdża do nas wielu gości którzy potwierdzają taką opinię o Woodstocku. Swoją historią podzieliła się z nami Ania, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Przeczytajcie:

"Za każdym razem jak tutaj przyjeżdżam, tutaj, czyli na Przystanek Woodstock, coś mnie zaskakuje. A to bankomat i budki telefoniczne na polu, a to kolega, który poprosił mnie o rękę po 5 minutach znajomości, a to ksiądz, który przyjeżdża od kilkunastu lat, bo się tu dobrze czuje. Tym razem zaskoczył mnie człowiek, którego nie znam. I pewnie nie poznam. W środę kręcąc się po polu zgubiłam pen z insuliną. Kiepska sprawa. Dla cukrzyka z insulinozależnością, to zupełnie kiepska sprawa. Zagrażająca życiu. Gdyby doszło do kwasicy ketonowej, a później śpiączki. Na szczęście nie doszło. Ów człowiek, o którym pisałam na początku zauważył mojego pena, podniósł go, zaniósł do Biura Rzeczy Znalezionych i tam oddał. I to jest niesamowite. Wyobraźcie sobie sytuację. Przyjeżdżacie na festiwal, właśnie spotkaliście znajomych, albo właśnie rozkładacie namiot, albo biegniecie wypić piwo czy skoczyć na bungee. I na drodze leżą czyjeś dokumenty, zegarek, śpiwór, pen czy torebka z lekami. Co robicie? Idziecie dalej czy zatrzymujecie się, podnosicie, idziecie około 15 minut do Biura Rzeczy Znalezionych i tam zostawicie? Ano właśnie. Na Przystanku Woodstock ludzie dbają o siebie. O tym też często mówi Jurek Owsiak ze sceny – dbajcie o swoje bezpieczeństwo, pilnujcie się wzajemnie. Tutaj, nawet jeśli ktoś przyjedzie bez namiotu czy karimaty, prawdopodobnie jakaś dobra dusza go przygarnie. Głodny dostanie jedzenie. Spragniony wodę. A zgubione rzeczy często wracają do właściciela. Również dzięki pracy ludzi z Biura Rzeczy Znalezionych. Nie wiem kim jesteś człowieku, który znalazłeś mój pen, ale dla mnie jesteś wielki! Za to, że Ci się chciało! Dziękuję. I Wam ludzie z Biura też dziękuję. Pewnie razem z tymi wszystkimi gapami, którzy tracą swoje rzeczy."

Historia skończyła się szczęśliwie. Na festiwalu można spotkać ogrom takich opowieści, gdzie okazuje się, że w dzisiejszych czasach możemy liczyć na siebie wzajemnie i obyśmy zawszę mogli liczyć.

 

Uważajcie na siebie, i dbajcie o osobę która ma obok Was rozbity namiot, która Was mija. Razem tworzymy najpiękniejsze i najbezpieczniejsze miejsce na ziemi.


(Katasha, fot. Dawid Ilnicki)


POKAŻ PODOBNE
2019-11-22 10:55:00

Ratujemy i Uczymy Ratować w Myślenicach i Sanoku

Wczoraj zakończyło się szkolenie w Myślenicach w województwie małopolskim, gdzie przeszkoliliśmy nauczycieli z 43 szkół. Do programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" dołączyło aż 8 szkół, ale nie zwalniamy tempa!

2019-11-22 10:55:00

Wielkie granie na Placu Bankowym!

Znamy już listę koncertów 28. Finału WOŚP w Warszawie! 12 stycznia przygotowaliśmy moc muzycznych wrażeń! Zobacz, którzy artyści będą rozgrzewać finałową atmosferę.

2019-11-27 16:07:12

Produkcja finałowych puszek ruszyła!

Dziś, w siedzibie Stora Enso w Ostrołęce, nastąpiła oficjalna prezentacja puszki, do której 12 stycznia kwestować będą tysiące wolontariuszy w Polsce i zagranicą.

2019-12-05 17:25:00

Kim jest wolontariusz WOŚP?

Od 28 lat rok w rok grają z nami, tworząc niesamowitą atmosferę podczas kwesty ulicznej! To dzięki nim gramy i śpiewamy na ulicach miast nie tylko w całej Polsce, ale i na świecie!

Zobacz też