Deklarowana kwota: 92 143 798 PLN
Podczas 27. Finału zebraliśmy:
175 938 717 PLN
Festiwal

Woodstock jest bezpieczny!

2016-07-14 17:53:00

Dostajemy od Was wiele sygnałów o tym, że czujecie się tutaj dobrze, że jest to Wasz drugi dom. Przyjeżdża do nas wielu gości którzy potwierdzają taką opinię o Woodstocku. Swoją historią podzieliła się z nami Ania, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Przeczytajcie:

"Za każdym razem jak tutaj przyjeżdżam, tutaj, czyli na Przystanek Woodstock, coś mnie zaskakuje. A to bankomat i budki telefoniczne na polu, a to kolega, który poprosił mnie o rękę po 5 minutach znajomości, a to ksiądz, który przyjeżdża od kilkunastu lat, bo się tu dobrze czuje. Tym razem zaskoczył mnie człowiek, którego nie znam. I pewnie nie poznam. W środę kręcąc się po polu zgubiłam pen z insuliną. Kiepska sprawa. Dla cukrzyka z insulinozależnością, to zupełnie kiepska sprawa. Zagrażająca życiu. Gdyby doszło do kwasicy ketonowej, a później śpiączki. Na szczęście nie doszło. Ów człowiek, o którym pisałam na początku zauważył mojego pena, podniósł go, zaniósł do Biura Rzeczy Znalezionych i tam oddał. I to jest niesamowite. Wyobraźcie sobie sytuację. Przyjeżdżacie na festiwal, właśnie spotkaliście znajomych, albo właśnie rozkładacie namiot, albo biegniecie wypić piwo czy skoczyć na bungee. I na drodze leżą czyjeś dokumenty, zegarek, śpiwór, pen czy torebka z lekami. Co robicie? Idziecie dalej czy zatrzymujecie się, podnosicie, idziecie około 15 minut do Biura Rzeczy Znalezionych i tam zostawicie? Ano właśnie. Na Przystanku Woodstock ludzie dbają o siebie. O tym też często mówi Jurek Owsiak ze sceny – dbajcie o swoje bezpieczeństwo, pilnujcie się wzajemnie. Tutaj, nawet jeśli ktoś przyjedzie bez namiotu czy karimaty, prawdopodobnie jakaś dobra dusza go przygarnie. Głodny dostanie jedzenie. Spragniony wodę. A zgubione rzeczy często wracają do właściciela. Również dzięki pracy ludzi z Biura Rzeczy Znalezionych. Nie wiem kim jesteś człowieku, który znalazłeś mój pen, ale dla mnie jesteś wielki! Za to, że Ci się chciało! Dziękuję. I Wam ludzie z Biura też dziękuję. Pewnie razem z tymi wszystkimi gapami, którzy tracą swoje rzeczy."

Historia skończyła się szczęśliwie. Na festiwalu można spotkać ogrom takich opowieści, gdzie okazuje się, że w dzisiejszych czasach możemy liczyć na siebie wzajemnie i obyśmy zawszę mogli liczyć.

 

Uważajcie na siebie, i dbajcie o osobę która ma obok Was rozbity namiot, która Was mija. Razem tworzymy najpiękniejsze i najbezpieczniejsze miejsce na ziemi.


(Katasha, fot. Dawid Ilnicki)


POKAŻ PODOBNE
2019-08-26 13:13:50

Wciąż możesz kupić bilety na Wielki Mecz!

Zabierz rodzinę i przyjaciół i bądź z nami na Wielkim Meczu WOŚP vs. TVN! Baw się świetnie, a przy okazji wesprzyj szczytny cel wydarzenia.

2019-08-07 11:03:53

Znamy cel Wielkiego Meczu 2019

Wielki Mecz 2019 odbędzie się już 8 września na Stadionie Legii w Warszawie. Dowiedz się, jaki jest tegoroczny cel tego charytatywnego wydarzenia TVN oraz Fundacji WOŚP.

2019-08-22 10:35:00

Poznaj skład tegorocznej reprezentacji na Wielki Mecz!

Już za kilkanaście dni na murawę stadionu Legii Warszawa wyjdą 2 wspaniałe drużyny WOŚP vs TVN! Poznaj skład tegorocznej reprezentacji i kibicuj razem z nami!

2019-08-12 16:38:09

Dlaczego warto wybrać się na Wielki Mecz?

Wielki Mecz zbliża się wielkimi krokami. Już za niecały miesiąc, po raz trzeci, na murawie warszawskiego stadionu Legii staną drużyny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i TVN. Sprawdź, dlaczego nie może Cię tam zabraknąć!

Zobacz też