Do 32. Finału WOŚP pozostały:
124 dni
Fundacja

WOŚP i Castorama Polska pomagają Turcji

2023-02-28 12:30:41

Castorama Polska i Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy włączają się w pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji. 24 lutego w drogę do kraju walczącego z kataklizmem wyruszył transport z konwektorami i nagrzewnicami.

Castorama Polska zwróciła się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z propozycją zorganizowania transportu konwektorów i nagrzewnic elektrycznych do Turcji. Fundacja od wielu miesięcy realizuje dostawy sprzętu do ogarniętej wojną Ukrainy - od lutego ubiegłego roku WOŚP dostarczyła 4 709 urządzeń medycznych do 19 szpitali w 15 miejscowościach na terenie Ukrainy.

Transport do Turcji to w sumie 1 396 urządzeń, których darczyńcą jest Castorama Polska. 

 

Transport do Turcji z konwektorami i nagrzewnicami, fot. Castorama Polska

 

Mamy ogromne doświadczenie w przekazywaniu pomocy poza granice naszego kraju. Cała logistyka, formalności, a na końcu skuteczne dotarcie do adresata to nasze mocne strony. Dlatego dziękujemy Castoramie, że zwróciła się do nas, aby ten ważny i potrzebny dar został przekazany za pośrednictwem naszej Fundacji. - Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP 

 

 

Sprzęt przekazywany jest AFAD - organizacji ds. zarządzania klęskami żywiołowymi i sytuacjami kryzysowymi w Turcji.

 

Transport do Turcji z konwektorami i nagrzewnicami, fot. Castorama Polska

 

Zgodnie z najnowszymi danymi przekazanymi przez tureckie władze, w trzęsieniu ziemi, do którego doszło 6 lutego, w samej Turcji zginęły ponad 44 tysiące osób.

POKAŻ PODOBNE
2023-09-13 13:20:50

Walka z sepsą naszym priorytetem!

W Światowym Dniu Sepsy w Senacie zrealizowano seminarium Komisji Zdrowia poświęcone standardowi opieki w Polsce. Wśród dyskutujących na temat problemów związanych z sepsą i wsparcia pacjentów nie zabrakło oczywiście Fundacji WOŚP, która walkę z sepsą uczyniła tematem 31. Finału WOŚP.

2023-09-15 12:19:46

16 października ruszy rejestracja Sztabów!

135 dni! Dokładnie tyle dzieli nas od kolejnego, już 32., Finału WOŚP. Październik to w zawsze mocny start orkiestrowej machiny - to właśnie wtedy ogłaszamy cel zbiórki i ruszamy z rejestracją Sztabów.

2023-08-31 08:00:00

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak z Medalem Wolności Słowa

Za miliony zjednoczonych serc i zebranych środków, za wspieranie najsłabszych, za bezkompromisowe i mądre zabieranie głosu w sprawach publicznych. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak zostali laureatami tegorocznego Medalu Wolności Słowa w kategorii Obywatelka/Obywatel.

2023-07-25 17:05:00

Mural im. WOŚP w Zielonkach-Parceli!

Zielonki-Parcela, malownicza miejscowość w gminie Stare Babice, stała się domem dla kolejnych dwóch miejsc im. WOŚP - ronda i wyjątkowego muralu!