Do 32. Finału WOŚP pozostały
122 dni
Uczymy ratować

WOŚP kolejny raz pobiła rekord!

2018-11-06 11:29:29

 

16 października 2018 po raz kolejny postanowiliśmy pokazać, że cała Polska potrafi i chce ratować ludzkie życie. 6 raz zorganizowaliśmy rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. W 2017 roku było nas 85 010 i naszym marzeniem było przebić tę liczbę.

 

Przez dwa miesiące zgłaszały się do nas szkoły, OSP, instytucje kultury i nauki chętne do udziału w naszej akcji. W dzień rekordu do udziału zapisało się 105 902 rekordzistów w 1142 zgłoszonych instytucjach zlokalizowanych dosłownie w całej Polsce. Rzeczywistą liczbę uczestników mogliśmy poznać jednak dopiero po potwierdzeniu lokalnych wydarzeń przez ich organizatorów. Z ogromną radością możemy potwierdzić, że było z nami: 

 

116 342 uczestników 

7 465 fantomów 

1 155 instytucji 

 

Ogromne gratulacje dla wszystkich, którzy byli razem z nami! 

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-05 12:50:00

7. sezon Domowej Orkiestry już wkrótce!

To ten moment - prosimy nie regulować odbiorników! Już w październiku ruszamy z Waszym ulubionym programem! Domowa Orkiestra zagra już po raz siódmy! Tęskniliście?

2023-08-30 15:02:00

Dziękujemy za Festiwal, zapraszamy na kolejny!

Pol'and'Rock Festival, czyli Najpiękniejszy Festiwal Świata, jest podziękowaniem dla wszystkich zaangażowanych w nasze finałowe granie – dla wolontariuszy i wolontariuszek, osób działających w Sztabach oraz darczyńców i wspierających. Za nami 29 edycja – już teraz zapraszamy Was na 30. Pol'and'Rock Festival!

2023-09-28 15:15:55

Światowy Dzień Serca dniem pięknych wspomnień!

Z okazji Światowego Dnia Serca, cofamy się w czasie, by przypomnieć pierwsze dźwięki naszej Wielkiej Orkiestry. To historia o wielkich sercach najmłodszych, które zainspirowały narodziny Fundacji WOŚP.

2023-09-24 10:00:00

Polskie Sztaby znów się spotkały!

Dziwnów nad Morzem Bałtyckim stał się miejscem trzeciego już Ogólnopolskiego Zjazdu Sztabów WOŚP. Przedstawiciele lokalnych ośrodków organizujących Finały spotkali się w sobotę, 23 września, by wymienić doświadczeniami i symbolicznie wkroczyć w przygotowania do 32. zbiórki.