Deklarowana kwota: 115 362 894 PLN
Na koncie mamy już:
115 362 894 
Fundacja
Finały

WOŚP to zdrowie

2017-01-09 16:45:42

Każdy zna powiedzenie "sport to zdrowie", dlatego też Sztaby działające w całej Polsce w dzień Finału zapraszają wszystkich chętnych na najróżniejsze wydarzenia sportowe. Oprócz Biegu WOŚP, który po raz pierwszy w tym roku organizowany będzie pod nową nazwą. Jedenasta edycja zimowych zmagań biegaczy będzie nosić miano "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". Ta zmiana podyktowana jest zaangażowaniem Fundacji w edukację z dziedziny pierwszej pomocy najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Uczestniczy przebiegną ulicami miast, miasteczek i wsi w całej Polsce. Jak sugeruje nazwa, opłaty za pakiety startowe zostaną przeznaczone na finansowanie dwóch programów Fundacji WOŚP: za te fundusze zakupimy pompy insulinowe, które zostaną wypożyczone kobietom w ciąży oraz sfinansujemy program edukacyjny RUR. Jeżeli chcesz dołączyć do tego wydarzenia możesz sprawdzić czy w Twojej okolicy organizowany jest bieg. 

Zobacz, gdzie jeszcze w Polsce odbędą się finałowe biegi (mapa aktualizowana na bieżąco): 

 
 
 
 
Jeżeli wolicie inne formy aktywnego odpoczynku, to wiele Sztabów w Polsce organizuje wydarzenia sportowe w ramach 25 Finału WOŚP. Jeżeli czujecie się w wodzie...jak ryba w wodzie, to zainteresuje was propozycja Sztabu WOŚP w Słupsku. Organizatorzy zapraszają na "Nocne Pływanie". W programie znajdą się między innymi nurkowanie, wodny tor przeszkód czy aerobik. W Krośnie też będzie można wziąć udział w nocnej imprezie - tym razem będzie można wesprzeć tańcząc i wywijając piruety na lodzie. Dla tych, którym nie straszne jest pływanie w lodowatej wodzie przeznaczone jest wydarzenie zorganizowane przez Sztab z Cieszyna Śląskiego. Morsy z Cieszyna Śląskiego wykąpią się w specjalnych zbiornikach ustawionych na rynku. Z kolei, jeżeli wolicie sporty zespołowe, to wybór zdaje się być ograniczony tylko wyobraźnią organizatorów - od turnieju siatkarskiego w Skokach, po rozgrywki piłkarskie w Siechnicach - wybór jest naprawdę ogromny! Wszystkie wydarzenia organizowane przez Sztaby 25-tego Finału WOŚP znajdziecie tu
 
 
 

 

(oz)

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2019-12-18 13:45:00

Jesteś wolontariuszem? Sprawdź 14 podpowiedzi

Jesteś wolontariuszem podczas 28. Finału WOŚP? Mamy dla Ciebie odpowiedzi na 14 najbardziej nurtujących Was pytań.

2019-12-17 19:38:23

Jarosław - Pracowite pszczółki

Bo jak nie my, to kto – czyli składamy Sztabowe Puszki Stacjonarne.

2019-12-17 08:36:23

Świąteczne inspiracje zakupowe

Szukacie pomysłu na prezent, ale zależy Wam, by był to prezent z duszą i przekazem? Każdy Wasz zakup w SiemaShopie wspiera działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jest piękną kolorową pamiątką Finałów WOŚP i Najpiękniejszego Festiwalu Świata - Pol’and’Rock Festival!

2019-12-09 11:00:00

Kraków - Zagrajże w krakowskiej Orkiestrze!

Wszystkie ręce na pokład! - przygotowania w sztabie przy Gazecie Krakowskiej ruszyły pełną parą.

Zobacz też