Zebraliśmy
224 376 706 
Medycyna

WOŚP wydaje środki z 29. Finału - ponad 17 milionów złotych na wsparcie placówek w całej Polsce

2022-04-28 18:00:00

Trzy dni trwał zakupowy maraton Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w trakcie którego Fundacja zakupiła 180 urządzeń za kwotę 17 052 445 zł. To sprzęt, który Orkiestra mogła kupić dzięki hojności Polaków wspierających cel 29. Finału. 

 Finał z głową - tak brzmiało hasło 29. Finału WOŚP, który odbył się w styczniu 2021 roku, a który dedykowany był szeroko pojętej diagnostyce głowy i laryngologii. Z głową (a zatem rozważnie i transparentnie) to również określenie, które opisuje sposób przeprowadzania zakupów sprzętu medycznego przez Fundację WOŚP. Orkiestra realizuje swoje główne statutowe działanie poprzez Konkursy Ofert, czyli wielogodzinne negocjacje z firmami medycznymi, w trakcie których to jakość, a nie cena ma decydujące znaczenie.W dniach 25-27 kwietnia WOŚP zrealizowała 60. i 61. Konkurs Ofert, z czego ten pierwszy dedykowany był zakupom wyrobów medycznych dla audiologii i laryngologii dziecięcej, a drugi doprowadził do zakupu tomografu komputerowego dla jednej z warszawskich placówek. W ramach zakupów dla audiologii i laryngologii WOŚP kupiła:


 • TITAN (zintegrowane urządzenie do peryferyjnych badań audiologicznych) - 13 szt. - wygrała oferta firmy OTICON
 • audiometr podstawowy – 15 szt. - wygrała oferta firmy OTICON
 • audiometr kliniczny – 27 szt. - wygrała oferta firmy OTICON
 • urządzenia do badania potencjałów wywołanych (ABR) - 37 szt. - wygrała oferta firmy OTICON 
 • otoemisja akustyczna – 33 szt. - wygrała oferta firmy OTICON 
 • audiometr impedancyjny (tympanometr) – 43 szt. - wygrała oferta firmy OTICON
 • zestaw do diagnostyki dysfagi (FEES) – 4 szt. - wygrała oferta firmy OLYMPUS 
 • zestaw do VRA – 7 szt. - wygrała oferta firmy OTICON 


To sprzęt, który trafi do 64 placówek w 52 miastach we wszystkich województwach.

 

 

 

Trzeciego dnia zakupowego maratonu Fundacja zrealizowała 61. Konkurs Ofert i zakup tomografu komputerowego dla Szpitala Dziecięcego im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. W ten sposób Orkiestra dokonuje wymiany tomografu komputerowego, który przekazała placówce po 22. Finale WOŚP.

 Firma SIEMENS przedstawia swoją ofertę, fot. Łukasz Widziszowski

 

Spośród ofert złożonych przez 4 firmy Fundacja wybrała tą od firmy SIEMENS. To 23. tomograf komputerowy zakupiony przez WOŚP.

Podczas każdego Konkursu Ofert Fundację wspiera Komisja Ekspertów - specjaliści z danej dziedziny medycyny, co daje gwarancję wyboru najlepszych możliwych urządzeń.


W ramach 60. i 61. Konkursu Ofert w Komisji znaleźli się:

 • dr n. med. Tomasz Grochowski
 • dr hab. n. med. Jarosław Szydłowski
 • dr hab. n. med. Lidia Zawadzka - Głos
 • dr. n. med. Katarzyna Amernik
 • dr hab. n. med. Michał Karlik
 • mgr inż. Marcin Gostyński
 • dr Andrzej Kościesza
 • dr. n. med. Aldona Jarosz


Zakupy sfinansowane zostały ze środków z 29. Finału WOŚP. 

 

 

O Konkursie Ofert

Kupowanie jakości, a nie ceny - to jedno z najważniejszych założeń procesu zakupu sprzętu medycznego przez WOŚP, czyli Konkursów Ofert. To między innymi z tego względu Fundację podczas wyboru urządzeń wspiera Komisja Ekspertów – specjaliści z danej dziedziny medycyny. Oparcie się na doświadczeniach praktyków i nastawienie na jakość to gwarancja wyboru najlepszych z możliwych sprzętów.

Konkurs realizowany jest według scenariusza, na który w przypadku każdego typu urządzeń składają się 3 wejścia. Pierwsze wejście to ocena jakościowa, której eksperci dokonują po zapoznaniu się ze szczegółową ofertą. Wejście drugie, które jest wspólne dla wszystkich firm, to przedstawienie ostatecznego zakresu zamówienia, czyli doprecyzowanie jaki sprzęt - o jakich funkcjach i parametrach - Fundacja zamierza kupić. Ostatni blok to rozmowy z każdym z oferentów na temat proponowanej ceny jednostkowej urządzeń.
 
Zakupy realizowane są w ramach wielogodzinnych negocjacji z udziałem Komisji Ekspertów. Tradycją Konkursów Ofert WOŚP są doskonale wynegocjowane warunki zakupu urządzeń - ceny są znacząco (czasem w skali kilkudziesięciu procent!) niższe niż średnie wartości rynkowe. Każde urządzenie ma wydłużony czas gwarancji, ewentualny zapas materiałów zużywalnych, zapewnione dożywotnie nieodpłatne aktualizacje oprogramowania. Z każdym urządzeniem szpital otrzymuje pakiet szkoleń prowadzonych przez doświadczonych specjalistów. Orkiestra dba więc nie tylko o dostarczenie sprzętu, ale o zapewnienie jak najlepszych możliwości, by z tego sprzętu intensywnie korzystać dla dobra pacjentów.


POKAŻ PODOBNE
2022-09-22 12:00:00

Otwarcie ulicy im. WOŚP w Mińsku Mazowieckim!

Wczoraj, 21 września w Mińsku Mazowieckim została symbolicznie otwarta ulica im. WOŚP. Jesteśmy zaszczyceni!

2022-09-01 12:25:00

Kiedy odbędzie się 31. Finał WOŚP?

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra już za 150 dni - 29 stycznia 2023 roku. Cel przyszłorocznej zbiórki ogłosimy w październiku, wtedy również ruszy rejestracja Sztabów WOŚP, w ramach których działać będą wolontariusze 31. Finału WOŚP.

2022-09-06 09:00:00

Domowa Orkiestra powraca z 5. sezonem!

Stęskniliście się za programem Jurka Owsiaka? Znamy datę emisji kolejnego sezonu Domowej Orkiestry! Tak jak Wy, nasza ekipa produkcyjna nie może doczekać się powrotu do studia, po więcej ciekawych historii. W oczekiwaniu na 5. sezon, przygotowaliśmy dla Was ciekawostki dotyczących Domowej Orkiestry!

2022-09-22 14:46:00

Rondo im. WOŚP w Białej Podlaskiej!

Dzisiaj, w czwartek 22 września Jurek Owsiak, wraz z Prezydentem Białej Podlaskiej Michałem Litwiniukiem symbolicznie otworzył rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Rondo funkcjonuje od 2020 roku, ale przez obostrzenia pandemiczne, symboliczne nadanie imienia zostało przesunięte na dzisiaj!