Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Finały

Wspieraj WOŚP przez internet lub telefon

2018-01-09 13:45:58

 Z roku na rok rośnie liczba osób, które są zainteresowane informacjami na temat celu zbiórki i działań WOŚP. Coraz więcej osób szuka tych informacji na stronach Fundacji, rośnie też liczba osób przekazujących Orkiestrze darowizny poprzez internet lub telefon. Już siódmy rok z rzędu za tę rosnącą na znaczeniu rolę internetu niezbędnego do sprawnego przeprowadzenia Finału odpowiada polska firma informatyczna Atende S.A., która koordynuje działania IT na zasadach pro publico bono.

 

Podczas ostatniego Finału darczyńcy przekazali Fundacji WOŚP rekordową kwotę ponad 105 mln zł. Aż ¼ tej kwoty została przekazana właśnie przez kanały elektroniczne. W dniu Finału stronę fundacji odwiedziło w sumie ponad  700 tys. unikalnych użytkowników, a liczba odsłon przekroczyła 2,6 mln. Ponad połowa internautów (55%) korzystała z urządzeń mobilnych.W tym roku do wyboru jest już ponad 20 sposobów na wsparcie WOŚP poprzez kanały elektroniczne!

O sukcesie zbiórki WOŚP decyduje przede wszystkim otwartość serc darczyńców. Wielki, dotychczasowy sukces zbiórki publicznej nie miałby miejsca bez ciężkiej pracy 120 000 wolontariuszy. Równolegle, co raz częściej darczyńcy decydują się na wsparcie WOŚP kanałami elektronicznymi, a co za tym idzie – rośnie znaczenie bezawaryjnego działania systemów informatycznych odpowiedzialnych za obsługę ruchu na stronie www Fundacji i umożliwiających sprawną obsługę telefoniczną darczyńców. Bierzemy za to odpowiedzialność. Mariusz Mierzejewski, koordynujący pracę inżynierów zarówno z Atende, jak i innych firm informatycznych, dla WOŚP.

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

 

We współpracy z pozostałymi siedmioma partnerami technologicznymi, Atende odpowiada za bezawaryjne działanie strony www.wosp.org.pl, w tym zabezpieczenie sieci i wszystkich systemów IT przed potencjalnymi atakami lub na wypadek awarii. Buduje i zarządza lokalną i rozległą siecią komputerową , a dzięki łączom dostarczanym Fundacji WOŚP przez Atmana zapewnia niezawodny i bezpieczny dostęp do Internetu na placu Defilad w Warszawie dla wszystkich organizacji współpracujących z WOŚP w dniu Finału. Atende dostarcza także nowoczesne telefony IP, dzięki którym darowizny zbierane są za pośrednictwem rozmowy telefonicznej z konsultantami. W ubiegłym roku w dniu Finału odbyło się ponad 1200 takich rozmów. Od 2012 r. cała infrastruktura informatyczna potrzebna do obsługi Finału WOŚP dostarczana jest w formie usługi z chmury Atende.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-09-16 13:38:22

Jedyny taki tomograf do diagnostyki dzieci w Polsce

Aparat do badań PET-CT to wysokospecjalistyczne urządzenie diagnostyczne o wartości kilkunastu milionów złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie dedykowane dzieciom w Polsce. Zakup zostanie zrealizowany w ramach 54. Konkursu Ofert.

2020-09-11 16:00:00

Pilotażowe szkolenie PP

Pandemia Sars-Cov-2 bardzo poważnie wpłynęła na nasze plany szkoleniowe oraz inne aktywności związane z Pokojowym Patrolem. Kilkanaście dni po zakończeniu lutowego szkolenia dla wolontariuszy podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu kolejnych spotkań w naszym Centrum Wolontariatu. Kilka tygodni po Najpiękniejszej Domówce Świata podjęliśmy decyzję o wznowieniu szkoleń dla wolontariuszy chcących działać jako Pokojowy Patrol.

2020-07-09 11:45:43

Przekazaliśmy karetkę neonatologiczną do Szpitala w Szczecinie

10 lipca pod siedzibą Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazaliśmy karetkę do Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdroje".

2020-09-15 09:40:00

29. Finał WOŚP – czas start!

Mimo pandemii i wiążących się z nią zmian, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie rozbrzmi na całym świecie, by zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń medycznych. 29. Finał WOŚP odbędzie się 10 stycznia, a już 5 października ruszy rejestracja sztabów.

Zobacz też