Finały

Wyjątkowa aukcja od serca

2018-01-27 08:53:14

Karolina przyszła na świat 13 lat temu, dokładnie w lutym 2005 roku. Od samego początku dla jej mamy Anety życie nie oszczędziło zaskakujących informacji. Tuż po urodzeniu u Karoliny stwierdzono wodogłowie i przepuklinę oponowo - rdzeniową. Takie schorzenia nie wróżyły nic dobrego. Na szczęście dzięki odpowiednim urządzeniom, determinacji lekarzy oraz mamy Karoliny, dziś na aukcji pojawił się właśnie ten rower. Poznajcie historię dziewczyny o wielkim serduchu i dowiedzcie się dlaczego ten rower jest taki wyjątkowy.

Licytuj >

 

 

 

Zacznijmy od początku

Początki nie były łatwe. Tuż po urodzeniu stwierdzono u Karoliny ciężkie wady wrodzone, które stawiają przed rodzicami i lekarzami ogromne wyzwanie. Schorzenie to jest bezpośrednio związane z układem nerwowym i fizjologiczny uszkodzeniami rdzenia kręgowego. Wiąże się to z potrzebą wdrażania kosztownego leczenia, ogromu determinacji i wielkiej wiary w polepszenie stanu zdrowia. Już na samym początku Karolina miała wielkie szczęście, ponieważ szpital w którym przebywała, był wyposażony w sprzęt zakupiony przez WOŚP. Były to urządzenia takie jak:

  • najnowszej generacji aparat USG
  • inkubator, respirator
  • sprzęt do monitorowania funkcji życiowych
  • aparat do badania słuchu
  • tomograf
  • specjalistyczne łóżeczka dziecięce szczebelkowe

Jako Fundacja jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że sprzęt, który został przez nas zakupiony mógł pomóc Karolinie w diagnozie i leczeniu. Towarzyszył cały czas w walce z chorobą. Trzeba przyznać, że Karolina jest bardzo silną osobą, która pomimo walki z ciężką chorobą nie traci uśmiechu na twarzy. Jest bardzo zdeterminowana i nastawiona na ćwiczenia, które codziennie wykonuje. Pomimo przeciwności losu chce żyć normalnie, jak inne dzieci w jej wieku, dlatego też gra na keybordzie, maluje i interesuje się zwierzętami.

 

Wolontariusz nie od dziś

Po raz pierwszy wolontariuszem podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Karolina była gdy miała 6 lat. Ponieważ była jeszcze bardzo małą, była to bardziej inicjatywa jej mamy, która ze sztabem w Świebodzicach związana jest od 17 lat. W tym roku po raz drugi, Karolina w pełni samodzielnie podjęła decyzję o uczestnictwie w Finale jako osoba kwestująca z puszką podczas finałowej niedzieli, ale to nie wszystko. Postanowiła również przekazać na licytacje swój rower rehabilitacyjny, który przez wiele lat pomagał jej w walce z chorobą. 

 

26. Finał WOŚP w Świebodzicach

 

Na naszym portalu aukcyjnym możecie wylicytować rower rehabilitacyjny Karoliny. Rower po wielu latach stał się dla niej za mały, ale zawdzięcza mu wiele. Dzięki niemu mogła zachować aktywność sportową, ponieważ utrzymuje mięśnie w ciągłej pracy i ruchu. Dzięki ćwiczeniom na tym rowerze Karolina jest na tyle silna, że może samodzielnie chodzić. Teraz bardzo by chciała, aby rower mógł służyć innej potrzebującej rehabilitacji osobie, a dochód z jego licytacji został przekazany na cel. 26 Finału WOŚP.  

 

Licytuj >

 

Rower przeznaczony jest dla dzieci w wieku 8-12 lat i może być bardzo pomocny w codziennym życiu, np na wakacjach nad morzem, gdzie jest wiele ścieżek rowerowych. Posiada hamulec przedni, koszyk oraz regulowane siedzisko oraz kierownicę. Dzięki wymuszeniu ruchu nóg przez cały czas, zapewnia uzyskanie dużo lepszych efektów terapeutycznych. 

Jest to przepiękny dar, za który bardzo dziękujemy Karolinie. Teraz wszystko w Waszych rękach. Zachęcamy Was do licytacji tego wyjątkowego roweru. Zostało już tylko kilka dni do końca, więc niewątpliwie należy się spieszyć. W tajemnicy zdradzimy Wam, że Karolina w dniu zakończenia aukcji ma urodzimy, więc doskonałym prezentem będzie jak najwyższa kwota uzyskana z licytacji. 

  

Karolina z mamą Anetą

 

POKAŻ PODOBNE
2018-09-03 11:09:56

Wielki Mecz coraz bliżej - pokaż jak kibicujesz!

Pokaż jak kibicujesz drużynie WOŚP podczas Wielkiego Meczu! Dodaj nakładkę na zdjęcie profilowe i wrzuć zdjęcie z #WielkMecz. Najciekawsze z nich pokażemy na naszej stronie internetowej.

2018-08-29 14:36:42

Dołącz do Pokojowego Patrolu! Ruszają szkolenia!

Rozpoczynamy kolejny sezon szkoleń w Centrum Wolontariatu Fundacji WOŚP. Jest to doskonała okazja do tego aby dołączyć do Pokojowego Patrolu i w ten sposób działać razem z Orkiestrą.

2018-09-09 17:25:00

Bramki są dwie, ale cel – jeden, wspólny!

Dosłownie chwilę temu na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie rozbrzmiał gwizdek sędziego obwieszczający start Wielkiego Meczu.

2018-09-21 14:34:54

Europejska Nagroda Obywatelska dla WOŚP!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Alicja Szatkowska i Forum Żydów Polskich laureatami Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2018. Nagroda została ustanowiona przez Parlament Europejski dla uhonorowania działalności na rzecz ułatwiania współpracy w Unii Europejskiej oraz promowania lepszego wzajemnego zrozumienia.

Zobacz też