Zebraliśmy
224 376 706 
Finały

Wyjątkowe "orkiestrowe" puszki już w obiegu

2020-12-22 15:15:00

 

185 tysięcy - właśnie tyle puszek wyprodukowała Stora Enso na 29. Finał WOŚP. Choć tradycyjna kwesta odbędzie się dopiero 31 stycznia, wyjątkowe kolorowe skarbonki już teraz są w obiegu - Sztaby od 15 grudnia mogą je wykorzystywać przy organizacji wydarzeń oraz jako Sztabowe Puszki Stacjonarne.

 

Jednym z nieodłącznych elementów każdego Finału WOŚP są tekturowe skarbonki, z którymi rokrocznie kwestują tysiące wolontariuszy. Puszki od 23 lat produkowane są przez Stora Enso. Na potrzeby 29. Finału w zakładzie w Mosinie wyprodukowano 185 tys. skarbonek, tym samym suma puszek przekazanych Orkiestrze przez Stora Enso przekroczyła 3 miliony sztuk. 

 

 

Zrobiliśmy wszystko, aby najbliższy, 29. Finał był kolorowy i radosny. W obecnych czasach jest to nam bardzo potrzebne. Ten kolor i optymizm widoczne są na przepięknych tekturowych puszkach, wyprodukowanych przez Stora Enso.

- Jurek Owsiak

 

Jerzy Owsiak, fot. Łukasz Widziszowski

 

Barwy tegorocznej skarbonki napawają nas ogromnym optymizmem i wierzymy, że grając razem pomagamy tym, którzy tego potrzebują. Jak każdego roku, cieszyliśmy się na spotkanie z Jurkiem na terenie Stora Enso. Jednak ze względów bezpieczeństwa premierowa produkcja skarbonek nie mogła się odbyć w dotychczasowej formule. Współpraca z WOŚP jest dla nas niezwykle istotna. Dzięki niej, wartości Stora Enso „Czyń to, co dobre dla ludzi oraz planety” mają wyjątkowe znaczenie, szczególnie w obecnej sytuacji.

- Tomasz Żebrowski, Prezes Zarządu Stora Enso Poland S.A.

 

Jako światowy lider w dostarczaniu rozwiązań odnawialnych, Stora Enso wierzy, że już wkrótce będzie możliwe całkowite odejście od materiałów na bazie surowców kopalnych. Może się to udać dzięki wzrostowi wrażliwości ekologicznej w społeczeństwie. Skarbonka służy nie tylko ludziom, a także całej naszej planecie. W tym przypadku Stora Enso działa ramię w ramię z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zadbają o to, by po zakończeniu Finału tekturowe skarbonki trafiły do ponownego przerobu.

 

 
 
Choć kwesta zaplanowana jest na 31 stycznia, Finał WOŚP wspierać można już teraz, zasilając Sztabowe Puszki Stacjonarne, czyli puszki w sklepach, punktach usługowych i rozmaitych instytucjach, które mogą działać już od 15 grudnia, po wcześniejszym zgłoszeniu do Sztabu. Obecnie działa 5837 takich puszek, przy 4256 zgłoszonych w sumie w ramach poprzedniego Finału.
 
 
Sztabowej Puszce Stacjonarnej zawsze towarzyszy zezwolenie z najważniejszymi informacjami na temat prowadzonej zbiórki, fot. Łukasz Widziszowski
 
 
 
Swoje zbiórki prowadzą również stacje Circle K, sklepy Lidl i Neonet oraz salony Kemon, a od 23 grudnia puszki znajdą się też w sklepach sieci Żabka.
 
Ponadto puszki mogą być wykorzystywane przez Sztaby, w ramach organizowanych przez nie "finałowych" wydarzeń, które odbywać się mogą od 15 grudnia. W ramach 28. Finału odbyło się łącznie ponad tysiąc takich wydarzeń. 
 
 
 
POKAŻ PODOBNE
2022-04-23 10:55:19

Łączność internetowa w Punktach Humanitarnych

Dostęp do internetu pozwala na monitorowanie sytuacji na pozostałych przejściach granicznych oraz szybką i niezawodną komunikację pomiędzy nami a innymi grupami wolontariuszy niosących pomoc. Możliwość swobodnej komunikacji to również szybsze zbieranie i przekazywanie informacji o potrzebym wyposażeniu i materiałach

2022-05-23 12:25:00

Most zwodzony w Dziwnowie nosi imię WOŚP

To już 50 obiekt imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W ubiegły czwartek odbyła się uroczystość nadania imienia mostowi zwodzonemu nad rzeką Dziwną w Dziwnowie.

2022-05-04 14:00:46

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Obchodzimy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Strażaka, więc składamy najlepsze życzenia wszystkim Strażakom. Jednocześnie przypominamy Wam, co udało nam się zrobić dla jednostek OSP!

2022-05-30 16:27:13

Szukamy ratownika/czki, pielęgniarza/rki lub lekarza/rki na kolonię letnią!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraz ze Złotym Melonem sp. z o.o., organizatorem Wakacyjnego Zawrotu Głowy w Ośrodku Szkoleniowym Szadowo Młyn, poszukuje ratownika/czki, pielęgniarza/rki lub lekarza/rki na kolonię letnią w terminie: 12.07 – 23.07.2022.