Zebraliśmy
224 376 706 
Finały

Z sercem i bezpiecznie!

2021-01-30 14:55:48

Drodzy Wolontariusze, mamy dla Was garść porad, które w trosce o Wasze bezpieczeństwo przekazała nam Policja. Prosimy - zapoznajcie się.

Finał WOŚP to wielkie święto radości i solidarności. Choć akcja cieszy się ogromnym poparciem społecznym a próby zaburzania przebiegu akcji zdarzają się sporadycznie, warto pamiętać o pewnych zasadach. 

Zbiórkę prowadźcie w miejscach, które znacie i w których czujecie się bezpiecznie. Najlepiej gdyby było to miejsca oświetlone, często uczęszczane, w zasięgu kamer monitoringu bądź w rejonie pracy ochrony.

W grupie będzie Wam raźniej i bezpieczniej! Do towarzyszenia Wam podczas kwesty zaproście osobę dorosłą, najlepiej doświadczoną w naszych akcjach. Jest to szczególnie istotne pod koniec zbiórki, gdy robi się ciemniej. Kwestując łączcie się w grupy, zachowując zasady sanitarne - wystarczy, że będziecie się widzieli nawzajem. Będzie Wam raźniej i weselej! Ważne, by przynajmniej jedna osoba w grupie posiadała telefon komórkowy - może się przydać na przykład do wezwania pomocy.

 

 

<3 Za nami konferencja prasowa przed 29. Finał WOŚP! ???? Gramy już za 2 dni! Wolontariusze, dbajcie o siebie!

Opublikowany przez WOŚP Piątek, 29 stycznia 2021

 

 


Pamiętajcie że Policjanci, Strażnicy Miejscy i Gminni są po to, by Wam pomagać. Nie krępujcie się pytać, prosić o pomoc, zgłaszać wszelkie wzbudzające wątpliwości sytuacje, jeśli takie zaobserwujecie. Funkcjonariusze też będą Was obserwowali i w razie wątpliwości pytali, jak Wam idzie zbiórka, czy wszystko jest w porządku.

Wasze życie i zdrowie są dla nas najważniejsze - nie stawiajcie oporu w sytuacji niebezpiecznej, chroniąc wartościowe przedmioty. Jeśli to będzie możliwe - starajcie się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących sprawcy - jak był ubrany, w którą stronę uciekł.

 

 

 

 

 


Zachowajcie bezpieczeństwo w ruchu drogowym - wybierzcie raczej chodnik, niż drogę, noście odblaski, bądźcie ostrożni. Zmęczenie może wpłynąć na Wasze skupienie - bierzcie to pod uwagę.

Jest zima, więc musi być zimno. Ubierzcie się się odpowiednio do warunków. Sprawdzajcie prognozy pogody. Ciepło wpłynie na Wasz komfort i samopoczucie.

Sprawdźcie pogodę na dzień Finału WOŚP na serwisie Onet.pl

 

Mamy też szczególną prośbę do naszych darczyńców - niezależenie od tego, czy wrzucacie datek do puszki wolontariusza, czy wpłacacie do nas przy pomocy jednej z internetowych opcji zbiórki na rzecz 29. Finału, pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i swojego portfela.

Wszyskie oficjalne zbiórki WOŚP znajdują się na naszej stronie! Niezmiennie, dziękujemy za Wasze wsparcie. 

 

Spradź jak możesz wesprzeć WOŚP przez Internet 

 

Przeczytaj porady dla wolontariuszy z poprzednich lat 

 

Finał oczami wolontariusza  
5 wskazówek, jak zostać wzorowym wolontariuszem
14 podpowiedzi dla wolontariuszy 
Podpowiedzi od wolontariuszy dla wolontariuszy 

 

fot. Łukasz Widziszowski

POKAŻ PODOBNE
2022-04-07 12:07:12

Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia to Światowy Dzień Zdrowia ustanowiony przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. To święto co roku pozwala zwrócić naszą uwagę na problemy ochrony zdrowia, ale również na pozytywne wydarzenia czy osiągnięcia związane z rozwojem medycyny.

2022-03-02 11:04:08

Kwota deklarowana 30. Finału WOŚP już na koncie!

136 282 325 złotych - właśnie z taką kwotą deklarowaną zakończył się dzień 30. Finału WOŚP. Dziś cała ta suma znalazła się na koncie 30. Finału WOŚP, a wielkie liczenie wciąż trwa! Ostateczny wynik zbiórki poznamy 30 marca.

2022-02-17 11:51:14

Ponad 800 000 złotych na pompy insulinowe

Jedną z najpopularniejszych aktywności, na jakie decydowały się zarówno Sztaby jak i darczyńcy był udział w Biegu "Policz się z cukrzycą", który już po raz 16 zrzeszał ludzi w Polsce i na świecie i w radosny sposób promował aktywność fizyczną i hasło "w zdrowym ciele zdrowy duch"!

2022-04-01 13:22:33

Karetka już w Przemyślu

Od początku wojny w Ukrainie poza transportami kupujemy sprzęt do szpitali, które zgłaszają potrzeby w związku z pomocą medyczną na granicy. Dlatego dzisiaj Jurek Owsiak osobiście przekazał w ręce Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu ambulans typu B na bazie pojazdu VW Crafter z wyposażeniem.