Podczas 29. Finału zebraliśmy:
210 813 830 PLN
Finały

Z sercem i bezpiecznie!

2021-01-30 14:55:48

Drodzy Wolontariusze, mamy dla Was garść porad, które w trosce o Wasze bezpieczeństwo przekazała nam Policja. Prosimy - zapoznajcie się.

Finał WOŚP to wielkie święto radości i solidarności. Choć akcja cieszy się ogromnym poparciem społecznym a próby zaburzania przebiegu akcji zdarzają się sporadycznie, warto pamiętać o pewnych zasadach. 

Zbiórkę prowadźcie w miejscach, które znacie i w których czujecie się bezpiecznie. Najlepiej gdyby było to miejsca oświetlone, często uczęszczane, w zasięgu kamer monitoringu bądź w rejonie pracy ochrony.

W grupie będzie Wam raźniej i bezpieczniej! Do towarzyszenia Wam podczas kwesty zaproście osobę dorosłą, najlepiej doświadczoną w naszych akcjach. Jest to szczególnie istotne pod koniec zbiórki, gdy robi się ciemniej. Kwestując łączcie się w grupy, zachowując zasady sanitarne - wystarczy, że będziecie się widzieli nawzajem. Będzie Wam raźniej i weselej! Ważne, by przynajmniej jedna osoba w grupie posiadała telefon komórkowy - może się przydać na przykład do wezwania pomocy.

 

 

<3 Za nami konferencja prasowa przed 29. Finał WOŚP! ???? Gramy już za 2 dni! Wolontariusze, dbajcie o siebie!

Opublikowany przez WOŚP Piątek, 29 stycznia 2021

 

 


Pamiętajcie że Policjanci, Strażnicy Miejscy i Gminni są po to, by Wam pomagać. Nie krępujcie się pytać, prosić o pomoc, zgłaszać wszelkie wzbudzające wątpliwości sytuacje, jeśli takie zaobserwujecie. Funkcjonariusze też będą Was obserwowali i w razie wątpliwości pytali, jak Wam idzie zbiórka, czy wszystko jest w porządku.

Wasze życie i zdrowie są dla nas najważniejsze - nie stawiajcie oporu w sytuacji niebezpiecznej, chroniąc wartościowe przedmioty. Jeśli to będzie możliwe - starajcie się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących sprawcy - jak był ubrany, w którą stronę uciekł.

 

 

 

 

 


Zachowajcie bezpieczeństwo w ruchu drogowym - wybierzcie raczej chodnik, niż drogę, noście odblaski, bądźcie ostrożni. Zmęczenie może wpłynąć na Wasze skupienie - bierzcie to pod uwagę.

Jest zima, więc musi być zimno. Ubierzcie się się odpowiednio do warunków. Sprawdzajcie prognozy pogody. Ciepło wpłynie na Wasz komfort i samopoczucie.

Sprawdźcie pogodę na dzień Finału WOŚP na serwisie Onet.pl

 

Mamy też szczególną prośbę do naszych darczyńców - niezależenie od tego, czy wrzucacie datek do puszki wolontariusza, czy wpłacacie do nas przy pomocy jednej z internetowych opcji zbiórki na rzecz 29. Finału, pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i swojego portfela.

Wszyskie oficjalne zbiórki WOŚP znajdują się na naszej stronie! Niezmiennie, dziękujemy za Wasze wsparcie. 

 

Spradź jak możesz wesprzeć WOŚP przez Internet 

 

Przeczytaj porady dla wolontariuszy z poprzednich lat 

 

Finał oczami wolontariusza  
5 wskazówek, jak zostać wzorowym wolontariuszem
14 podpowiedzi dla wolontariuszy 
Podpowiedzi od wolontariuszy dla wolontariuszy 

 

fot. Łukasz Widziszowski

POKAŻ PODOBNE
2021-03-03 10:25:00

Światowy Dzień Słuchu

Dzięki całorocznemu programowi Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu badamy prawie wszystkie noworodki w kraju - dotychczas przebadaliśmy już 6 529 902 dzieci! 3 marca obchodzimy Światowy Dzień Słuchu - jego celem jest podniesienie świadomości na temat zapobiegania głuchocie i utracie słuchu oraz promocja profilaktyki słuchu na całym świecie.

2021-02-25 13:53:03

Dlaczego wspieracie WOŚP i co zmieniła pandemia?

Co sprawia, że co roku miliony Polaków włączają się w zbiórkę na rzecz zakupu nowoczesnego sprzętu dla polskich szpitali i jak na wsparcie Finału wpłynęła pandemia?

2021-03-16 14:56:49

Wyjątkowe ogłoszenia wyniku Finałów

Przed nami ogłoszenie wyniku 29. Finału WOŚP. Przypomnijmy więc sobie najbardziej wyjątkowe ogłoszenia, w czasie których wspólnie cieszyliśmy się z tego, że dzięki olbrzymiej hojności Polaków co roku możemy zmieniać oblicze polskiej medycyny dziecięcej.

2021-03-15 13:14:35

1% dla wysokich standardów leczenia dzieci

Przekaż 1% podatku na rzecz WOŚP! Każdy podatnik może przekazać Orkiestrze swój jeden procent podatku. W tym roku zbieramy dla zapewnienia wysokich standardów leczenia najmłodszych.

Zobacz też