Do 30. Finału WOŚP pozostało:
104 dni
Finały

Z sercem i bezpiecznie!

2021-01-30 14:55:48

Drodzy Wolontariusze, mamy dla Was garść porad, które w trosce o Wasze bezpieczeństwo przekazała nam Policja. Prosimy - zapoznajcie się.

Finał WOŚP to wielkie święto radości i solidarności. Choć akcja cieszy się ogromnym poparciem społecznym a próby zaburzania przebiegu akcji zdarzają się sporadycznie, warto pamiętać o pewnych zasadach. 

Zbiórkę prowadźcie w miejscach, które znacie i w których czujecie się bezpiecznie. Najlepiej gdyby było to miejsca oświetlone, często uczęszczane, w zasięgu kamer monitoringu bądź w rejonie pracy ochrony.

W grupie będzie Wam raźniej i bezpieczniej! Do towarzyszenia Wam podczas kwesty zaproście osobę dorosłą, najlepiej doświadczoną w naszych akcjach. Jest to szczególnie istotne pod koniec zbiórki, gdy robi się ciemniej. Kwestując łączcie się w grupy, zachowując zasady sanitarne - wystarczy, że będziecie się widzieli nawzajem. Będzie Wam raźniej i weselej! Ważne, by przynajmniej jedna osoba w grupie posiadała telefon komórkowy - może się przydać na przykład do wezwania pomocy.

 

 

<3 Za nami konferencja prasowa przed 29. Finał WOŚP! ???? Gramy już za 2 dni! Wolontariusze, dbajcie o siebie!

Opublikowany przez WOŚP Piątek, 29 stycznia 2021

 

 


Pamiętajcie że Policjanci, Strażnicy Miejscy i Gminni są po to, by Wam pomagać. Nie krępujcie się pytać, prosić o pomoc, zgłaszać wszelkie wzbudzające wątpliwości sytuacje, jeśli takie zaobserwujecie. Funkcjonariusze też będą Was obserwowali i w razie wątpliwości pytali, jak Wam idzie zbiórka, czy wszystko jest w porządku.

Wasze życie i zdrowie są dla nas najważniejsze - nie stawiajcie oporu w sytuacji niebezpiecznej, chroniąc wartościowe przedmioty. Jeśli to będzie możliwe - starajcie się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących sprawcy - jak był ubrany, w którą stronę uciekł.

 

 

 

 

 


Zachowajcie bezpieczeństwo w ruchu drogowym - wybierzcie raczej chodnik, niż drogę, noście odblaski, bądźcie ostrożni. Zmęczenie może wpłynąć na Wasze skupienie - bierzcie to pod uwagę.

Jest zima, więc musi być zimno. Ubierzcie się się odpowiednio do warunków. Sprawdzajcie prognozy pogody. Ciepło wpłynie na Wasz komfort i samopoczucie.

Sprawdźcie pogodę na dzień Finału WOŚP na serwisie Onet.pl

 

Mamy też szczególną prośbę do naszych darczyńców - niezależenie od tego, czy wrzucacie datek do puszki wolontariusza, czy wpłacacie do nas przy pomocy jednej z internetowych opcji zbiórki na rzecz 29. Finału, pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i swojego portfela.

Wszyskie oficjalne zbiórki WOŚP znajdują się na naszej stronie! Niezmiennie, dziękujemy za Wasze wsparcie. 

 

Spradź jak możesz wesprzeć WOŚP przez Internet 

 

Przeczytaj porady dla wolontariuszy z poprzednich lat 

 

Finał oczami wolontariusza  
5 wskazówek, jak zostać wzorowym wolontariuszem
14 podpowiedzi dla wolontariuszy 
Podpowiedzi od wolontariuszy dla wolontariuszy 

 

fot. Łukasz Widziszowski

POKAŻ PODOBNE
2021-09-02 10:40:49

Czy Twoje dziecko uczy się pierwszej pomocy?

Nowy rok szkolny wystartował. Sprawdź czy szkoła Twojego dziecka bierze udział w programie edukacyjnym Fundacji WOŚP "Ratujemy i Uczymy Ratować". Zadbaj o bezpieczeństwo swojego malucha, umożliwiając mu naukę pierwszej pomocy w szkole. Zgłoś szkołę do programu.

2021-09-06 10:35:00

Ścigamy się dla wyższych wartości!

Już po raz drugi odbył się wyścig charytatywny Westminster Charity Race, w którym pula nagród została przeznaczona na cele statutowe polskich organizacji charytatywnych. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu!

2021-08-25 13:35:00

Spotkania Akademii Sztuk Przepięknych | Aktywizm społeczny

Na Akademii Sztuk Przepięknych od początku jej istnienia rozmawiamy o rzeczach ważnych. Zapraszani przez nas goście są bardzo często proponowani przez Was - naszą festiwalową społeczność, a w namiocie ASP nie boimy się poruszać aktualnych i trudnych tematów.

2021-09-10 13:53:46

Rejestracja nie ruszyła, ale Sztaby 30. Finału działają!

10 września i do 30. Finału mamy 142 dni! Już pierwsze Sztaby, mimo że rejestracja nie ruszyła, dają znać co u nich słychać!

Zobacz też