Do 32. Finału WOŚP pozostały
122 dni
Fundacja
Finały

Z sercem na dłoni

2023-01-12 10:38:40

O tym, że nasi wolontariusze mają złote serca i nieograniczoną wyobraźnię przekonaliśmy się nie raz. Już podczas 1. Finału WOŚP pojawił się u Was pomysł, by wesprzeć cel naszej zbiórki w bardziej niekonwencjonalny sposób, przez ofiarowanie złotych elementów biżuterii, które niosą najwyższą, bo sentymentalną wartość.

 

Onieśmieleni Waszą wspaniałomyślnością i zaufaniem, którym obdarzyliście Orkiestrę, lata temu postanowiliśmy przekuć otrzymaną szczodrość w coś namacalnego o symbolicznym, wyjątkowym charakterze. Tak zapadła decyzja, by stworzyć Złote Serduszka, niewielkie przypinki wielkiej wagi, wykonane ze złota i przeznaczone na specjalną licytację – Licytację Najbardziej Hojnych Darczyńców. Ten projekt spotkał się z ogólnym uznaniem, a nasz entuzjazm zarażał dalej. Wkrótce potem, akcję wsparła marka Play, wydając co roku limitowane kolekcje Złotych Kart telefonicznych.

 

I tak Wasza inicjatywa po raz kolejny była napędem do utworzenia nowej tradycji, napisania kolejnej melodii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, podczas której co roku wystawiamy na licytacje 100 sztuk Złotych Serduszek i 100 sztuk Złotych Kart telefonicznych, to najlepsze podsumowanie tego, jak pięknie wychodzi nam wspólne granie!

 

 

Prestiżowa nagroda dla każdego

 

Złote Serduszka i Złote Karty uważane są za prestiżową nagrodę uznania za szczególne zaangażowanie społeczne. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że cała kwota uzyskana z licytacji zasila konto Finału WOŚP, wspierając tym samym główny cel wydarzenia. Kto może zawalczyć o tę nagrodę, spytacie?

 

Do udziału w licytacji zapraszamy absolutnie każdego, kto chciałby wziąć w niej udział. Możecie zgłosić się jako osoba fizyczna, firma lub osoba prawna. Należy jedynie pamiętać o przygotowaniu dokumentów uwierzytelniających, by w razie potrzeby móc je przedłożyć w Fundacji (np. przesyłając kopię mailowo).

 

Regulamin Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców

 

Złote Serduszka, fot. Łukasz Widziszowski

 

Aby dołączyć do bitwy o Złote Serduszko lub Złotą Kartę 31. Finału WOŚP, wejdźcie na stronę licytacja.wosp.org.pl i wyślijcie swoje zgłoszenie. Macie na to czas do dnia 31. Finału, czyli do 29 stycznia 2023 r., do godziny 20:30. Możecie użyć pseudonimu, nazwy firmy lub produktu, a Wasz zakład będzie widoczny w aplikacji na liście osób licytujących. W tym roku minimalna kwota licytacji dla serduszek to 2 000 zł, a dla kart 500 zł.

 

Zobacz, jak powstają serduszka:

 

 

Jak przebiega Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców?

 

Nasza specjalna aplikacja wystartowała 10 grudnia 2022 r., a pierwsi ochotnicy już podbijają stawki! Do tej pory zgłosiło się 29 osób licytujących serduszka i 14 zainteresowanych zdobyciem karty. W puli jest już łącznie aż 426 052 zł!

 

Złota Karta 30. Finału WOŚP, fot. Marcin Michoń

 

Wasze stawki będą widoczne w aplikacji, żebyście mogli na bieżąco śledzić postęp licytacji. To pomoże Wam także upolować Złote Serduszko lub Kartę z wybranym przez Was numerem. Kilka serduszek o określonych numerach zostało wcześniej zarezerwowanych m.in. dla Fundacji, dla naszych partnerów — Antyradia i Radia Zet, na aukcje na portalu aukcje.wosp.org.pl oraz dla Sztabów, które podjęły się przeprowadzenia odrębnych licytacji podczas lokalnych wydarzeń. Przy kwocie deklarowanej w wysokości 15 000 zł w przypadku licytacji Złotych Serduszek i 8 000 zł w przypadku Złotych Kart, zostaniecie poproszeni o przejście specjalnej weryfikacji prowadzonej przez system PayU lub PayPal.

 

Ostateczne rozstrzygnięcie Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców odbędzie się w dniu 31. Finału WOŚP, 29 stycznia 2023 r. Plan wygląda następująco:

  • do godziny 20:30 mogą się zgłaszać nowi licytujący,
  • do godziny 21:30 każdy może podbić stawkę,
  • a po godzinie 22:30 rozpocznie się ostatni i zarazem najbardziej emocjonujący etap, czyli „Finałowa Licytacja Wpłat Najbardziej Hojnych Darczyńców”, prowadzony na żywo ze studia telewizyjnego WOŚP przez samego Jurka.

 

 

30. Finał WOŚP. Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, fot. Marcin Michoń

 

 

Do finału licytacji zapraszamy trzech uczestników z najwyższymi kwotami deklarowanymi. Zgoda na udział w ostatnim etapie Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców oznacza, że licytujący jest gotowy podbić stawkę, na której zatrzymała się licytacja. Uczestnik oferujący najwyższą stawkę zdobywa nagrodę Złotego Serduszka lub Karty z numerem 1. 

 

Licytacja podczas 30. Finału — tak było!

 

Licytację Najbardziej Hojnych Darczyńców podczas 30. Finału WOŚP, zdobywając tym samym Serduszko numer 1, wygrała firma Bio-Gen z Łodzi, która przekazała na finałowe konto 777 777 zł. Z kolei firma ITA TOOLS zdobyła Złotą Kartę numer 1 za łączną kwotę 600 001 zł. Oj, działo się! 

 

Jurek Owsiak podczas Finałowej Licytacji na 30. Finale WOŚP, fot. Marcin Michoń

 

 

 Wyślij zgłoszenie już teraz!

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-19 09:42:28

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieję się w Fundacji WOŚP? Dołącz do naszego newslettera! To doskonały sposób, aby regularnie otrzymywać najnowsze informacje i ciekawostki prosto z serca naszej działalności!

2023-09-15 12:19:46

16 października ruszy rejestracja Sztabów!

135 dni! Dokładnie tyle dzieli nas od kolejnego, już 32., Finału WOŚP. Październik to w zawsze mocny start orkiestrowej machiny - to właśnie wtedy ogłaszamy cel zbiórki i ruszamy z rejestracją Sztabów.

2023-08-31 08:00:00

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak z Medalem Wolności Słowa

Za miliony zjednoczonych serc i zebranych środków, za wspieranie najsłabszych, za bezkompromisowe i mądre zabieranie głosu w sprawach publicznych. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak zostali laureatami tegorocznego Medalu Wolności Słowa w kategorii Obywatelka/Obywatel.

2023-09-24 10:00:00

Polskie Sztaby znów się spotkały!

Dziwnów nad Morzem Bałtyckim stał się miejscem trzeciego już Ogólnopolskiego Zjazdu Sztabów WOŚP. Przedstawiciele lokalnych ośrodków organizujących Finały spotkali się w sobotę, 23 września, by wymienić doświadczeniami i symbolicznie wkroczyć w przygotowania do 32. zbiórki.