Podczas 29. Finału zebraliśmy:
210 813 830 PLN
Finały

Zabawa do Końca Świata

2020-12-07 17:50:25

 

Kapela powstała w 2000 roku w Katowicach. W tym samym roku zespół Koniec Świata wydał swoją debiutancką płytę. Pierwsza płyta Końca Świata, „Korzenie” przyniosła śląskiej kapeli uznanie wielbicieli dobrego, polskiego rockowo-punkowego grania, ale to za sprawą drugiego wydawnictwa, czyli „Symfonii na sprzedaż” z 2002 roku kapela zaczęła koncertować w Polsce i Europie, wyruszając w swoją pierwszą trasę koncertową.  Zespół ma na koncie 7 albumów, 3 wydawnictwa jubileuszowe oraz jeden winyl. Najnowsze wydawnictwo kapeli, przewrotnie zatytułowane „God Shave the Queen” ukazało się w 2016 roku. 

Koniec Świata śmiało może pretendować do miana zespołu, który jest głosem pokolenia - umiejętne połączenie tradycyjnego, melodyjnego rocka z żywiołowym, pełnym mocy punkiem idzie w parze z elementami muzyki ska, rozbujanym reggae, a nawet elementami rodzimego folku. Muzyka wraz z poetyckimi, wyczulonymi na codzienne problemy i radości tekstami sprawiają, że utwory Końca Świata z łatwością wpadają w ucho i zostają na długo w pamięci słuchaczy. 

Muzycy tworzący Koniec Świata mają doskonały kontakt z publicznością, która entuzjastycznie przyjmuje każdy występ kapeli, czy to na dużych, plenerowych festiwalach, takich jak festiwale w Jarocinie, Cieszanowie, i Kostrzynie nad Odrą czy to na mniejszych, klubowych koncertach, które kapela miała okazję dać w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Koniec Świata kilkukrotnie prezentował się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, zawitał też na scenę pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie przy okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2008 roku.

 

 

W styczniu 2021 roku kapela wystąpi w finałowym studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Koncert kapeli, tak samo jak inne występy składające się na wyjątkowe, dwudniowe widowisko będzie transmitowany na żywo w Internecie oraz na antenie kanałów grupy TVN. Przyszłoroczna zbiórka, której celem jest zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy odbędzie się 10 stycznia 2021 roku. 

 

Koniec Świata. fot. materiały prasowe zespołu

POKAŻ PODOBNE
2021-01-20 13:30:00

Wasze pytania o WOŚP 2021 z wyszukiwarek

Oto odpowiedzi na pytania oraz frazy, które najczęściej wpisujecie do wyszukiwarek. Na bieżąco także sprawdzamy, co Was najbardziej interesuje. Pisząc o WOŚP używaj #wosp2021.

2021-01-15 11:25:44

Lavazza gra z WOŚP!

Włoski producent kawy ogłasza dwuletnią współpracę z WOŚP. Zaangażowana w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i udzielanie konkretnego wsparcia, Lavazza, zdecydowała się na udział w największej polskiej akcji charytatywnej.

2021-01-21 13:00:00

Lovela łączy siły z Orkiestrą

Lovela dołącza do grona sponsorów 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, by razem z Fundacją dbać o bezpieczeństwo najmłodszych od pierwszych dni życia.

2021-01-21 15:00:03

Pokaż, że grasz z nami!

Do 29. Finału WOŚP zostało już tylko 10 dni! Jeśli nas wspierasz, pokaż to całemu światu. Skorzystaj z filtra na Instagramie i nakładek na zdjęcia profilowe na Facebooku.

Zobacz też