Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Finały

Zagraliśmy na całym świecie!

2017-01-19 15:01:12

 Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagraliśmy na całym świecie! Relacje z finałowych akcji przychodziły do nas z najróżniejszych zakątków globu - zobaczcie sami!

 

Andrzej Bargiel zbierał pieniądze na rzecz WOŚP na Kasprowym Wierchu! Zobaczcie film z tej niezwykłej zbiórki w pięknych okolicznościach przyrody!

Możecie także wziąć udział w aukcji wystawionej przez Andrzeja - ekstremalna noc w górach.

 

 

Sztab WOŚP w Bouremouth wysłał nam swój finałowy hymn! 

Kliknijcie i posłuchajcie!

 

Wieści z Żyrardowa:

Sylwia Pietryga zaprasza do obejrzenia zdjęć z koncertów, które odbyły się podczas 25. Finału WOŚP w Żyrardowie: tutaj.

 

25. Finał WOŚP w Żyrardowie, fot. Sylwia Pietryga

 

Relacja od sztabu w Ludomach:

To był już 17 Finał WOŚP w Ludomach, małej wiosce położonej w województwie wielkopolskim, powiat obornicki. Kierownikiem sztabu, jak w poprzednich latach, została Beata Marek-Góra, która zapoczątkowała tradycję WOŚP w Ludomach i konsekwentnie, co roku, prowadzi kolejne finały. Tak jak obiecaliśmy, działo się, oj działo!

(...) Niedzielną kwestę rozpoczęliśmy ją o ósmej rano. Nasi niezawodni wolontariusze, czyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ludomach spisali się na medal. Nie straszne im było zimno oraz śnieg – dzielnie kwestowali nie tylko na ulicach Ludom, lecz również w okolicznych miejscowościach – Lipie, Sierakówku, Dąbrówce Ludomskiej oraz Ludomkach. Mieszkańcy bardzo chętnie wrzucali pieniążki do puszek. Niektórzy z nich podzielili się z nami swoimi wrażeniami dotyczącymi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedna z mieszkanek wyznała nam, że cały rok czeka na wielką orkiestrę Jurka Owsiaka i bardzo cieszy się, kiedy widzi dzieci z puszkami; inna pani jest z kolei ogromnie wdzięczna orkiestrze, bo sprzęt zakupiony podczas jednego z finałów uratował życie jej 14-letniej obecnie córki; jeszcze inna pani pieniądze na orkiestrę zbiera przez okrągły rok, bo dzięki orkiestrze żyje jej wnuczek.

Pieczę nad wolontariuszami sprawowali strażacy, którzy zapewnili im transport wozami strażackimi na miejsca kwest oraz z powrotem do głównej siedziby sztabu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ludomach. Tam zaś czekało na wszystkich ciasto, kanapki oraz gorąca herbata. Po przeliczeniu pieniędzy z kwesty okazało się, że wolontariusze zebrali ok. 4 000 zł. Natomiast nasza kwota deklarowana po podliczeniu wszystkich zebranych podczas finału pieniążków to 8 440, 33 zł! Taka mała, niepozorna miejscowość! Jesteśmy najlepszym dowodem na to, że chcieć, to móc!

Z całego serca dziękujemy mieszkańcom Ludom oraz okolicznych miejscowości – Ludomek, Lipy, Dąbrówki Ludomskiej i Sierakówka za szczodrość! Dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszom, artystom, strażakom, naszym fotografom oraz każdemu, kto w jakikolwiek sposób włączył się w pomoc orkiestrze!

 

Finał WOŚP w Ludomach (woj. wielkopolskie)

 

Piłkarze z KS "Błękitni" z Dobiegniewa zagrali z WOŚP:

 

 

A co działo się w Szczyczynie?

W Szczuczynie, wyjątkowa Orkiestra grała w niedzielę 15.01.2017 r. już po raz 18-ty. Mieszkańcy miasta i gminy z dobrym sercem otwierali portfele, aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dobroczynną imprezę w Szczuczynie zapoczątkowała w 1999 r. ówczesna z-ca dyr. ZS w Szczuczynie, dziś dyr. Anna Jagusz, a zorganizowała ich aż 15. Od trzech lat głównym organizatorem jest dyr. MDK Janusz Marcinkiewicz, którego w coraz większym zakresie i prawie pod każdym względem wspiera Urząd Miejski.     

Szef Sztabu WOŚP w Szczuczynie i członkowie komisji odpowiedzialnej za przeliczenie pieniędzy zebranych podczas Finału w aukcji na rzecz filantropijnej fundacji Jurka Owsiaka w 2017 r., potwierdzili zebraną kwotę 11 618,53 zł. W tym ok. 5 tysięcy pochodzi z kwesty i ponad 4,5 tysiąca z licytacji, a 1 600 zł zebrał kierowca rajdowy Radosław Typa. Wnioskować trzeba, że Orkiestra – ta Wielka – grała na wyjątkowym instrumencie, które pospolicie nazywamy – sercem! Zatem, pozwólmy niech WOŚP gra i gra aż do rzeczywistego końca świata!  

(Stanisław Orłowski)

 

 

 Jak udały się finałowe licytacje w kanadyjskim Vancouver?

"U nas w dalekim Vancouver trwają radiowe "licytacje" przedmiotów na rzecz 25. Finału WOŚP. Już mamy zadeklarowane ponad 4000 dolarów kanadyjskich! 

Obejrzyjcie kilka zdjęć jak było podczas audycji Radia IKS.

(Rafał Czekajlo)

 

Licytacje finałowe w kanadyjskim radiu

 

Licytacje finałowe w kanadyjskim radiu

 

Sztab WOŚP w Kielcach wysłał nam krótkie nagranie z ich "Światełka do Nieba:

 

 

Członkowie Korpusów Pokoju też grali z nami!

 

 

Zobaczcie, co się działo podczas Finału WOŚP w Opalenicy!

 

 

(amm)

 

POKAŻ PODOBNE
2020-07-09 11:45:43

Przekazaliśmy karetkę neonatologiczną do Szpitala w Szczecinie

10 lipca pod siedzibą Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazaliśmy karetkę do Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdroje".

2020-09-15 09:40:00

29. Finał WOŚP – czas start!

Mimo pandemii i wiążących się z nią zmian, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie rozbrzmi na całym świecie, by zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń medycznych. 29. Finał WOŚP odbędzie się 10 stycznia, a już 5 października ruszy rejestracja sztabów.

2020-07-06 11:43:55

Blisko 50 milionów złotych na walkę z koronawirusem

6 lipca Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowała prowadzone od połowy marca działania związane z pandemią COVID-19. Organizacja placówkom w całym kraju przekazała  sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości 48,8 miliona złotych.

2020-07-17 18:55:51

Jurek Owsiak chce pracować z samorządami nad poprawą polskiej medycyny

Kampania prezydencka stała się możliwością nagłośnienia dyskusji na temat sytuacji polskiej medycyny. Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak proponuje cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami.

Zobacz też