Zarejestrowaliśmy już
41 008 wolontariuszy
Finały

Zagraliśmy na całym świecie!

2017-01-19 15:01:12

 Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagraliśmy na całym świecie! Relacje z finałowych akcji przychodziły do nas z najróżniejszych zakątków globu - zobaczcie sami!

 

Andrzej Bargiel zbierał pieniądze na rzecz WOŚP na Kasprowym Wierchu! Zobaczcie film z tej niezwykłej zbiórki w pięknych okolicznościach przyrody!

Możecie także wziąć udział w aukcji wystawionej przez Andrzeja - ekstremalna noc w górach.

 

 

Sztab WOŚP w Bouremouth wysłał nam swój finałowy hymn! 

Kliknijcie i posłuchajcie!

 

Wieści z Żyrardowa:

Sylwia Pietryga zaprasza do obejrzenia zdjęć z koncertów, które odbyły się podczas 25. Finału WOŚP w Żyrardowie: tutaj.

 

25. Finał WOŚP w Żyrardowie, fot. Sylwia Pietryga

 

Relacja od sztabu w Ludomach:

To był już 17 Finał WOŚP w Ludomach, małej wiosce położonej w województwie wielkopolskim, powiat obornicki. Kierownikiem sztabu, jak w poprzednich latach, została Beata Marek-Góra, która zapoczątkowała tradycję WOŚP w Ludomach i konsekwentnie, co roku, prowadzi kolejne finały. Tak jak obiecaliśmy, działo się, oj działo!

(...) Niedzielną kwestę rozpoczęliśmy ją o ósmej rano. Nasi niezawodni wolontariusze, czyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ludomach spisali się na medal. Nie straszne im było zimno oraz śnieg – dzielnie kwestowali nie tylko na ulicach Ludom, lecz również w okolicznych miejscowościach – Lipie, Sierakówku, Dąbrówce Ludomskiej oraz Ludomkach. Mieszkańcy bardzo chętnie wrzucali pieniążki do puszek. Niektórzy z nich podzielili się z nami swoimi wrażeniami dotyczącymi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedna z mieszkanek wyznała nam, że cały rok czeka na wielką orkiestrę Jurka Owsiaka i bardzo cieszy się, kiedy widzi dzieci z puszkami; inna pani jest z kolei ogromnie wdzięczna orkiestrze, bo sprzęt zakupiony podczas jednego z finałów uratował życie jej 14-letniej obecnie córki; jeszcze inna pani pieniądze na orkiestrę zbiera przez okrągły rok, bo dzięki orkiestrze żyje jej wnuczek.

Pieczę nad wolontariuszami sprawowali strażacy, którzy zapewnili im transport wozami strażackimi na miejsca kwest oraz z powrotem do głównej siedziby sztabu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ludomach. Tam zaś czekało na wszystkich ciasto, kanapki oraz gorąca herbata. Po przeliczeniu pieniędzy z kwesty okazało się, że wolontariusze zebrali ok. 4 000 zł. Natomiast nasza kwota deklarowana po podliczeniu wszystkich zebranych podczas finału pieniążków to 8 440, 33 zł! Taka mała, niepozorna miejscowość! Jesteśmy najlepszym dowodem na to, że chcieć, to móc!

Z całego serca dziękujemy mieszkańcom Ludom oraz okolicznych miejscowości – Ludomek, Lipy, Dąbrówki Ludomskiej i Sierakówka za szczodrość! Dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszom, artystom, strażakom, naszym fotografom oraz każdemu, kto w jakikolwiek sposób włączył się w pomoc orkiestrze!

 

Finał WOŚP w Ludomach (woj. wielkopolskie)

 

Piłkarze z KS "Błękitni" z Dobiegniewa zagrali z WOŚP:

 

 

A co działo się w Szczyczynie?

W Szczuczynie, wyjątkowa Orkiestra grała w niedzielę 15.01.2017 r. już po raz 18-ty. Mieszkańcy miasta i gminy z dobrym sercem otwierali portfele, aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dobroczynną imprezę w Szczuczynie zapoczątkowała w 1999 r. ówczesna z-ca dyr. ZS w Szczuczynie, dziś dyr. Anna Jagusz, a zorganizowała ich aż 15. Od trzech lat głównym organizatorem jest dyr. MDK Janusz Marcinkiewicz, którego w coraz większym zakresie i prawie pod każdym względem wspiera Urząd Miejski.     

Szef Sztabu WOŚP w Szczuczynie i członkowie komisji odpowiedzialnej za przeliczenie pieniędzy zebranych podczas Finału w aukcji na rzecz filantropijnej fundacji Jurka Owsiaka w 2017 r., potwierdzili zebraną kwotę 11 618,53 zł. W tym ok. 5 tysięcy pochodzi z kwesty i ponad 4,5 tysiąca z licytacji, a 1 600 zł zebrał kierowca rajdowy Radosław Typa. Wnioskować trzeba, że Orkiestra – ta Wielka – grała na wyjątkowym instrumencie, które pospolicie nazywamy – sercem! Zatem, pozwólmy niech WOŚP gra i gra aż do rzeczywistego końca świata!  

(Stanisław Orłowski)

 

 

 Jak udały się finałowe licytacje w kanadyjskim Vancouver?

"U nas w dalekim Vancouver trwają radiowe "licytacje" przedmiotów na rzecz 25. Finału WOŚP. Już mamy zadeklarowane ponad 4000 dolarów kanadyjskich! 

Obejrzyjcie kilka zdjęć jak było podczas audycji Radia IKS.

(Rafał Czekajlo)

 

Licytacje finałowe w kanadyjskim radiu

 

Licytacje finałowe w kanadyjskim radiu

 

Sztab WOŚP w Kielcach wysłał nam krótkie nagranie z ich "Światełka do Nieba:

 

 

Członkowie Korpusów Pokoju też grali z nami!

 

 

Zobaczcie, co się działo podczas Finału WOŚP w Opalenicy!

 

 

(amm)

 

POKAŻ PODOBNE
2021-09-28 12:17:51

Sztabowe wieści

Sprawdzamy, co słychać w Sztabach przygotowujących się do 30. Finału WOŚP!

2021-09-02 10:40:49

Czy Twoje dziecko uczy się pierwszej pomocy?

Nowy rok szkolny wystartował. Sprawdź czy szkoła Twojego dziecka bierze udział w programie edukacyjnym Fundacji WOŚP "Ratujemy i Uczymy Ratować". Zadbaj o bezpieczeństwo swojego malucha, umożliwiając mu naukę pierwszej pomocy w szkole. Zgłoś szkołę do programu.

2021-10-05 12:20:42

Jaki jest Nauczyciel programu RUR?

Wszystkim nauczycielom mówimy dziś ogromne "Dziękuję!" z okazji Światowego Dnia Nauczyciela. To dzięki Waszemu zaangażowaniu od lat uczymy dzieci pierwszej pomocy. Od początku istnienia Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" przeszkoliliśmy 30 763 nauczycieli z 12 593 szkół, a dzięki Wam blisko 3 miliony dzieci nauczyło się podstaw pierwszej pomocy!

2021-09-16 09:55:19

Dziękujemy za wiele lat współpracy!

Wieloletni Szef Sztabu w Kaliszu i pomysłodawca sztafety festiwalowej, Bronisław Krakus, na zawsze zapisał się w fundacyjnej historii. Dziękujemy za wieloletnie wsparcie i jesteśmy dumni, że mogliśmy wspólnie tworzyć wyjątkowe projekty, i aktywizować społeczeństwo.