Do udziału w 15. Biegu "Policz się z cukrzycą" zgłosiło się już
1 388 osób
Fundacja
Finały

Zarejestruj Sztab 29. Finału w swoim mieście

2020-10-05 11:30:00

 

Dziś ruszyła rejestracja sztabów 29. Finału WOŚP, tym samym Orkiestra oficjalnie rozpoczyna przygotowania do Letniej Zadymy w Środku Zimy wraz z tysiącami wolontariuszy w Polsce i na całym świecie! Mimo pandemii i wiążących się z nią zmian Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagra, by zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń medycznych. 

 

Chcesz zorganizować zbiórkę w swojej miejscowości? Wybierz formę zbiórki odpowiednią do Waszej aktywności. Pamiętaj, że istnieje kilka form rejestracji zbiórki. Nim rozpoczniesz rejestrację swojej zbiórki, przeczytaj ten tekst i dowiedz się, którą formę rejestracji sztabu powinieneś wybrać. Pamiętaj, aby przed rejestracją zapoznać się z odpowiednim regulaminem zbiórki. 

 

Informacje dla organizatorów

 

 

 Wolontariusze 28. Finału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

 

 

I. Sztab

Sztab tworzy się w celu przygotowania i organizacji zbiórki publicznej w terenie otwartym, podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To najbardziej znana forma, ją wybierasz, gdy chcesz prowadzić otwartą zbiórkę na ulicach swojej miejscowości i rejestrować wolontariuszy. Zapoznaj się z Regulaminem Działania Sztabów, w nim znajdują się najważniejsze dla Ciebie informacje. Pamiętaj, że sztab jest odpowiedzialny za wolontariuszy kwestujących w dniu Finału. 

 ◉ Regulamin Działania Sztabów 29. Finału WOŚP

 


II. Sztab Skarbon Stacjonarnych

Ten rodzaj zbiórki skierowany jest tylko do firm, które posiadają swoje oddziały w różnych miastach Polski. W firmach spełniających to kryterium pracownicy zbierają pieniądze podczas swoich zmian, a skarbona umieszczana jest przy ich stanowisku. Z tego powodu forma zbiórki jest nieco inna. Zamiast wolontariusza z identyfikatorem przy puszce kwestarskiej umieszczone jest stosowne Oświadczenie. Oryginał takiego oświadczenia znajduje się w centrali, a przy każdej puszce musi się znajdować jego kopia. 

 ◉ Regulamin Działania Sztabów Skarbon Stacjonarnych 29. Finału WOŚP

 

III. Sztab Skarbony Wirtualnej

Ten rodzaj zbiórki skierowany jest do firm i portali internetowych, które chcą zorganizować zbiórkę za pomocą elektronicznych środków przekazu. Nie obejmuje on Sztabów kwestujących na terenie otwartym. Zbiórka publiczna przy pomocy Skarbon Wirtualnych Organizatora może odbywać się w dniach od 15.12.2020 r. do 10.01.2021 r. Poniżej można znaleźć listę przykładowych form zbiórek, które mogą być organizowane w ramach Sztabu Skarbon Wirtualnych: 

  • Crowdfunding 
  • Formularz wpłat na stronie 
  • Przekazy zagraniczne 
  • Zbiórka za pomocą kryptowalut 
  • Zakupy grupowe 
  • Zbiórka w aplikacji mobilnej  

  ◉ Regulamin Działania Sztabów Skarbony Wirtualnej 29. Finału WOŚP

 


IV. Impreza Zamknięta

Imprezą Zamkniętą jest impreza organizowana w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w okresie od 15 grudnia 2020 r. do 10 stycznia 2021 r. tj. do dnia 29. Finału włącznie. Całkowity dochód  z tej imprezy przeznaczony jest na rzecz Finału WOŚP. Organizator imprezy Zamkniętej musi pamiętać, że jego wolontariusze kwestować mogą wyłącznie na terenie obiektu (budynku, w terenie ograniczonym, zamkniętym), w którym odbywa się Impreza. Nie mogą kwestować na terenie otwartym tj. na ulicach miast. Termin Impreza Zamknięta nie oznacza, że jest to impreza dla wybranego grona osób (biletowana lub za zaproszeniem). 

 ◉ Regulamin Organizacji Sztabów Imprezy Zamkniętej 29. Finału WOŚPWolontariusze 28. Finału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

 

Chcesz zarejestrować sztab za granicą?

Procedura rejestracji sztabów zarówno dla sztabów w Polsce, jak i za granicą jest ta sama. Wybierz formę rejestracji, dopasowaną do planowanych działań Twojego sztabu. Zapoznaj się z odpowiednim regulaminem i zarejestruj się. 

 

Więcej informacji dla organizatorów

 

Do Wielkiego Finału zostało już mniej niż 100 dni. Temat 29. Finału WOŚP, czyli cel zbiórki, ogłoszony zostanie w ciągu kilku najbliższych dni. Śledźcie nasze aktualnościsprawdźcie, co już wiemy o 29. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-09-16 13:38:22

Jedyny taki tomograf do diagnostyki dzieci w Polsce

Aparat do badań PET-CT to wysokospecjalistyczne urządzenie diagnostyczne o wartości kilkunastu milionów złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie dedykowane dzieciom w Polsce. Zakup zostanie zrealizowany w ramach 54. Konkursu Ofert.

2020-09-21 12:42:08

Rondo im. WOŚP w Gorzowie Wielkopolskim oficjalnie otwarte

W piątek 18 września otwarto oficjalne rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzowie Wielkopolskim. Stało się tak dzięki inicjatywie części radnych, którzy w kwietniu tego roku przegłosowali uchwałę w tej sprawie.

2020-10-01 12:05:00

Domowa Orkiestra (znów) gra!

Drugi sezon specjalnego programu Jurka Owsiaka – Domowa Orkiestra live wystartował. Codziennie o 11:00, m.in. na kanałach społecznościowych Fundacji WOŚP i KręciołaTV, śledzić można kolejne wydania z materiałami na temat działań Fundacji, a przede wszystkim bieżące informacje dotyczące przygotowań do styczniowego Finału.

2020-10-13 11:21:07

Wszystkiego najlepszego Patrolowcy

Razem z naszymi wolontariuszami – jak co roku – 13 października, świętujemy dziś Dzień Pokojowego Patrolowca.

Zobacz też