Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już: 36 007 936 PLN
154 606 764 PLN
Fundacja

Zbiórka na Facebooku, czyli o co w ogóle chodzi?

2019-01-29 09:00:00
 
Czym właściwie są zbiórki na Facebooku? To narzędzie umożliwiające zbieranie pieniędzy na cele charytatywne wprowadzone przez Facebooka w 2015 roku, dzięki któremu ludzie z całego świata mogą przekazywać swoje datki na rzecz organizacji non-profit.

Na całym świecie z narzędzie to wykorzystuje ponad milion organizacji a ponad 20 milionów osób zdecydowało się już przekazać swój datek za pośrednictwem Facebooka.

Dzięki narzędziom do zbierania funduszy na Facebooku, na całym świecie na cele społeczne udało się zebrać już ponad miliard USD.

Od 2017 roku przycisk Przekaż datek, zbiórki charytatywne oraz zbiórki urodzinowe na rzecz organizacji pozarządowych dostępne są również w Polsce.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy korzysta z tej możliwości wsparcia od 2018 roku.

By przybliżyć Wam nieco jak działa to narzędzie, przygotowaliśmy dla Was odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, dotyczące zbiórek organizowanych za pośrednictwem Facebooka.

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Jak założyć zbiórkę na rzecz WOŚP?

 

Aby utworzyć zbiórkę pieniędzy dla WOŚP na Facebooku, kliknij tutaj i wypełnij formularz. Kiedy tylko skończysz, twoi znajomi będą mogli wpłacać datki na rzecz WOŚP za pośrednictwem przygotowanej przez Ciebie zbiórki.

 

 

Czy mogę utworzyć zbiórkę na zakup sprzętu dla konkretnego szpitala?

 

Nie. Pamiętaj, że darczyńcy nie mogą przeznaczyć swoich darowizn na konkretny cel w ramach działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak np. zakup respiratora dla konkretnego szpitala. 

Wszystkie pieniądze zebrane za pośrednictwem zbiórki na Facebooku trafiają na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i są wykorzystywane na statutową działalność Fundacji - ratowanie życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działania na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również działania na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Fundacja dokonuje zakupu sprzętu na podstawie próśb otrzymanych od szpitali i po dokładnej ich analizie, odpowiadając tym samym na ich potrzeby. Nie ma możliwości utworzenia zbiórki, której celem będzie zakup konkretnego sprzętu dla konkretnego szpitala.

 

 

W jaki sposób WOŚP otrzyma datki przekazane za pośrednictwem Facebooka?

 

Jeśli utworzysz zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP na Facebooku, otrzymamy Twoją darowiznę bezpośrednio z Facebooka albo za pośrednictwem Network for Good lub PayPal Giving Fund. Wypłaty zebranych pieniędzy dokonywane są co dwa tygodnie za pośrednictwem automatycznego systemu rozrachunkowego.

Jeśli na potwierdzaniu Twojej transakcji, jako beneficjent wpłaty widnieje "FACEBK*WOPdonate.fb.com" nie masz się czym przejmować.

 

 

Co jeśli nie uda mi się zebrać deklarowanej kwoty?
 
Nawet jeśli zbierzesz tylko część z kwoty zadeklarowanej podczas tworzenia zbiórki, zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz WOŚP. Pamiętaj, liczy się każdy, nawet najmniejszy datek!

 

 

Czy datki przekazywane przez Facebooka podlegają opłatom?

 

Datki na rzecz organizacji dobroczynnych, a więc również Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazywane za pośrednictwem systemu płatności na Facebooku nie podlegają opłatom.

 

 

Jak uzyskam potwierdzenie przekazania datku?
 
Po przekazaniu datku otrzymasz potwierdzenie o tym, że Twoja wpłata miała charakter charytatywny i nie otrzymałeś w zamian żadnych towarów ani usług. Potwierdzenie zostanie wysłane bezpośrednio przez Facebooka, na podstawowy adres e-mail powiązany z Twoim profilem.
 

 

Co zrobić w przypadku pomyłki podczas wpłaty?
 
Fundacja WOŚP jest jedynie beneficjentem, a nie organizatorem zbiórki za pośrednictwem Facebooka, dlatego też nie mamy możliwości zwrotu błędnie przekazanej darowizy.
 
Jeśli podczas przekazania darowizny popełniłeś błąd, koniecznie skontaktuj się bezpośrednio z pomocą Facebooka. Aby to zrobić u użyj tego linku i wypełnij formularz wybierając opcję "Przypadkowe przekazanie datku”.
 
Po weryfikacji zgłoszenia Facebook dokona zwrotu przekazanych środków.
 
fot. Łukasz Widziszowski
 
Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas odpowiedzi rozjaśniły wszystkie wątpliwości, jakie mieliście w związku z tą formą wsparcia działań Orkiestry. Dziękujemy Wam za każdą, nawet najmniejszą wpłatę, jaką dokonujecie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To dzięki Waszym wpłatom jesteśmy w stanie podnosić poziom polskiej medycyny dziecięcej i sprawiać, by każde nowonarodzone dziecko mogło skorzystać z naszego sprzętu.
 
 
POKAŻ PODOBNE
2022-11-28 20:25:00

Pull The Wire na 31. Finale WOŚP w Warszawie!

W swojej cotygodniowej audycji „Zaraz Będzie Ciemno” Jurek Owsiak ogłosił pierwsze gwiazdy, które zagrają podczas warszawskiego 31. Finału WOŚP. Podczas koncertów na Placu Bankowym usłyszycie Pull The Wire!

2022-11-30 20:05:00

Ponad 65 milionów złotych na dziecięcą okulistykę

3 dni trwał 63. Konkurs Ofert, czyli maraton zakupowy poświęcony okulistyce dziecięcej. Na zakupy dla 83 placówek w całym kraju Fundacja WOŚP przeznaczyła w sumie 65 416 440 złotych ze środków zebranych podczas 30. Finału.

2022-11-28 20:15:00

Sztywny Pal Azji na 31. Finale WOŚP w Warszawie!

Wiemy już, który zespół wystąpi 29 stycznia na Placu Bankowym podczas warszawskiego 31. Finału WOŚP – Sztywny Pal Azji!

2022-11-14 16:05:00

Policz się z cukrzycą! Pobiegniemy 17-ty raz!

Bieg "Policz się z cukrzycą" już po raz 17-ty towarzyszyć będzie Finałowi WOŚP. Zapisy na wydarzenie - zarówno na jego stacjonarną formę, czyli ulicami Warszawy, jak i tzw. bieg wirtualny, w którym 5-kilometrowy dystans pokonywać można w dowolnym miejcu, tradycyjnie wystartowały w Światowym Dniu Cukrzycy.