W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Festiwal

Zdrowy Przystanek Woodstock

2015-08-01 08:00:00

Jurek za każdym razem, przypomina, że nie chce widzieć, ani słyszeć, o tym, że na terenie jego Festiwalu rozprowadzane i zażywane są substancje szkodliwe dla zdrowia i życia. Aby nie być gołosłownym, co roku współpracuje z organizacjami, które dbają o profilaktykę leczenia uzależnień, lecz nie tylko. na terenie Akademii Sztuk Przepięknych, spotkacie także organizacje prozdrowotne.
Sprawdź, z pewnością wybierzesz coś da siebie :)

Monar

Stowarzyszenie, które działa na terenie całej Polski. Prowadzi poradnie profilaktyki i terapii uzależnień, ośrodki rehabilitacyjno-readaptacyjne dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych oraz stacjonarne placówki dla osób bezdomnych i noclegownie. Monar koncentruje się również na pomocy bezdomnym. W placówkach Ruchu Wychodzenia z Bezdomności MONAR-MARKOT dysponują dużą liczbą miejsc, gdzie zimą ilość zawsze powiększają. Stowarzyszenie Monar podczas 21. Przystanku Woodstock na terenie Akademii Sztuk Przepięknych prowadzi konsultacje terapeutyczne codziennie od godz. 13:00, a od godz. 16:00 do późnych godzin nocnych warsztaty profilaktyczne.

Familia

Górnośląskie Stowarzyszenie FAMILIA to organizacja, w której uzyskasz pomoc w zakresie problemów z uzależnieniem od  narkotyków oraz substancji psychoaktywnych. Ośrodek terapii dla osób uzależnionych mieści się w Gliwicach. Na Najpiękniejszym Festiwalu Świata grają z nami od 1998 roku pod hasłem „Nie biorę, jestem O.K.” Każdy chętny może skorzystać z pomocy, porady psychologa czy terapeuty uzależnień. Przeprowadzają również warsztaty ABC pomagania edukacji rówieśniczej, która jest jedną z najefektywniejszych strategii pomocy osobom uzależnionym. Zajęcia odbyły się w czwartek oraz dzisiaj o godz. 11.00.

Odpowiadając na potrzeby chwili poruszają też temat uzależnień behawioralnych, zagrożeń związanych z nadużywaniem, niewłaściwym używaniem komputera oraz Internetu. Stowarzyszenie zaprasza codziennie w godzinach od 10.00 do 20.00. 

Zielona Przystań

Projekt jest programem profilaktyczno–terapeutycznym dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym. Ponadto projekt realizowany jest przy współudziale osób z różnych środowisk zawodowych, płaszczyzn sektora publicznego, prywatnego i społecznego, co wpływa na integrację społeczną. Obejmuje kompleksową pomoc w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu i patologii (tj. uzależnienie, współuzależnienie i przemoc w środowisku rodzinnym i rówieśniczym dzieci i młodzieży) oraz wykorzystuje kapitał obywatelski w celu przeciwdziałania dezintegracji społeczeństwa.

Podczas 21. Przystanku Woodstock możecie przystać na chwilę odbyć konsultację profilaktyczno–terapeutyczną, specjaliści czekają na Was codziennie od godz. 8:00 do późnych godzin wieczornych. Skonsultować może się każdy, nie koniecznie z problemem uzależnienia ale także osoby pochodzące z rodzin z problemem z uzależnieniem czy przemocą.

Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii

Podczas 21. Przystanku Woodstock zajmuje się określeniem przyczyn sięgania po używki. Możecie im w tym pomóc, biorąc udział w projekcie „Burza mózgów”, która będzie odbędzie się w sobotę 1 sierpnia o godz. 16:00 w Namiocie Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii. Na stronie http://www.ptzn.org.pl/ znajdziecie adresy placówek PTZN.

Dodatkowo codziennie od 10:00, możecie wykonać badanie na obecność narkotyków i alkoholu w organizmie oraz uzyskać informacje o uzależnieniu i współuzależnieniu.

Stowarzyszenie STACJA

Stowarzyszenie Program STACJA już po raz czwarty będzie miało stoisko profilaktyczne podczas trwania Festiwalu Przystanek Woodstock. Na stoisku tym będzie można porozmawiać na tematy związane z  edukacją seksualną, antykoncepcją, profilaktyką HIV/AIDS oraz STI, używaniem środków i substancji psychoaktywnych. Każdy Woodstockowicz będzie mógł otrzymać bezpłatne prezerwatywy, lubrykanty, chusteczki do higieny intymnej, gadżety oraz materiały edukacyjno-informacyjne. Ponadto na stoisku dostępne będą gry i quizy związane z bezpieczniejszą zabawą, dzięki którym będzie można w przyjazny sposób zwiększyć swoją wiedzę. Stowarzyszenie kolejny raz pokaże, że traktuje młodych ludzi poważnie i chce ich słuchać. Głównym przesłaniem ich działań jest refleksja nad tym jak cieszyć się seksem i dobrą zabawą, a jednocześnie chronić swoje zdrowie. Stoisko czynne jest codziennie od godz. 10:00 do 18:00.

Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej – Oddział Terenowy w Gorzowie Wlkp. przy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp.

W bieżącym roku, wzorem lat ubiegłych, codziennie podczas „Przystanku Woodstock” w     Kostrzynie nad Odrą, uruchomiony jest punkt informacyjno – edukacyjny, w którym:
osobom zainteresowanym wykonywane są bezpłatne pomiary: poziomu tkanki     tłuszczowej, poziomu tlenku węgla w powietrzu wydychanym, ciśnienia tętniczego krwi oraz stanu nietrzeźwości z wykorzystaniem alkomatu, udzielane są porady i informacje w zakresie profilaktyki uzależnień i profilaktyki HIV/AIDS, prowadzone są symulacje stanu odurzenia z wykorzystaniem narkogogli i alkogogli,
prowadzone jest rozdawnictwo tematycznych materiałów edukacyjnych.

Zakład Biochemii i Żywienia Człowieka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

Zakład Biochemii i Żywienia Człowieka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie prowadzi pracę naukową zbierając dane  dotyczące nastawienia Woodstokowiczów do swojego zdrowia. Pracują na obszarze całego pola namiotowego zbierając dane przy użyciu świetnego międzynarodowego narzędzia. Tym samym po uzyskaniu wyników włączają się w ogólnoświatową dyskusję o zdrowiu i jego pojmowaniu przez ludzi młodych.

Prowadzi kąt doradczy czyli stałe miejsce ze sprzętem gdzie chętni mogą się zgłosić i uzyskają indywidualną konsultacje dietetyczną. Prowadzą wykłady i warsztaty edukacyjne:
 • Biochemia kaca czyli dlaczego „dzień po” boli głowa? - 1 sierpnia, godz. 13:30
 • Jak czytać etykiety czyli poznają zdrowe alternatywy niezdrowych produktów? - 1 sierpnia, godz. 14:30

Towarzystwo Rozwoju Rodziny - oddział w Zielonej Górze

Już 17 raz są z nami! „Miłość, młodość, odpowiedzialność…” czyli o czym warto pamiętać aby cieszyć się seksem? Na co dzień zajmują się szeroko pojętą promocją zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, edukacją seksualną, profilaktyką HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową. W ich Woodstockowej ofercie znajdują  się następujące działania:
 
 • rozmowy dotyczące seksualności, bezpieczniejszych zachowań seksualnych, orientacjiseksualnej, antykoncepcji, edukacji seksualnej, profilaktyki HIV/AIDS, HCV, HBV i innychSTI, testowania na HIV w Polsce, profesjonalnej pomocy w sytuacjach trudnych i kryzysowych (np. problemy wieku dorastania, przemocy seksualnej, zakażenia HIV),
 • nauka prawidłowego zakładania prezerwatywy,
 • pokaz i omówienie nowoczesnych metod antykoncepcyjnych
 • gry i quizy edukacyjne,
 • rozdawnictwo bezpłatnych materiałów profilaktycznych (ulotki, broszury, plakaty,
 • prezerwatywy, lubrykanty)
Stoisko jest czynne codziennie od środy (29.07) do soboty (1.08) - 2 x dziennie prowadzone będą także  warsztaty dotyczące profilaktyki ryzykownych zachowań i seksualności
1. godz. 12:00-13:00 warsztat „Co chcielibyście wiedzieć o seksie a Wam się (nie)kojarzy”
2. godz. 16:00-17:00 warsztat „Nie taki HIV straszny jak go malują”

Fundacja Dzień Dla Życia 

Interesujesz się krwiodawstwem i/lub transplantologią? Dzięki Fundacji Dzień Dla Życia możesz dowiedzieć się więcej o tych dziedzinach i być może podjąć decyzję, której skutkiem będzie uratowanie ludzkiego życia! Wahasz się? Masz wątpliwości? A może nigdy o tym nie myślałeś/-aś? Wpadnij do nich i dowiedz się w jak niezwykle prosty sposób możesz podzielić się cząstką siebie!

Fundacja Edukacji Społecznej i Narodowy Instytut Zdrowia Państwowego Zakład Higieny
 

Działania edukacyjno-informacyjne nt. HCV: drogi przenoszenia, sposoby ograniczenia zakażenia, działania profilaktyczne oraz sposoby radzenia sobie z chorobą.  Namiot czynny będzie od 10.00 do 20.00

Fundacja Rosa – kampania Rakoobrona

Fundacja Rosa w czarnym namiocie kampanii Rakoobrona od 29 lipca do 1 sierpnia (środa-sobota) będzie edukować Woodstockowiczów z zakresu profilaktyki onkologicznej i sprawdzi ich wiedzę nt. czerniaka skóry. 31 lipca i 1 sierpnia (piątek–sobota) będzie można pograć w grę RKBN Defenders i wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie”

Powstało w 2000 roku i było wtedy - przede wszystkim - zorganizowaniem się osób, którym przeszczepiono wątrobę w ośrodku szczecińskim w latach 1996-2000. Jednak niedługo potem rozszerzono działalność o pacjentów operowanych w pozostałych krajowych ośrodkach transplantacyjnych, a także ośrodkach zagranicznych. Przez pierwsze lata stowarzyszenie skupiało się przede wszystkim na osobach po przeszczepieniu wątroby, później - po raz kolejny - rozszerzyło swoją działalność także na osoby, którym przeszczepiono inne narządy wewnętrzne.
 
Stowarzyszenie zrzesza ponad 300 osób z całej Polski i skupia się na kilku podstawowych kierunkach działania takich jak edukacja, pomoc osobom oczekującym na przeszczep oraz dbanie o interesy pacjentów po przeszczepieniach.

Dawca.pl

Historia kampanii świadomego dawstwa narządów „Dawca.pl” sięga roku 2002, kiedy to kilku lekarzy Akademii Medycznej w  Gdańsku, zauważyło niechętny stosunek pacjentów do kwestii przeszczepiania narządów. Doszli do wniosku, że przyczyna tej nieufności tkwi w niedostatecznej wiedzy i postanowili zmienić tę sytuację, poprzez uświadamianie społeczeństwa i obalanie mitów na temat transplantologii.

Wiedząc, że dar życia jest bezcenny i może stać się udziałem każdego z nas, jako dawcy czy biorcy, warto poznać rzetelne informacje na ten temat, by oswoić tego demona, jakim jest społeczne tabu transplantologii.

Obecnie Dawca.pl to grupa studentów gdańskich uczelni (przede wszystkim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego), którzy postanowili kontynuować dzieło założycieli Dawca.pl.

Podczas 21. Przystanku Woodstock dawca.pl czeka na Was w strefie NGO na terenie Akademii Sztuk Przepięknych, przygotowali dla Was:
 • 30 000 oświadczeń woli
 • możliwość "przeprowadzenia transplantacji"
 • konkursy z nagrodami (koszulki+ opaski)
 • narządy, z którymi możecie zrobić zdjęcie

Oprócz tych aktywności będziecie mogli po prostu z nimi porozmawiać, poznać oraz uzyskać odpowiedź na nurtujące Was pytania.

Przychodźcie, pytajcie, badajcie się i cieszcie się życiem wolnym od uzależnień! :)

(Olimpia / fot. Mariusz Czapiewski )

 
 
POKAŻ PODOBNE
2020-07-17 18:55:51

Jurek Owsiak chce pracować z samorządami nad poprawą polskiej medycyny

Kampania prezydencka stała się możliwością nagłośnienia dyskusji na temat sytuacji polskiej medycyny. Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak proponuje cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami.

Zobacz też