Finały

Zorganizuj Finał WOŚP w swojej miejscowości

2017-11-02 15:10:06

Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje o tym, jak możecie zorganizować 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w swojej miejscowości.

 

Przede wszystkim najpierw sprawdźcie na liście Sztabów, czy w Waszej miejscowości nie działa już jakiś Sztab. Jeśli tak - skontaktujcie się z nim i spróbujcie zorganizować coś razem. Zawsze lepiej zorganizować wspólną imprezę na większą skalę, łącząc różne środowiska, szkoły i organizacje! 

Jeśli w Waszej okolicy nie ma sztabu - poniżej wypisaliśmy 3 rodzaje zbiórek, które możecie zorganizować z okazji 26. Finału WOŚP. Zacznijcie od przeczytania ich zasad oraz regulaminów:

 

1. Sztab

Sztab organizuje zbiórkę publiczną na terenie otwartym oraz koordynuje działania wolontariuszy kwestujących podczas 26. Finału WOŚP. Koniecznie zapoznajcie się z Regulaminem Działania Sztabów oraz wszystkimi procedurami - to tam znajdują się najważniejsze informacje organizacyjne oraz odpowiedzi na wiele pytań.

 

2. Sztab Skarbon Stacjonarnych

Taką zbiórkę mogą zorganizować tylko firmy, które posiadają swoje oddziały w różnych miastach Polski.  Ich pracownicy będą zbierać pieniądze podczas swoich zmian,  a przy ich stanowiskach zostanie umieszczona finałowa puszka. Pracownicy zamiast identyfikatorów kopię specjalnego oświadczenia, a jego oryginał będzie do wglądu w centrali firmy. Przeczytajcie regulamin Sztabu Skarbon Stacjonarnych.

 

3. Impreza Zamknięta

Jeśli chcecie zorganizować wydarzenie w ramach 26. Finału WOŚP, które miałoby się odbyć w okresie od 15 grudnia 2017 do 14 stycznia 2018 (włącznie), to najlepszą dla Was formą jest Impreza Zamknięta. Pamiętajcie, że całkowity dochód  z tej imprezy musi być przeznaczony na rzecz 26. Finału WOŚP. Wolontariusze Imprezy Zamkniętej mogą kwestować wyłącznie na terenie obiektów, w których odbywa się to wydarzenie (np. w budynku lub na innym terenie zamkniętym). 

Uwaga! Termin Impreza Zamknięta nie oznacza, że jest to impreza dla wybranego grona osób (biletowana lub za zaproszeniem). Impreza zamknięta nazywa się tak, ponieważ odbywa się na zamkniętym terenie, a jej wolontariusze nie kwestują na ulicy. Przeczytajcie regulamin Imprez Zamkniętych.

 

Pamiętajcie, że rejestracja wszystkich rodzajów zbiórek trwa do 20 listopada, a więc macie jeszcze trochę czasu, aby przemyśleć organizację finałowego wydarzenia, podjąć decyzję i dopełnić wszystkich formalności. Jeśli zdecydujecie się na samodzielną organizację sztabu lub imprezy zamkniętej - konieczna będzie rejestracja w internetowej Bazie Szefa Sztabu i przesłanie do nas wydrukowanych i podpieczętowanych wniosków - więc nie czekajcie do ostatniej chwili!

 

Dziękujemy, że gracie z nami!

 

Fot. Igor Kochutnicki

 

POKAŻ PODOBNE
2018-04-23 11:00:58

Rozpoczął się 50. Konkurs Ofert Fundacji WOŚP

W sumie kupionych zostanie 5.343 urządzenia medyczne. Jednym z kluczowych zakupów w tym konkursie ofert będzie pozyskanie, w ramach akcji „Leczyć z miłością” – 4.317 leżanek oraz rozkładanych foteli dla rodziców.

2018-04-06 13:04:00

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak - Kobieta Roku 2017

Tegoroczną laureatką tytułu „Kobiety Roku 2017” została Lidia Niedźwiedzka-Owsiak – współzałożycielka, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zaszczytny tytuł przyznano za „konsekwentne, dyskretne, pozbawione ostentacji tworzenie Fundacji WOŚP.

2018-05-11 18:10:37

Rondo im. WOŚP w Skarżysku Kamiennej

To już informacja oficjalna – dziś, w piątek 11 maja, w Skarżysku Kamiennej dokonano uroczystego nadania imienia Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rondu u zbiegu ulic Paryskiej, Metalowców i Norwida. Decyzję Rady Miasta o nadaniu imienia WOŚP podjęto jednomyślnie.

2018-05-11 15:11:26

Znamy Finalistów 7. Konkursu RUR!

Za nami drugi etap Ogólnopolskiego Konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować"! Po emocjonującej rywalizacji w zakończonym właśnie etapie, przyszedł czas na nie mniej emocjonujący Finał! Sprawdź z którymi szkołami już 6 czerwca zobaczymy się w Warszawie!

Zobacz też