W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
25 436 448 PLN
Fundacja
Finały

WOŚP to zdrowie

2017-01-09 16:45:42

Każdy zna powiedzenie "sport to zdrowie", dlatego też Sztaby działające w całej Polsce w dzień Finału zapraszają wszystkich chętnych na najróżniejsze wydarzenia sportowe. Oprócz Biegu WOŚP, który po raz pierwszy w tym roku organizowany będzie pod nową nazwą. Jedenasta edycja zimowych zmagań biegaczy będzie nosić miano "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". Ta zmiana podyktowana jest zaangażowaniem Fundacji w edukację z dziedziny pierwszej pomocy najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Uczestniczy przebiegną ulicami miast, miasteczek i wsi w całej Polsce. Jak sugeruje nazwa, opłaty za pakiety startowe zostaną przeznaczone na finansowanie dwóch programów Fundacji WOŚP: za te fundusze zakupimy pompy insulinowe, które zostaną wypożyczone kobietom w ciąży oraz sfinansujemy program edukacyjny RUR. Jeżeli chcesz dołączyć do tego wydarzenia możesz sprawdzić czy w Twojej okolicy organizowany jest bieg. 

Zobacz, gdzie jeszcze w Polsce odbędą się finałowe biegi (mapa aktualizowana na bieżąco): 

 
 
 
 
Jeżeli wolicie inne formy aktywnego odpoczynku, to wiele Sztabów w Polsce organizuje wydarzenia sportowe w ramach 25 Finału WOŚP. Jeżeli czujecie się w wodzie...jak ryba w wodzie, to zainteresuje was propozycja Sztabu WOŚP w Słupsku. Organizatorzy zapraszają na "Nocne Pływanie". W programie znajdą się między innymi nurkowanie, wodny tor przeszkód czy aerobik. W Krośnie też będzie można wziąć udział w nocnej imprezie - tym razem będzie można wesprzeć tańcząc i wywijając piruety na lodzie. Dla tych, którym nie straszne jest pływanie w lodowatej wodzie przeznaczone jest wydarzenie zorganizowane przez Sztab z Cieszyna Śląskiego. Morsy z Cieszyna Śląskiego wykąpią się w specjalnych zbiornikach ustawionych na rynku. Z kolei, jeżeli wolicie sporty zespołowe, to wybór zdaje się być ograniczony tylko wyobraźnią organizatorów - od turnieju siatkarskiego w Skokach, po rozgrywki piłkarskie w Siechnicach - wybór jest naprawdę ogromny! Wszystkie wydarzenia organizowane przez Sztaby 25-tego Finału WOŚP znajdziecie tu
 
 
 

 

(oz)

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-04-10 10:15:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.29

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dziś będziemy chemikami. Mali odkrywcy wciela się dziś w domowych naukowców. Przed nami prawdziwy eksperyment chemiczny!

2020-04-06 16:43:27

Kolejne dary WOŚP w walce z COVID-19

Dzięki powołanemu Funduszowi Interwencyjnemu na rzecz walki z koronawirusem realizujemy kolejne akcje wsparcia dla polskich placówek medycznych walczących z koronawirusem. Trafi do nich 75 000 przyłbic ochronnych, 1 000 000 maseczek chirurgicznych oraz 2 500 masek sportowych.

2020-04-08 21:09:20

30 mln złotych od WOŚP na walkę z koronawirusem

Kolejne 50 tysięcy kombinezonów ochronnych. W sumie już 30 mln złotych od WOŚP na walkę z koronawirusem.

2020-04-16 14:19:31

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.33

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Ucząc się dbania o własne biezpieczeństwo przy pomocy filmików edukacyjnych oraz przeprowadzając z dziećmi domowe doświadczenia. Dbając o bezpieczeństwo, dbaj także o dobrą atmosferę w Waszym domu. Wizualizuj sielankową, domową atmosferę i stwórz domowy regulamin wraz z dziećmi.

Zobacz też