Na cel 30. Finału zebraliśmy już
17 735 708 PLN
Dla wolontariuszy

Dziękujemy, że chcesz z nami grać!

 

Dziękujemy, że chcesz z nami grać i w czasie najbliższego Finału zbierać pieniądze na rzecz najmniejszych dzieci. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje jak zostać wolontariuszem/wolontariuszką WOŚP. 

  
 
 

Baza wolontariuszy

 
 

Zmień zdjęcie profilowe

http://bit.ly/JestemWolontariuszemWOSP
http://bit.ly/jestemwolontariuszka 

 

Zostań wolontariuszem - krok po kroku
Trzy możliwości

Chcesz zostać wolontariuszem/wolontariuszką? 

Masz trzy możliwości:

  • możesz zbierać pieniądze do tradycyjnej skarbonki 
  • zbierać pieniądze w Internecie za pomocą eSkarbonki 
  • lub połączyć te dwie formy wsparcia 
     

Chcę kwestować z tekturową Skarbonką

Chcesz kwestować z tekturową Skarbonką? Zgłoś się do Sztabu. Po przyjęciu Twojego zgłoszenia to w Sztabie dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka. Jak znaleźć Sztab w swojej okolicy? Wszystkie dane kontaktowe do Sztabów znajdziesz na naszych stronach. Zanim skontaktujesz się z jednym z nich, przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte.

 

Czy każdy może zostać wolontariuszem?

Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy kwestujących z tekturową Skarbonką odpowiedzialny jest Szef Sztabu i to on decyduje, z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolnych miejsc dla wolontariuszy, co często oznacza, iż niestety nie wszyscy chętni zostaną przyjęci. Dlatego najlepiej zgłosić się do sztabu jak najszybciej! Limit nie dotyczy wolontariuszy kwestujących do eSkarbonek. 

Jak się zarejestrować?

I tutaj również masz kilka możliwości! 

  • Jeśli chcesz zbierać pieniądze do tekturowej Skarbonki - możesz wybrać rekrutację online lub w Sztabie. 
  • Jeśli chcesz zbierać pieniądze do eSkarbonki - wybierz rekrutację online. 

 

Rekrutacja online

Rekrutacja online - najszybsza forma rejestracji. Za pomocą iwolontariusz.wosp.org.pl możesz zgłosić się i samodzielnie uzupełnić formularz zgłoszeniowy. Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia Sztab skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia danych, które zostały wpisane do formularza. O formie kontaktu decyduje Sztab - my zalecamy kontakt online. 

 

Rekrutacja w Sztabie

Rekrutacja w Sztabie - wolontariusz kontaktuje się ze Sztabem i udaje się na spotkanie ze wszystkimi niezbędnymi danymi i swoim zdjęciem.

 

Osoby niepełnoletnie

Osoby nieletnie, które chcą zostać wolontariuszem, powinny zgłosić się do Sztabu z opiekunem prawnym. Osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz. Jeśli rejestrujesz się online - opiekun musi założyć konto "Opiekuna wolontariusza".

Twoja praca w dniu Finału

Zostałeś/aś zarejestrowany/a w Sztabie jako wolontariusz, otrzymałeś/aś już swój identyfikator, puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba, która wrzuci pieniądze do tekturowej Skarbonki. Zapoznałeś/aś się z Regulaminem Wolontariusza, jesteś zatem gotów/gotowa do rozpoczęcia kwesty.

Zbierasz pieniądze wyłącznie w dzień Finału, czyli 30 stycznia 2022 r.. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych, nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.

 

Rozliczenie

Dopilnuj, by puszka została przeliczona w Twojej obecności, a zebrana przez Ciebie kwota została wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Bardzo ważne jest, abyś własnoręcznie podpisał/a się pod tą kwotą na liście (lub potwierdził ją online na stronie iWolontariusz.wosp.org.pl), ponieważ jest to dla nas informacja, że zgadzasz się z podaną sumą. Po rozliczeniu przez nas Twojego Sztabu – jeśli podałeś/aś numer telefonu, to otrzymasz od Fundacji wiadomość z potwierdzeniem kwoty, którą zebrałeś/aś do puszki kwestarskiej podczas finałowej zbiórki. 

 

Podziękowanie

Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki otrzymasz od Szefa Sztabu druk Twojego rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Twojego udziału w zbiórce, potwierdzenie zebranej do puszki kwoty, jak i nasze podziękowanie dla Ciebie za świetnie wykonaną pracę. Fundacja nie wysyła osobnych oświadczeń o wolontariacie. 

 

 

Bezpieczeństwo

Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał/a zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.

A co jeśli nie mam sił?

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, zmarzłeś/aś, Twoja Skarbonka przemokła lub jest przepełniona, możesz przerwać zbiórkę i pójść się rozliczyć do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy i poczekaj na jej przeliczenie i dopełnienie wszystkich formalności.

Drodzy wolontariusze podczas kwesty w ramach 30. Finału WOŚP pamiętajcie o obecnie obowiązujących zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią COVID-19. 

 

fot. Marcin Zieliński