W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
23 692 363 PLN
Koncerty

Spotkania Bożonarodzeniowe i Wielkanocne

 

Koncert Wielkanocny, 2000 r. 

Warszawa, Teatr Wielki Opery Narodowej  

Była w tym ogromna energia, siła, a przede wszystkim wsparcie Telewizji Polskiej i Niny Terentiew, która bez mrugnięcia oka wzięła pomysł na klatę i podkręcała, by to jak najlepiej zrealizować. A pomysł był prosty i stary jak świat: połączyć dwa muzyczne żywioły i uczynić to w miejscu wyjątkowym. Żywiołami była muzyka rock'n'rollowa i muzyka poważna, a miejscem Opera Narodowa, czyli Teatr Wielki. Chcieliśmy na wiosnę…podziękować za finał i zaprosić wszystkich na wyjątkowy koncert. Wystąpili: Orkiestra i Chór Opery Narodowej, Voo Voo, Raz Dwa Trzy, Artur Gadowski, Carrantuohill - i wyjątkowy gość z Afryki Południowej - zespół Amampondo. Gościem specjalnym była Pani Jolanta Kwaśniewska, szefowa fundacji "Porozumienie bez barier". W czasie koncertu nastąpiło symboliczne wręczenie cyklera zakupionego przez Fundację za pieniądze zebrane podczas ostatniego Finału, pierwszemu dziecku z listy oczekujących na ten ważny sprzęt - sześcioletniej Oli z Andrychowa. 

Przeczytaj więcej 

 

Koncert Bożonarodzeniowy, 2000 r. 

Warszawa, Teatr Polski  

Wystąpili: Jak Wolność to Wolność, Orkiestra Pod Wezwaniem Świętego Mikołaja, Trebunie Tutki, Voo Voo, Golec uOrkiestra, kataloński zespół DHARMA oraz artyści Chóru Teatru Wielkiego. W czasie Koncertu wręczyliśmy nasz Kryształowy puchar przyjaciołom Orkiestry, czyli Gazecie Lubuskiej z Zielonej Góry. Scenografię przygotował Jarek Koziara. 

Zobacz fragment koncertu

 

 

Koncert Bożonarodzeniowy, 2001 r. 

Warszawa, Teatr Wielki Opery Narodowej  

Wystąpili: Orkiestra i Chór Opery Narodowej pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego, Małgorzata Walewska, zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”, Artur Gadowski, Jafia Namuel i VooVoo, a ze świata przyjechał do nas zespół I Muvrini z Korsyki. Kryształowy Puchar oraz srebrne medale Orkiestry ze specjalnymi certyfikatami - podziękowanie od Orkiestry za dotychczasowe, bardzo gorące granie z nami otrzymali przedstawiciele ZAIKS-u, Programu Pierwszego Polskiego Radia i Drugiego Programu Telewizji.

Scenografię przygotował Jarek Koziara.  

Przeczytaj więcej

 

 

Koncert Bożonarodzeniowy, 2002 r. 

Wrocław, Hala Orbita  

Wystąpili: Małgorzata Walewska, Ewelina Flinta, Proletaryat, Cree, Rzepczyno Folk Band, Maleo, Michael Blacka,Kofi Ayivor, Voo Voo. 

Orkiestracja - Mateusz Pospieszalski, Piotr Rubik. Scenografię przygotował Jarek Koziara. 

Zobacz fragmenty koncertu 

Przeczytaj więcej 

 

 

Przeczytaj opowieść Jurka Owsiaka na temat koncertów Wielkanocnego i Bożonarodzeniowych w ramach cyklu Muzyka Podwyższonego Ryzyka 

Aktualności
2020-04-10 14:40:00

Sprawdź, gdzie trafia sprzęt COVID-19

Sprawdź, gdzie już przekazaliśmy sprzęt w ramach walki z COVID-19. Listy aktualizowane na bieżąco.

Zobacz też