Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Fundacja

Książka "Słowo albo nóż - o komunikowaniu się ludzi"

2019-04-13 13:00:00
 
Okazuje się, że o złym komunikowaniu się, nie od dzisiaj, ani nawet nie od wczoraj, ale już od kilku lat, mówią również ludzie zajmujący się tym tematem zawodowo. Dostaliśmy właśnie książkę Pana prof. Edwarda Radeckiego zatytułowaną „Słowo albo nóż – o komunikowaniu się ludzi", którą wydał w 2016 roku. Znajdziecie w niej bardzo dużo fachowych określeń na temat języka, jego rodzajów i grup, związanych także ze społecznościami. Pan profesor porusza w niej także kwestię tego, co jest dla nas najbardziej kluczowe - czyli gdzie kończy się krytyka, a zaczyna najnormalniejszy hejt. 

Osobiście zaczynam pochylać się nad książką i za kilka chwil napiszę jej temat coś więcej, a dziś przytoczę Wam na razie dwa zdania z listu od Pana profesora:

(...) "Moje zainteresowanie inicjatywą jest tym większe, że sam, z racji wykształcenia i zawodu, od lat naukowo badam problem i dydaktycznie uczulam studentów, słuchaczy i środowisko nauczycielskie, na spustoszenie i ogrom krzywd, jakie niesie coraz bardziej powszechne i coraz mniej potępiane posługiwanie się złym słowem, fałszem, świadomym kłamstwem i celową manipulacją. W tym oczywiście wszechobecnym w sieci hejtem." (...)
 
Jurek Owsiak
 
 
Fot. Fundacja WOŚP

 

POKAŻ PODOBNE