Do 32. Finału WOŚP pozostały:
124 dni
Pokojowy Patrol

Wolontariat. Przygoda. Pasja.

 

Pokojowy Patrol to niesamowici ludzie tworzący całoroczny wolontariat Fundacji WOŚP. Pomagają we wszystkich aktywnościach, które podejmujemy - są z nami w czasie zimowych Finałów, letnich festiwali Pol’and’Rock oraz bardzo licznych wydarzeń odbywających się pomiędzy nimi. Dzięki ich zaangażowaniu i umiejętnościom jesteśmy w stanie realizować niesamowite projekty, które niejednokrotnie można porównać do „przenoszenia gór”.

 

fot. Fundacja WOŚP

 

Chcesz dołączyć? Weź udział w najbliższym szkoleniu PP!

Zarejestruj się na patrol.wosp.org.pl i stań się częścią naszego zespołu!

 

 

Jeśli dobrze czujesz się w działaniach wolontariackich i uważasz, że Pokojowy Patrol jest dla Ciebie, to bardzo nas to cieszy. Musisz wiedzieć, że nasze wspólne działania rozpoczynają się od szkolenia w Centrum Wolontariatu WOŚP w Szadowie-Młyn.

 

Wszystkich chętnych do wspólnych działań zapraszamy na 72 godzinne szkolenie obejmujące wiele zadań integracyjnych, praktyczny kurs pierwszej pomocy oraz autorskie wykłady z zakresu bezpieczeństwa imprez masowych. Celem każdego z takich spotkań jest wzajemne poznanie się oraz integracja - to dzięki temu nasze późniejsze działania przebiegają bardzo sprawnie. Wiedza, umiejętności i zasady, które przekazujemy w czasie szkolenia są podstawą naszej pracy. Każde szkolenie kończą egzaminy - ich zdanie oznacza dołączenie do Pokojowego Patrolu. W szkoleniu PP może wziąć udział każdy kto ukończył 18 lat.

 

Każdy uczestnik szkolenia zobowiązuje się do aktywnego uczestnictwa w działaniach Fundacji WOŚP, a dokładniej - obecności na najbliższej po szkoleniu edycji Festiwalu Pol’and’Rock i działaniu w ramach wolontariatu PP w ustalonym terminie.

 

Zaangażowanie doskonale przygotowanej ekipy jaką jest Pokojowy Patrol sprawia, że wydarzenia organizowane przez Fundację WOŚP są uznawane (przez służby zawodowe) za najbardziej profesjonalnie przygotowane i najbezpieczniejsze imprezy masową w Polsce. Dzięki wyjątkowej więzi i porozumieniu pomiędzy organizatorem a publicznością możliwe jest zachowanie niepowtarzalnego charakteru opierającego się na naszych hasłach: "Miłość! Przyjaźń! Muzyka! Rock&Roll! Stop przemocy! Stop narkotykom!".

 

 

 

Historia Pokojowego Patrolu rozpoczęła się w 1995 r. wraz z organizacją pierwszego Przystanku Woodstock. Pomysł naszego festiwalu zainspirowany został amerykańskim Woodstock 1969, jednak bezpośrednim impulsem stał się jubileuszowy Festiwal Woodstock zorganizowany w 1994 roku. W jego trakcie opiekę nad gośćmi roztaczała armia ludzi w koszulkach z napisem "Peace Patrol". Okazało się to pomysłem wartym przeniesienia do Polski. Kiedy Fundacja organizowała pierwszy Przystanek w Czymanowie, Jurek Owsiak w swoim programie radiowym ogłosił nabór do Pokojowego Patrolu. Zasady były bardzo proste - całkowity wolontariat w zamian za wyżywienie oraz miejsce na rozbicie namiotu gdzieś na zapleczu sceny. Zgłosiło się 100 osób i to był początek naszych działań.

Od tego czasu Pokojowy Patrol stał się podstawą zabezpieczenia wszystkich kolejnych edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Kiedy w roku 2000 w Lęborku nie odbył się kolejny Przystanek Woodstock, postanowiliśmy spotkać się z Patrolowcami i zaprosiliśmy ich do Nestorówki. Rosnąca z roku na rok liczba uczestników Festiwalu oraz zainteresowanie wolontariatem sprawiło, ze zdecydowaliśmy się na wykorzystanie tego spotkania jako okazji do zdobywania nowych umiejętności. Ponad dwustu Patrolowców ukończyło szkolenie z pierwszej pomocy, które przeprowadzili instruktorzy PCK i GOPR.

 

 

 

Dotychczas zrealizowaliśmy ponad sto osiemdziesiąt takich szkoleń i stały się one jednym ze statutowych celów naszej Fundacji.

 

Patrolowcy przyjeżdżają na szkolenia na własny koszt, a my zapraszamy ich do wyjątkowego Uniwersytetu WOŚP, czyli naszego Centrum Wolontariatu w Szadowie - Młyn. Dołożyliśmy starań, by stworzyć tam niepowtarzalną atmosferę i by chwile tam spędzone były niezapomniane. Bardzo często szkoleniowy weekend staje się początkiem wieloletniej współpracy. Aktywnych wolontariuszy zapraszamy do współprowadzenia szkoleń i dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami. U nas absolutnie każdy ma szansę na rozwój i zdobywanie niepowtarzalnych doświadczeń. Tu wszystko jest możliwe!

 

Aktualności
2023-09-25 17:25:00

Pokojowy Patrol ponownie na Maratonie Warszawskim!

Aż 130 członków Pokojowego Patrolu włączyło się w organizację Maratonu Warszawskiego, który odbył się w minioną niedzielę. To już 18. rok współpracy Fundacji WOŚP z organizatorami tej dużej biegowej imprezy.

Zobacz też