Na cel 30. Finału zebraliśmy już
31 207 442 PLN
Pokojowy Patrol

Wolontariat. Przygoda. Pasja.

Patrolowcy! Wszystkiego najlepszego!

 

Drodzy Patrolowcy! Życzymy Wam wszystkiego najlepszego - spełnienia marzeń i realizacji najbardziej szalonych planów, a także mnóstwa pomysłów i nie wyczerpanej ochoty na wspólne działania. Niezależnie od wszelkich zawirowań bądźmy ze sobą w tym wszystkim co tworzy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - blisko i daleko, często lub co jakiś czas, bezpośrednio i on-line... po prostu BĄDŹMY!

 

fot. Fundacja WOŚP

 

Pokojowy Patrol to niesamowici ludzie tworzący całoroczny wolontariat Fundacji WOŚP. Pomagają we wszystkich aktywnościach, które podejmujemy - są z nami w czasie zimowych Finałów, letnich festiwali Pol’and’Rock oraz bardzo licznych wydarzeń odbywających się pomiędzy nimi. Dzięki ich zaangażowaniu i umiejętnościom jesteśmy w stanie realizować niesamowite projekty, które niejednokrotnie można porównać do „przenoszenia gór”.

 

 

 

Jeśli dobrze czujesz się w działaniach wolontariackich i uważasz, że Pokojowy Patrol jest dla Ciebie, to bardzo nas to cieszy. Musisz wiedzieć, że nasze wspólne działania rozpoczynają się od szkolenia w Centrum Wolontariatu WOŚP w Szadowie-Młyn.

 

Wszystkich chętnych do wspólnych działań zapraszamy na 72 godzinne szkolenie obejmujące wiele zadań integracyjnych, praktyczny kurs pierwszej pomocy oraz autorskie wykłady z zakresu bezpieczeństwa imprez masowych. Celem każdego z takich spotkań jest wzajemne poznanie się oraz integracja - to dzięki temu nasze późniejsze działania przebiegają bardzo sprawnie. Wiedza, umiejętności i zasady, które przekazujemy w czasie szkolenia są podstawą naszej pracy. Każde szkolenie kończą egzaminy - ich zdanie oznacza dołączenie do Pokojowego Patrolu. W szkoleniu PP może wziąć udział każdy kto ukończył 18 lat.

 

Każdy uczestnik szkolenia zobowiązuje się do aktywnego uczestnictwa w działaniach Fundacji WOŚP, a dokładniej - obecności na najbliższej po szkoleniu edycji Festiwalu Pol’and’Rock i działaniu w ramach wolontariatu PP w ustalonym terminie.

 

Zaangażowanie doskonale przygotowanej ekipy jaką jest Pokojowy Patrol sprawia, że wydarzenia organizowane przez Fundację WOŚP są uznawane (przez służby zawodowe) za najbardziej profesjonalnie przygotowane i najbezpieczniejsze imprezy masową w Polsce. Dzięki wyjątkowej więzi i porozumieniu pomiędzy organizatorem a publicznością możliwe jest zachowanie niepowtarzalnego charakteru opierającego się na naszych hasłach: "Miłość! Przyjaźń! Muzyka! Rock&Roll! Stop przemocy! Stop narkotykom!".

 

 

 

Historia Pokojowego Patrolu rozpoczęła się w 1995 r. wraz z organizacją pierwszego Przystanku Woodstock. Pomysł naszego festiwalu zainspirowany został amerykańskim Woodstock 1969, jednak bezpośrednim impulsem stał się jubileuszowy Festiwal Woodstock zorganizowany w 1994 roku. W jego trakcie opiekę nad gośćmi roztaczała armia ludzi w koszulkach z napisem "Peace Patrol". Okazało się to pomysłem wartym przeniesienia do Polski. Kiedy Fundacja organizowała pierwszy Przystanek w Czymanowie, Jurek Owsiak w swoim programie radiowym ogłosił nabór do Pokojowego Patrolu. Zasady były bardzo proste - całkowity wolontariat w zamian za wyżywienie oraz miejsce na rozbicie namiotu gdzieś na zapleczu sceny. Zgłosiło się 100 osób i to był początek naszych działań.

Od tego czasu Pokojowy Patrol stał się podstawą zabezpieczenia wszystkich kolejnych edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Kiedy w roku 2000 w Lęborku nie odbył się kolejny Przystanek Woodstock, postanowiliśmy spotkać się z Patrolowcami i zaprosiliśmy ich do Nestorówki. Rosnąca z roku na rok liczba uczestników Festiwalu oraz zainteresowanie wolontariatem sprawiło, ze zdecydowaliśmy się na wykorzystanie tego spotkania jako okazji do zdobywania nowych umiejętności. Ponad dwustu Patrolowców ukończyło szkolenie z pierwszej pomocy, które przeprowadzili instruktorzy PCK i GOPR.

 

 

 

Dotychczas zrealizowaliśmy ponad sto osiemdziesiąt takich szkoleń i stały się one jednym ze statutowych celów naszej Fundacji.

 

Patrolowcy przyjeżdżają na szkolenia na własny koszt, a my zapraszamy ich do wyjątkowego Uniwersytetu WOŚP, czyli naszego Centrum Wolontariatu w Szadowie - Młyn. Dołożyliśmy starań, by stworzyć tam niepowtarzalną atmosferę i by chwile tam spędzone były niezapomniane. Bardzo często szkoleniowy weekend staje się początkiem wieloletniej współpracy. Aktywnych wolontariuszy zapraszamy do współprowadzenia szkoleń i dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami. U nas absolutnie każdy ma szansę na rozwój i zdobywanie niepowtarzalnych doświadczeń. Tu wszystko jest możliwe!

 

Aktualności
2022-01-27 09:05:00

Przelew BLIK na 30. Finał WOŚP

Szybki przelew na telefon? Od dziś możesz wesprzeć cel 30. Finału, nie tylko na nr konta bankowego. Zrób przelew blik na numer telefonu 575 30 30 30 i zagraj z nami dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Zobacz też