Deklarowana kwota: 92 143 798 PLN
Podczas 27. Finału zebraliśmy:
175 938 717 PLN
Fundacja

Podsumujmy 2017 rok!

2018-01-01 17:32:34

 

To jest ten wyjątkowy dzień w roku, kiedy można, a nawet powinniśmy się chwalić co nam się udało, jakie odnieśliśmy sukcesy i co dobrego wydarzyło się w minionym roku. My również postanowiliśmy zrobić listę rzeczy, z których jesteśmy naprawdę dumni i możemy się nimi chwalić. Takie podsumowanie zdecydowanie pokazuje, że Fundacja to nie tylko dzień Finału w styczniową niedzielę. To również całoroczna, bardzo ciężka praca. Jakie są tego efekty? Sami zobaczcie.

 

Marzec 2017

Mamy rekord! 8 marca, podczas ogłoszenia wyników 25, Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak poinformował, że podczas Finału zebraliśmy zawrotną kwotę 105 570 801,49 PLN. Jest to ogromny sukces, ale nie tylko sukces Fundacji. Gdyby nie Wy, wszyscy którzy są i grają razem z nami nie byłoby to możliwe. Jedyne co możemy powiedzieć to: dziękujemy! 

 

W czasie 25. Finału WOŚP zbieraliśmy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. 

 

 

 

Kwiecień 2017

Jak doskonale wiecie, nieprzerwanie od 2006 roku prowadzimy program edukacyjny "Ratujemy i uczymy ratować". Również w w 2017 roku nie zabrakło efektów naszej pracy. Ośmioletnia Joasia Raniewicz była sama w domu w Sulęcinie, gdy wybuchł pożar. Dziewczynka zadzwoniła na numer alarmowy 112, dzięki czemu po kilku minutach na miejscu pojawili się strażacy. Dzięki wzorowemu zachowaniu dziewczynki i sprawnie przeprowadzonej przez strażaków akcji, nikomu nic się nie stało.

 

Maj 2017

 • 19 maja 2017 r. w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się WIELKA GALA „POLSKA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ”, podczas której poznaliśmy Laureatów między innymi jubileuszowej X edycji  konkursu „Perły Medycyny”. Jerzy Owsiak i Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdobyli tytuł Perły Medycyny Dziesięciolecia! 

 

 • Fundacja uruchomiła nowy program medyczny - Krajowy Program Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużania Kończyn u Dzieci finansowany w ramach 1% podatku. Daje to szansę na skuteczne leczenie w Polsce wszystkich dzieci cierpiących na schorzenia tego rodzaju.  Do dziś rodzice dzieci z wadami ubytkowymi kończyn często szukali pomocy w zagranicznych ośrodkach ortopedycznych, podejmując drogie i uciążliwe leczenie, w wielu przypadkach finansowane ze zbiórek środków od społeczeństwa lub ze środków publicznych.

 

 

Lipiec 2017

Dziewięcioletni Denis z Rudy Śląskiej wezwał karetkę do nieprzytomnej matki, chorej na cukrzycę. Kobieta popadła w śpiączkę cukrzycową. Postawa chłopca prawdopodobnie uratowała kobiecie życie.

 

Wrzesień 2017

 • Fundacja otrzymała nagrodę Polish Medical Society (Związek Lekarzy Polskich) podczas Charytatywnego Balu Lekarzy w Chicago. Nagrodę odebrał Jerzy Owsiak i tak komentuje to wydarzenie: Na 67. corocznym balu wręczono nam nagrodę. Wyróżniono nas za to co robimy nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Bo gramy na całym świecie z Polakami i wszystkimi, którzy chcą z nami być.

 

 

 • Wraz z powrotem do szkoły dzieciaki po raz kolejny wykazały się wielką odwagą. Mowa tutaj o dziesięciolatce z Pogodna uratowała swojego nowo narodzonego brata. Zadzwoniła na pogotowie, gdy jej mama źle się poczuła, a kiedy jej braciszek przyszedł na świat - udzieliła mu pierwszej pomocy. Podstawowych czynności ratujących życie nauczyła się w szkole. Do tego mamy jeszcze dwunastolatka z Dąbrowy Górniczej który uratował życie mężczyźnie, który zasłabł na chodniku. 

 

Październik 2017

 • Jerzy i Lidia Owsiakowie nadali Ośrodkowi Opieki Medycznej „Domowy Szpital” w Białej Podlaskiej imię WOŚP. Fundacja zapewniła praktycznie cały sprzęt medyczny dla placówki za ponad 1,4 mln PLN.  Jest to innowacyjny ośrodek, w którym świadczona jest opieka stacjonarna i domowa dla osób starszych i przewlekle chorych.

 

 

 • Fundacja i Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP podpisały porozumienie o współpracy. Ochotnicze Straże Pożarne będą wspierać WOŚP w realizowaniu projektów prowadzonych przez Fundację. Jednostki OSP będą współpracować z WOŚP przy Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować".

 

 • Ponad 85 000 osób wzięło udział w akcji bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób. Impreza odbywała się w całej Polsce.

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

 

Listopad 2017

 • „Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste” pod takim hasłem 2 listopada ruszyła kampania promująca znajomość zasad pierwszej pomocy, zorganizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraz z firmą Ströer.  Filmy i materiały edukacyjne będą wyświetlane przez kolejne 3 miesiące w warszawskim metrze.

 

 

 • Zespół specjalistów z kilku oddziałów szpitala w Ostrowie uratował ważącą 500-gramów przedwcześnie urodzoną dziewczynkę, dzięki inkubatorowi przekazanemu w maju przez Fundację WOŚP. 

 

Grudzień 2017

 • Jedenastoletni Oskar z Gryfina zadzwonił na numer alarmowy i poprowadził akcję ratunkową gdy jego starsza siostra zatruła się czadem. Wiedzę na temat tego, jak zachować się w takiej sytuacji Oskar zdobył w swojej szkole podstawowej. 

 

 • Piłkarskie reprezentacje WOŚP i TVN zmierzyły się we wrześniu na stadionie Miejskim Legii Warszawa. Celem spotkania był zakup wielofunkcyjną karetki dla Izby Przyjęć  Instytut ”Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Dzięki środkom z biletów oraz SMSów wysyłanych podczas meczu udało się zebrać 555 tys. PLN.

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

 

Ponieważ jesteśmy ciągle obecni w wirtualnej rzeczywistości, podsumowanie nie może odbyć się bez przedstawienia postów w naszych social mediach, które cieszyły się największą popularnością. Zobacz najpopularniejszy post na Instagramie, Twitterze, a także na Facebooku: 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2019-08-22 10:35:00

Poznaj skład tegorocznej reprezentacji na Wielki Mecz!

Już za kilkanaście dni na murawę stadionu Legii Warszawa wyjdą 2 wspaniałe drużyny WOŚP vs TVN! Poznaj skład tegorocznej reprezentacji i kibicuj razem z nami!

2019-07-26 15:15:00

"Hejt mi nie gra" - dołącz do akcji na 25. Pol'and'Rock

"Hejt mi nie gra" to hasło, które na pewno już znacie śledząc nasze społeczności. To nic innego jak nasz sposób myślenia i podejście do życia, który wyznajemy od lat, i o którym wraz z Jerzym Owsiakiem, będziemy rozmawiać z festiwalowiczami 25. edycji Pol'and'Rock Festival.

2019-08-03 09:00:00

Hejt nie gra na Pol’and’Rock 2019

Miłość, przyjaźń, muzyka to jedno z haseł, które od lat towarzyszy naszemu Festiwalowi. Hejt nam nie gra na Pol'and'Rock Festival 2019.

2019-09-03 12:22:06

5 angażujących społecznie lekcji dla Twojej klasy

Szukasz inspiracji na ciekawą Godzinę wychowawczą? Zaangażuj swoją klasę i ucz się dzieci przez zabawę! Skorzystaj aż z 5 angażujących społecznie inicjatyw proponowanych przez Fundacje WOŚP.

Zobacz też