Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Medycyna

Jesteśmy dziś na konferencji "Słuch Noworodka"!

2023-11-17 15:25:11

 

Fundacja WOŚP uczestniczy dzisiaj w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Słuch Noworodka” na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. To wyjątkowe wydarzenie stanowi platformę do podsumowania dwudziestu lat działań naszego Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków.

 

Konferencja „Słuch Noworodka” jest miejscem, gdzie specjaliści z różnych dziedzin - neonatolodzy, otolaryngolodzy, audiologowie - spotykają się, by dyskutować o postępach w diagnostyce i leczeniu wad słuchu u noworodków. Poruszane są tematy ototoksyczności w okresie noworodkowym, rozwoju mowy oraz neuropatii słuchowej. Jednym z prelegentów będzie także założyciel i prezes Fundacji WOŚP, Jurek Owsiak, który przekaże swoje unikalne spostrzeżenia na temat rozwoju programów zdrowotnych dla dzieci.

 

Jurek Owsiak przemawiający na VI. Ogólnopolskiej Konferencji "Słuch Noworodka", fot. Michał Klimek

 

Podczas konferencji uczestnicy mają okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie diagnostyki słuchu u noworodków. Prezentowane są innowacyjne metody, przypadki z praktyki lekarskiej oraz otwarte jest forum dyskusyjne, gdzie eksperci mogą wymieniać doświadczenia i wiedzę.

 

Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków

Program zainicjowany przez Fundację WOŚP w 2003 roku, jest kamieniem milowym w opiece neonatologicznej w Polsce. Do października 2023 roku przebadaliśmy przesiewowo ponad 7 milionów noworodków! Nasze działania obejmują nie tylko badania przesiewowe w 374 ośrodkach I stopnia referencyjności, ale również wsparcie ośrodków II i III stopnia, gdzie kierowane są dzieci z podejrzeniem wad słuchu.

 

 

 

Wykorzystując otoemisje akustyczne jako test przesiewowy, badanie jest przeprowadzane na oddziale noworodkowym już w drugiej dobie życia dziecka. W przypadku nieprawidłowych wyników, badanie jest powtarzane, a dzieci z ryzykiem uszkodzenia słuchu pozostają pod okresową obserwacją. Dzieci z potwierdzonym niedosłuchem są kierowane do ośrodków wczesnej interwencji, gdzie otrzymują kompleksową opiekę – od dopasowania aparatów słuchowych po rehabilitację logopedyczną i psychologiczną. Program ten jest istotny, gdyż wczesne wykrycie i interwencja są kluczowe w zapobieganiu trwałym uszkodzeniom słuchu i wspieraniu prawidłowego rozwoju mowy oraz umiejętności komunikacyjnych dziecka.

 

Dwudziestoletni Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków jest dowodem na to, że zaangażowanie i współpraca mogą przynieść realne zmiany w jakości życia najmłodszych. Konferencja „Słuch Noworodka” pozwala nie tylko na wymianę doświadczeń i wiedzy, ale także na celebrację tych zmian. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego programu – lekarzom, badaczom, darczyńcom i wolontariuszom!

POKAŻ PODOBNE
2024-02-16 11:16:20

Złote Serduszko nr 1 w rękach Grupy Żabka

Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców zawsze towarzyszą ogromne emocje. Nie inaczej było podczas 32. Finału WOŚP, kiedy podczas naprawdę zaciętej walki, Złote Serduszko nr 1 trafiło ostatecznie do Grupy Żabka! Wyjątkowe Serduszko trafiło już w ręce przedstawicieli Grupy Żabka.

2024-02-26 14:30:00

Przed nami 70. Konkurs Ofert

Już w przyszłym tygodniu, 5 marca, planujemy kolejny zakup sprzętu medycznego – tym razem w ramach Programu Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużania Kończyn u Dzieci.

2024-02-20 15:10:00

Złote Serduszko nr 2 przekazane firmie Bio-Gen!

W piątek 16 lutego odwiedziliśmy Łódź gdzie w siedzibie firmy Bio-Gen odbyło się uroczyste przekazanie Złotego Serduszka nr 2, które zostało wylicytowane za 1 000 000 PLN!

2024-02-29 14:43:22

Ratujemy i Uczymy Ratować – wznawiamy szkolenia!

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”(RUR) prowadzimy od 2006 roku. Przez te 18 lat, dzięki działaniom w ramach Programu RUR, blisko 3 miliony dzieci nauczyło się podstawowych czynności ratujących życie. Wznawiamy szkolenia dla nauczycieli i zapraszamy szkoły z całej Polski do zgłaszania się!