Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Patrol

Wróciliśmy do Szadowa-Młyn!

2024-02-18 14:12:29

 

Pierwsza pomoc, bezpieczeństwo imprez masowych, współpraca i komunikacja w grupie – to tylko wybrane z zagadnień, które poruszane są na każdym szkoleniu Pokojowego Patrolu. Zrealizowane w ten weekend - 209. - szkolenie - było pierwszym w tym roku i po 32. Finale WOŚP spotkaniem w Szadowie-Młyn. W szeregi tzw. czerwonych koszulek wstąpiło 18 osób – za kilka miesięcy spotkamy się z  nimi na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

 

Zajęcia w terenie podczas 209. Szkolenia Pokojowego Patrolu, fot. Ola Rutkowska

 

Szkolenie Pokojowego Patrolu – jak to wygląda?

Każde szkolenie Pokojowego Patrolu to kilkadziesiąt intensywnych godzin, przepełnionych nauką (m.in. resuscytacji, bandażowania, reagowania w sytuacjach nagłych), wykładami na temat działań Fundacji WOŚP i zajęciami praktycznymi w terenie. To też okazja do zawarcia znajomości z osobami, którym chce się działać.

Szkolenie rozpoczyna się w piątek rano, kończy - w niedzielę w godzinach popołudniowych. Na uczestników czekają zajęcia z pierwszej pomocy, aktywności w terenie, które mają za zadanie nauczyć zaufania i pracy w grupie, autorskie wykłady na temat bezpieczeństwa imprez masowych i zajęcia dotyczące specyfiki działań na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, poprowadzone m.in. przez Jurka Owsiaka. Całość uzupełniają egzaminy i... nocna pozoracja. Żeby sprawdzian jak najbardziej przypominał realną sytuację, wykorzystywana jest pomoc pozorantów, a także charakteryzacja i rekwizyty. Opracowany przez instruktorów scenariusz zakłada nagłą sytuację np. wypadek komunikacyjny, a zadaniem uczestników szkolenia jest właściwe zareagowanie i udzielenie pomocy poszkodowanym.   

 

Zakończenie szkolenia to uroczyste wręczenie certyfikatów i zbicie "piątek" ze wszystkimi instruktorami, fot. Ola Rutkowska

 

Najbliższe szkolenie za mniej niż miesiąc!

Sezon szkoleniowy w pełni. Najbliższe spotkanie w Szadowie-Młyn odbędzie się w dniach 15-17 marca, a zapisy już trwają. W szkoleniu uczestniczyć mogą osoby, które ukończyły 18 lat. Koszt zajęć w całości pokrywa Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację nauki pierwszej pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. 

Lubisz wyzwania? Masz ochotę współtworzyć niezwykłe wydarzenia - Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Najpiękniejszy Festiwal Świata - oraz angażować się w całoroczne działania Fundacji? Nie czekaj! Zarejestruj się na patrol.wosp.org.pl!

 

 

Do tej pory do Pokojowego Patrolu dołączyło ponad 12 tys. osób.

 

POKAŻ PODOBNE
2024-03-14 09:25:00

Co zrobiliśmy dla nefrologii?

Światowy Dzień Nerek jest obchodzony w drugi czwartek marca, czyli w 2024 roku dzisiaj – 14 marca. Jak wsparliśmy nefrologię i urologię? Kupiliśmy 1 040 urządzeń za ponad 36,7 milionów złotych!

2024-03-05 12:57:47

Kupiliśmy sprzęt do Zagórza!

Zrealizowaliśmy dziś 70. Konkurs Ofert WOŚP, którego celem był zakup urządzeń do reedukacji chodu i rehabilitacji kończyny górnej dla placówki w Zagórzu koło Warszawy.

2024-03-19 14:09:41

Przeszkoliliśmy nauczycieli w Wołominie!

Przeszkoliliśmy wczoraj ponad 30 nauczycielek i nauczycieli z 15 szkół podstawowych z powiatu wołomińskiego w ramach naszego Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować"!

2024-02-27 09:00:00

Dziś jest Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

27 lutego na całym świecie obchodzony jest dzień NGO, ma on przypominać i edukować o działaniach trzeciego sektora, a także uczcić pracę założycieli i założycielek organizacji pozarządowych, ich pracowników i pracowniczek oraz wolontariuszy i wolontariuszek.