W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
FAQ

Najczęściej pojawiające się pytania

Pol'and'Rock Festival
 • Kiedy Pokojowy Patrol przyjeżdża na Pol'and'Rock Festival i kiedy wyjeżdża?

  Spotykamy się na polu w przedfestiwalowy poniedziałek popołudniu. Wieczorem (około godziny 20:00) odbywa się odprawa z Jurkiem, a następnie rozpoczynamy regularne działania według ustalonego grafiku.  

  Gdy przyjedziesz do Kostrzyna nad Odrą, a konkretnie na woodstockowe pole, skontaktuj się ze swoim liderem, który przekaże Ci informacje o miejscu spotkania. Możesz też udać się do Biura Obsługi Pokojowego Patrolu, które jest zlokalizowane na zapleczu dużej sceny.

  Praca wolontariuszy PP kończy się dzień po zakończeniu Festiwalu - w godzinach wieczornych. Po spakowaniu całego wyposażenia spotykamy się na tradycyjnym ognisku, które jest swoistym podziękowaniem za pracę podczas Pol'and'Rock Festival.

   

 • Jak zapisać się do grupy na Pol'and'Rock Festival?

  Zarówno nabór wolontariuszy, jak i zapisy do poszczególnych grup są prowadzone przez BAZĘ PP - https://patrol.wosp.org.pl. Szczegółowa instrukcja jest wysyłana w chwili uruchomienia zapisów do festiwalowej ekipy PP do wszystkich osób, które ukończyły nasze szkolenie.

 • Jak jesteśmy podzieleni na Pol'and'Rock Festival?

  Pokojowy Patrol podczas Najpiękniejszego Festiwalu Świata działa w podziale na grupy, które tworzą większe zespoły zwane Triadami. Grupy dzielą się na lotne oraz stałe. Pierwsze z nich działają na terenie całego festiwalowego pola i wykonują bardzo zróżnicowane zadania wynikające z grafiku ustalonego przez Centrum Dowodzenia PP.

  Grupy stałe realizują jeden określony rodzaj zadań przez cały czas trwania Festiwalu. W przypadku niektórych grup stałych wymagamy posiadania odpowiednich kwalifikacji, kompetencji lub doświadczenia, które są niezbędne do prawidłowego wykonywania zadań.

  Każda z grup liczy 15 – 20 osób, jednak jest też kilka grup znacznie mniejszych.

 • Co zabrać ze sobą na Pol'and'Rock Festival?

  Ekwipunek wolontariusza działającego podczas Pol'and'Rock Festival powinien zawierać odzież dostosowaną do bardzo zróżnicowanych warunków pogodowych. Doświadczenie ostatnich trzech edycji Festiwalu pokazuje, że w ciągu tygodnia możemy mieć do czynienia zarówno z ulewnymi deszczami, bardzo niskimi temperaturami – szczególnie w nocy, jak i upałami, które pojawiają się nagle np. po burzy. Dobrym rozwiązaniem jest zabranie odzieży letniej oraz jesiennej. Pierwsza da komfort pracy, a jednocześnie będzie chronić przed nadmiernym słońcem, a druga zapewni ciepło podczas pracy w nocy.

  Koniecznym wyposażeniem jest nakrycie głowy, krem z filtrem oraz środek przeciwko komarom. Większość wyposażenia technicznego zostanie zapewniona przez Fundację, jednak takie przedmioty jak namiot, karimata, śpiwór, latarka czy kubek termiczny musisz zabrać ze sobą.

  Koszulka ze szkolenia jest chyba sprawą oczywistą i o niej pisać nie trzeba. Weźcie ze sobą koniecznie wygodne, kryte buty. Chodzenie wieczorem w japonkach po polu między setkami linek od namiotów i dołami wykopanymi przez festiwalowiczów może się kiepsko skończyć. Wiemy, że w cięższych butach będzie gorąco, ale lepiej się przegrzać, niż skończyć ze skręconą nogą. Spakuj też parę lżejszych butów do poruszania się po zapleczu oraz klapki, które będą idealne pod prysznic.

  Co jeszcze zabrać? Na pewno dużo uśmiechu, sił i chęci do pracy, bo tej z pewnością nie zabraknie. :)

 • Gdzie śpi Pokojowy Patrol na Pol'and'Rock Festival?

  Miejscem noclegu i tygodniowego biwaku Pokojowego Patrolu są dwie ogrodzone i pilnowane przez ochronę bazy, nazywane zwyczajowo Oaza i Grabik. Śpimy we namiotach, więc dobrze dogadać się w grupach kto zabiera namiot na ile osób. Na bazach mamy do dyspozycji prysznice, umywalki, toi-toie, prąd oraz wrzątek.

  Wstęp na bazy mają jedynie osoby z niektórymi identyfikatorami festiwalowymi, zaś Pokojowy Patrol może wejść na teren bazy jedynie posiadając ubraną koszulkę patrolową i aktualny identyfikator. Bazy patrolowe mają swoich szefów (rezydentów), do których poleceń należy się bezwzględnie stosować.

 • Czy na bazie patrolowej może nocować dziewczyna / chłopak osoby z Pol'and'Rock Festival?

  Nie ma takiej możliwości. Na bazach śpią wyłącznie osoby z Pokojowego Patrolu, a wejście na bazę odbywa się na podstawie aktualnych identyfikatorów i ubranych czerwonych koszulek.

 • W jakiej formie mamy zapewnione wyżywienie na Pol'and'Rock Festival?

  Wolontariusze PP korzystają z wyżywienia zorganizowanego i zapewnionego przez Fundację. Posiłki wydawane są w kantynie zlokalizowanej na terenie Oazy. Całodzienne wyżywienie obejmuje śniadanie (pakiet pieczywo + dodatki), obiad (jednodaniowy posiłek serwowany w godzinach popołudniowych) oraz kolację (ciepły posiłek wydawany w godzinach wieczornych). Posiłki są wydawane na podstawie karteczek / bonów, które zostaną przekazane w pierwszych godzinach działania na Pol'and'Rock Festival.

 • Czym zajmuje się Pokojowy Patrol na Pol'and'Rock Festival?

  Zadaniem wolontariuszy PP jest czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników Festiwalu, a także dbanie o prawidłowe działanie mechanizmu jakim jest festiwalowe miasteczko. Wszystkie działania sprowadzają się do tego aby postanowienia regulaminu imprezy były przestrzegane – dzięki temu Pol'and'Rock Festival jest najbezpieczniejszą imprezą tego typu w Polsce, a może i w Europie.

  A dokładniej: pilnujemy baz, na których mieszka Pokojowy Patrol, ułatwiamy przejazdy ciężarówek ze sprzętem muzycznym, zabezpieczamy paradę motocyklową, pilnujemy żeby w trakcie trwania imprezy po polu nie poruszały się samochody, usuwamy namioty z dróg przeciwpożarowych, robimy serwis pola (usuwamy śmieci, kamienie i niebezpieczne przedmioty), pilnujemy żeby festiwalowicze nie odkręcali i nie zatykali kranów. Robimy też wiele innych, czasem bardziej, a czasem mniej ciekawych rzeczy. 

  Momentami bywa ciężko, kiedy indziej zdecydowanie lżej. Niektóre rzeczy, którymi musimy się zająć, są porywające, a inne mniej. Cały czas będziemy jednak działać razem w dobrych humorach.

 • Ile godzin odpoczynku mamy między wartami?

  Wszystkie nasze działania są uzależnione od grafiku. Może się tak zdarzyć, że jednego dnia będziemy mieli po każdej warcie parę godzin przerwy, a następnego dnia - zajęć na niemal całą dobę. Liderzy będą oczywiście dbać, abyście mieli chociaż krótki czas na regenerację, ale jest możliwe, że kilka dni będzie ciężkich i nie będzie ani chwili, aby posłuchać koncertu. Nie zapominajcie, że podczas trwania Pol'and'Rock Festival cały czas jesteśmy w pogotowiu! Rozglądamy się co się dzieje na polu, zwracamy uwagę na ludzi wokół nas.

 • Jak można dostać się do grup medycznych Pokojowego Patrolu?

  Medyczny Patrol (MP) to część naszego wolontariatu specjalizująca się w zabezpieczeniu medycznym imprezy masowej jaką jest Pol'and'Rock Festival. Ekipa Medycznego Patrolu składa się z lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek, a czasem z osób, które posiadają ukończony Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Bardzo ważnym warunkiem jaki muszą spełnić zgłaszający się do MP jest posiadanie minimum jednorocznego doświadczenia w wolontariacie (niemedycznym) podczas Pol'and'Rock Festival. Dzięki jego spełnieniu wszyscy członkowie MP bez trudu odnajdują się na terenie festiwalu i dzięki temu mogą sprawnie i szybko reagować w sytuacjach wymagających ich działania.

  Więcej informacji na temat naboru do Medycznego Patrolu na 26. Pol'and'Rock Festival znajdziecie na stronie: www.wosp.org.pl/pokojowy-patrol/medyczny-patrol.

 • Czy podczas Pol'and'Rock Festival musimy chodzić przez cały czas w czerwonych koszulkach?

  Tak. Nawet jeśli mamy wolny czas i chcemy posłuchać koncertu przed sceną, musimy być w czerwonych koszulkach i zwracać uwagę na to co się dzieje wokół nas. Pamiętajcie, że jesteśmy w pogotowiu przez cały czas trwania Festiwalu i nigdy nie wiemy, kiedy wydarzy się sytuacja, która będzie wymagała naszej interwencji. Koszulka jest naszym znakiem rozpoznawczym – dzięki niej festiwalowicze wiedzą do kogo zwrócić się o pomoc. Nosząc koszulkę PP możecie liczyć na pomoc publiczności np. gdy będziecie ułatwiać przejazd quada z ratownikami.

  Szczegółowe zasady dot. noszenia koszulek oraz innej odzieży z logo PP zostaną ustalone i przekazane przez Centrum Dowodzenia PP przed rozpoczęciem działań w Kostrzynie Nad Odrą.

 • Czy Pokojowy Patrol może oglądać koncerty na Pol'and'Rock Festival?

  Tak, jest taka możliwość, ale tylko wówczas gdy ustalony grafik pozwala na to. Nie ma możliwości opuszczenia wyznaczonego miejsca działania i uczestnictwa w koncercie ulubionego wykonawcy. W trakcie koncertów obowiązuje nas noszenie koszulek PP. Ostateczną decyzję w sprawie uczestnictwa w koncercie podejmuje lider grupy. Przykładowo może on otrzymać dodatkowe zadanie od Centrum Dowodzenia, które ograniczy możliwość udziału w koncercie.

 • Co robimy na bramach wjazdowych na Festiwal?

  Przed rozpoczęciem Pol'and'Rock Festival ruch kołowy na drodze przebiegającej przez teren festiwalu odbywa się bez ograniczeń. W tych dniach zwracamy uwagę kierowców na konieczność zachowania szczególnej ostrożności. Kilka dni przed rozpoczęciem imprezy ruch pojazdów jest zamykany i kierowcy mogą dojechać jedynie do wyznaczonych parkingów zlokalizowanych na obrzeżach terenu Pol'and'Rock Festival. 
  Kierowców dojeżdżających do dróg zamkniętych w związku z organizacją Festiwalu informujemy o zorganizowanych objazdach, w tym zakresie współpracujemy z policją, której funkcjonariusze są obecni w pobliżu bram wjazdowych.

  Ograniczenia w poruszaniu się nie dotyczą pojazdów organizatora tj. Fundacji WOŚP oraz wybranych partnerów pod warunkiem posiadania specjalnych przepustek uprawniających do wjazdu na teren Festiwalu. Wspomniana przepustka nie zwalnia z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności i dbania o bezpieczeństwo pieszych uczestników Festiwalu.

   

 • Czy będzie możliwość wyjazdu samochodami do miasta w trakcie trwania Festiwalu?

  Nie. Z racji na ogromną ilość uczestników i chęć zapewnienia im bezpieczeństwa w trakcie trwania Pol'and'Rock Festival obowiązuje zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi (samochody, skutery, motocykle itp.). Zasada też obejmuje również wolontariuszy PP. Z doświadczenia wiemy, że poruszanie się np. samochodem nie jest konieczne – zdecydowaną większość spraw czy zakupów można załatwić na miejscu. Do dyspozycji festiwalowiczów (i naszej) są liczne stoiska i sklepy (w tym Lidl), a także – w razie potrzeby – punkty medyczne i szpital oraz polowy posterunek policji.

 • Czy możemy oddawać krew na Pol'and'Rock Festival?

  Nie. Z racji dużego zmęczenia, małej ilości snu a dużej ilości pracy, upałów i osłabienia organizmu, Pokojowy Patrol nie może oddawać krwi na Pol'and'Rock Festival. 

 • Co robimy gdy od festiwalowiczów otrzymamy informację np. o nieprzytomniej osobie?

  Przede wszystkim zawiadamiamy o takiej sytuacji Lidera i sprawdzamy czy osoba faktycznie jest nieprzytomna. WAŻNE - nie musi to być Lider Twojej grupy. Jeśli sytuacja tego wymaga zabezpieczamy miejsce zdarzenia oraz udzielamy pierwszej pomocy. Zadaniem Lidera jest wezwanie Medycznego Patrolu.

  Jeśli nie ma obok nas żadnego Lidera możemy zgłosić się bezpośrednio do znajdujących się w pobliżu medyków. W wyjątkowych sytuacjach – gdy nie ma w pobliżu żadnego lidera ani medyków – kontaktujemy się z Centrum Dowodzenia PP telefonicznie i przekazujemy szczegółowy opis sytuacji, a dyspozytor wysyła odpowiednie wsparcie np. pieszy lub mobilny zespół MP.

 • Jak postępujemy z wzburzonym i nerwowym Festiwalowiczem?

  We wszystkich tego typu sytuacjach kierujemy się podstawową zasadą „Pokojowo na Patrolu”. Jeżeli jest taka potrzeba to nawiązujemy kontakt z taką osobą i spokojnie staramy się ustalić co jest przyczyną zdenerwowania, a następnie w miarę możliwości próbujemy rozwiązać problem.

  Jeśli nasze próby okażą się nieskuteczne kontaktujemy się z Liderem, który podejmie dalsze działania np. ponowi próbę rozmowy lub wezwie do pomocy Niebieski Patrol (czyli ochronę). Oczywiście w przypadku gdy działania takiej osoby będą zagrażały innym uczestnikom Festiwalu Niebieski Patrol może podjąć interwencję na podstawie informacji od PP lub własnej oceny sytuacji. Działania ochrony każdorazowo zmierzają do oddalenia zagrożenia wynikającego z działania nerwowej czy agresywnej osoby.

  Pokojowy Patrol jest służbą informacyjną i w swoich działaniach kieruje się wytycznymi Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. Absolutnie nie dopuszczamy stosowania siły fizycznej czy środków przymusu (bez względu na indywidualnie posiadanie uprawnienia). Przez wiele lat działania wypracowaliśmy sobie opinię profesjonalistów, którzy potrafią opanować każdą sytuację. Koszulka PP jest w tym bardzo pomocna – nieznajomi bardzo chętnie włączają się w nasze działania i wspierają nas.

 • Co powinniśmy zrobić, jeśli widzimy pojazd uprzywilejowany np. quad Medycznego Patrolu przejeżdżający pomiędzy publicznością Pol'and'Rock Festival?

  Zdecydowanie pomagamy. Zwracamy uwagę uczestników Festiwalu, którzy mogą nie słyszeć lub nie widzieć pojazdu – grzecznie, ale stanowczo prosimy ich o zrobienie miejsca. Z doświadczenia wiemy, że w 99% przypadków nie ma z tym najmniejszego problemu i osoby znajdujące się na trasie przejazdu pomagają nam tworząc szpaler dla pojazdu jadącego na ratunek. Nasze działanie ma ogromne znaczenie – w takich sytuacjach liczy się każda minuta!

 • Czy musimy zostać na ognisku w niedzielę wieczorem po sprzątaniu?

  Ognisko nie jest obowiązkowe, ale jest to bardzo miła tradycja. Co roku po skończonej pracy spotkamy się przy ognisku i dziękujemy sobie za ten niesamowity, ale intensywny tydzień. Kolejna taka okazja na spotkanie się z przyjaciółmi będzie dopiero za rok!

 • Czy działalność w Pokojowym Patrolu ogranicza się jedynie do Pol'and'Rock Festival i Finałów WOŚP?

  Zdecydowanie nie. Nasz kalendarz wypełniają przeróżne wydarzenia i wolontariusze PP są regularnie zapraszani do udziału w nich. Najważniejsze są te organizowane przez naszą Fundację np. koncerty czy konferencje. Przez cały rok otrzymujemy zaproszenia na eventy organizowane przez firmy, które współpracują z nami przy tworzeniu Finałów WOŚP czy Pol'and'Rock Festival. Zaproszenia i informacje organizacyjne publikujemy na naszej grupie na Facebooku oraz wysyłamy mailowo do wszystkich wolontariuszy.

 • Jak wstąpić do Pokojowego Patrolu?

  Początek przygody z wolontariatem Fundacji WOŚP to kilka prostych formalności, które są niezbędne abyśmy później mogli działać bez ograniczeń. Pierwszym krokiem jest rejestracja na stronie https://patrol.wosp.org.pl. Kolejne etapy opisujemy tu: www.wosp.org.pl/pokojowy-patrol/dolacz-do-nas. Po ukończeniu rejestracji spotykamy się na jednym ze szkoleń organizowanych w naszym Centrum Wolontariatu Fundacji WOŚP. Zapraszamy Cię do Szadowa-Młyn, gdzie mieści się nasz Uniwersytet, w którym w przepięknych okolicznościach przyrody zdobędziesz wiedzę, umiejętności i uprawnienia niezbędne do działania jako wolontariusz PP podczas Pol'and'Rock Festival.

  Pamiętaj, aby przejść szkolenie nie potrzebujesz specjalnych umiejętności. Wystarczy sprawność fizyczna. Ważne jest abyś umiał/a działać w grupie. To jest dla nas najważniejsze. Liczą się chęci, zacięcie i pozytywne nastawienie, a wtedy na pewno poradzicie sobie ze wszystkimi zadaniami na szkoleniu!

  Zatem do zobaczenia w Szadowie-Młyn, a potem na Pol'and'Rock Festival!

Finał WOŚP
 • Jak wygląda organizacja pracy Pokojowego Patrolu podczas Finału WOŚP?

  Podobnie jak podczas PolAndRock Festival - Pokojowy Patrol na Finale jest podzielony na grupy stałe i lotne. Każda grupa ma swojego Lidera. Liderzy kontaktują się ze sobą drogą radiową - ich działania koordynuje Zintegrowane Centrum Dowodzenia (PP / MP / NP). Wszystkich obowiązuje grafik według, którego działają poszczególne grupy. Najważniejsza jest punktualność - dzięki temu poszczególne grupy docierają w odpowiednie miejsca na czas i wszystkie zadania są realizowane zgodnie z planem.

 • Jakie są zadania Pokojowego Patrolu podczas Finału WOŚP?

  Grupy stałe mają konkretne zadania, które realizują przez cały dzień (np. obsługa SiemaShop, obsługa aukcji WOŚP czy stoisko Programu Ratujemy i Uczymy Ratować).

  Zadania grup lotnych są bardziej urozmaicone. Może być to organizacją działań i zabawy w studio, kierowanie ruchem publiczności odwiedzającej studio tv oraz finałowe miasteczko czy zabezpieczenie (jako służba informacyjna) koncertu oraz trasy biegu policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy.

 • Kiedy zaczyna się praca Pokojowego Patrolu?

  Co roku część finałowych aktywności odbywa się przez cały weekend i właśnie dlatego część Patrolowców przyjeżdża do Warszawy już w piątek po południu lub sobotę rano. Pozostali Patrolowcy (większość naszej ekipy) przyjeżdża w sobotę po południu, a swoje działania rozpoczyna w niedzielę we wczesnych godzinach porannych.

 • Kiedy kończy się praca Pokojowego Patrolu?

  Działania kończymy po zakończeniu transmisji telewizyjnej i spakowaniu części wyposażenia znajdującego się w studiu. W tym roku transmisja zakończy się ok. godz. 0:30. Przed wyjazdem - do hotelu lub do domów robimy tradycyjną fotkę, częstujemy się tortem i przybijamy piątkę.

 • Gdzie spotyka się Pokojowy Patrol działający podczas Finału WOŚP?

  W sobotę Patrolowcy spotykają się na odprawie. Dokładna godzina odprawy jest ustalana z kilkudniowym wyprzedzeniem. W tym roku miejscem odprawy będzie jeden z namiotów, które staną na Pl. Defilad (pod Pałacem Kultury i Nauki). Po odprawie spotykają się ze swoimi Liderami w celu odebrania identyfikatora oraz omówieniu planu pracy na kolejny dzień.

 • Jak dojechać do Warszawy?

  Dzięki jednemu z partnerów Finału WOŚP - firmie Polski Bus osoby zainteresowane mogą skorzystać a nieodpłatnych przejazdów do / z Warszawy.

  Jeżeli zdecydujesz się na dojazd samochodem (na własny koszt) pomyśl o zabraniu innych Patrolowców z Twojej okolicy, którzy również wybierają się na Finał do Warszawy. Dzięki temu koszt dojazdu będzie mniejszy. Osoby zmotoryzowane nocujące w naszym hotelu mogą skorzystać z parkingu strzeżonego, jednak koszt parkowania muszą pokryć we własnym zakresie.

 • Co trzeba ze sobą zabrać na Finał do Warszawy?

  Najważniejsza jest czerwona koszulka PP (ze Szkolenia/PolAndRock Festival) lub polar PP - to strój obowiązkowy w dniu Finału. Podobnie jak na PolAndRock Festival jest ona naszym znakiem rozpoznawczym. Dodatkowo każdy otrzyma identyfikator i specjalną opaskę na rękę, które podlegają ścisłemu zarachowaniu.

  Odzież z Programu Lojalnościowego (czarny softshell lub czerwona bluza z kapturem nie zastępują czerwonej koszulki).

  Równie ważne jest zabranie odzieży odpowiedniej do warunków atmosferycznych. W finałową niedzielę każdy spędzi min. kilka godzin na dworze. Ogólnie ważne jest przygotowanie się do pracy zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

 • Co Fundacja zapewnia Patrolowcom, który pomagają w organizacji Finału w Warszawie?

  Wszyscy Patrolowcy mają zapewnione:

  • ubezpieczenie NNW - obowiązujące wszystkich w dniu Finału (osoby nocujące w hotelu są objęte ubezpieczeniem od momentu zameldowania do chwili wymeldowania),
  • nocleg dla 250 osób spoza Warszawy, które zgłosiły się jako pierwsze,
  • wyżywienie - w dniu Finału WOŚP wszyscy Patrolowcy mają zapewnione 2 ciepłe posiłki, natomiast osoby nocujące w hotelu mają zapewnione dodatkowe posiłki tj. obiadokolację w sobotę (po odprawie) oraz śniadania - w niedzielę i poniedziałek),
  • bezpłatny przejazd w ramach połączeń obsługiwanych przez Polski Bus.
 • Czy i gdzie będzie zapewniony nocleg dla Pokojowego Patrolu?

  250 osób, które zgłosiły się do udziału w organizacji i zabezpieczeniu Finału ma zapewniony nocleg w dniach 14 - 16 stycznia 2017 (osoby rozpoczynające swoją pracę wcześniej korzystają z dodatkowego noclegu) w Hotelu Aramis przy ul. Mangalia 3B w Warszawie.

 • Czym będziemy poruszać się po Warszawie w dniu Finału?

  Patrolowcy uczestniczący w organizacji i zabezpieczeniu Finału WOŚP w Warszawie będą korzystali z podstawionych autobusów, które odbiorą ich z hotelu, a po zakończeniu pracy przywiozą do niego. Dokładne miejsce podstawienia autobusów zostanie podane na odprawie w przeddzień Finału. Patrolowcy nie mieszkający w hotelu docierają na miejsce działań (Pl. Defilad) we własnym zakresie i powinni stawić się w umówionym miejscu zgodnie z ustalonym grafikiem.

 • Czy Patrolowcy będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską?

  Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta St. Warszawa zostaliśmy zwolnieni z opłat za przejazdy komunikacją miejską (autobusy, tramwaje, metro) w obrębie pierwszej strefy biletowej w dniach 13-16 stycznia 2017. Możliwość ta jest dostępna dla osób posiadających identyfikator Pokojowego Patrolu na 25. Finale WOŚP. 

 • Jak wygląda zabezpieczenie medyczne podczas Finału WOŚP w Warszawie?

  Podobnie jak w trakcie PolAndRock Festival zabezpieczenie medyczne jest realizowane przez Medyczny Patrol. Szczegóły zabezpieczenia zostaną przekazane Liderom, którzy przekażą je w swoich grupach. 

Szkolenie Pokojowego Patrolu
 • Gdzie odbywa się szkolenie Pokojowego Patrolu i gdzie trzeba dojechać?

  Szkolenia Pokojowego Patrolu prowadzimy w Centrum Wolontariatu Fundacji WOŚP zlokalizowanym w miejscowości Szadowo-Młyn k. Kwidzyna (woj. pomorskie). Aby ułatwić uczestnikom dotarcie na miejsce, każde szkolenie rozpoczynamy w Malborku, do którego dojazd np. pociągiem jest zdecydowanie łatwiejszy. Osoby, zamierzające dotrzeć na szkolenie samochodem zapraszamy bezpośrednio do naszego Ośrodka. Dalszy transport jest zapewniony przez Fundację WOŚP. Szczegółowe informacje są wysyłane do osób, które zostaną zakwalifikowane do udziału w szkoleniu.

 • Kiedy rozpoczyna się i kończy szkolenie?

  Szkolenia są prowadzone w systemie weekendowym – rozpoczynamy w piątek o 9:00 rano, a kończymy w niedzielę ok. godz. 12:00, po przeprowadzeniu egzaminów. Następnie podstawiamy autokar, który zabiera uczestników szkolenia do Malborka. Aktualne terminy szkoleń są dostępne na stronie www.wosp.org.pl/pokojowy-patrol/szkolenia/terminy-szkolen.

 • Jaki jest koszt szkolenia?

  Koszt szkolenia wynosi około 750 zł i pokrywa go Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację Programu Nauki Udzielania Pierwszej Pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. Jednak warunkiem uczestnictwa jest przekazanie darowizny na konto Fundacji, najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Numer konta wysyłamy uczestnikom szkolenia w wiadomości zawierającej informacje organizacyjne. Zwyczajowo jest to darowizna w wysokości 100 zł, z przeznaczeniem na organizację szkoleń Pokojowego Patrolu.

 • W co spakować się na szkolenie?

  Najlepszym rozwiązaniem jest spakowanie się do plecaka. Warto odpowiednio pogrupować ekwipunek wg. pilności potrzeb. Dzięki temu w razie potrzeby będzie możliwość szybkiego wyboru niezbędnych przedmiotów, a pozostawienia tych które się nie przydadzą.

  Przyjazd na szkolenie z walizką lub torbą podróżną nie jest najlepszym rozwiązaniem. Odradzamy je ponieważ w czasie zajęć terenowych niewygodny bagaż będzie sporym utrudnieniem. Na naszych szkoleniach obowiązuje zasada, że wszystko co przywozisz ze sobą - jest przy Tobie cały czas, więc właściwe spakowanie jest bardzo ważne.

 • Czy na szkoleniu będzie zapewnione wyżywienie?

  Tak - uczestnikom szkolenia zapewniamy pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja), które jest dostępne również w wersji wegetariańskiej. Niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić posiłków wegańskich oraz bezglutenowych.

 • Gdzie będziemy nocować?

  W zależności od liczby uczestników szkolenia zapewniamy nocleg na terenie naszego Ośrodka lub organizujemy go w obiektach zewnętrznych położonych w niewielkiej odległości od Centrum Wolontariatu Fundacji WOŚP. W miesiącach letnich rozważamy możliwość zapewnienia noclegu w namiotach, przywożonych przez uczestników i rozbijanych na terenie ośrodka.

 • Czy trzeba zabrać ze sobą jakieś dokumenty?

  Uczestnicy szkolenia powinni zabrać ze sobą dokument tożsamości, najlepiej aby był to dowód osobisty.

 • Jakich formalności należy dokonać przed przyjazdem na szkolenie?

  Przed szkoleniem prosimy uczestników o rejestrację na stronie www.patrol.wosp.org.pl. Podczas rejestracji należy wypełnić formularz elektroniczny zawierający pytania o dane osobowe, rodzaj wyżywienia, rozmiar koszulki itp.

  Wszystkie ww. dane są wykorzystywane w celu organizacji szkolenia oraz udziału wolontariuszy w późniejszych wydarzeniach organizowanych przez Fundację WOŚP, która jest administratorem danych w rozumieniu Ustawy o Ochronie Danych Osobowych.

 • Co będziemy robić podczas szkolenia?

  Podstawowym celem szkolenia jest przygotowanie jego uczestników do późniejszej współpracy podczas Pol'and'Rock Festival. W trakcie szkolenia integrujemy uczestników, tak aby wspólne działania były czymś naturalnym. Osiągniemy to razem realizując zajęcia integracyjno-survivalowe oraz uczestnicząc w treningu pracy w grupie, który jednocześnie kształtuje postawy lidera.

  Szkolenie obejmuje kurs udzielania pierwszej pomocy wg wytycznych American Heart Association oraz w kurs dla pracowników Służby Informacyjnej na imprezach masowych.

 • Do czego zobowiązuje mnie udział w szkoleniu?

  Podstawowym warunkiem uczestnictwa w naszych szkoleniach jest działalność w Pokojowym Patrolu w charakterze wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i obecność na najbliższym po szkoleniu Pol'and'Rock Festivall. Pokojowy Patrol rozpoczyna pracę kilka dni przed rozpoczęciem Festiwalu i kończy ją dzień po jego zakończeniu. Szczegółowe informacje znajdziesz w sekcji FAQ poświęconej Pol'and'Rock Festival.

  Dodatkowo liczymy na pomoc wolontariuszy podczas pozostałych wydarzeń organizowanych przez Fundację WOŚP np. Finału.

 • Czy udział w szkoleniu zostanie potwierdzony certyfikatem?

  Tak, każdy z uczestników szkolenia otrzymuje trzy certyfikaty. Pierwszy potwierdza ukończenie szkolenia dla wolontariuszy Pokojowego Patrolu, drugi jest potwierdzeniem zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu dla pracowników Służby Informacyjnej. Ostatni certyfikat jest wysyłany pocztą po zakończeniu Pol'and'Rock Festival (najbliższego po szkoleniu PP).

 • Co trzeba zabrać na szkolenie?

  Plan naszych szkoleń zakłada, że przynajmniej połowę czasu spędzamy na dworze, dlatego bardzo ważne jest zabranie odzieży dostosowanej do warunków atmosferycznych. Na podstawie naszych doświadczeń podpowiadamy, że przydatne są wygodne buty „na zewnątrz” oraz obuwie do budynku. Pozostałe wyposażenie jakie na pewno Ci się przyda to np. notatnik, czy kubek termiczny.

  Szczegółowe wskazówki otrzymasz od nas w wiadomościach e-mail poprzedzających przyjazd na szkolenie.

Zobacz też