Uczymy ratować

Prawie 1000 osób nauczyło się ratować na Woodstocku

2017-08-10 15:37:07

 

Blisko 3 miliona dzieci w całej Polsce potrafi udzielać pierwszej pomocy dzięki Programowi Edukacyjnemu „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzonemu przez Fundację WOŚP. Również uczestnicy Przystanku Woodstock co roku mają okazję w trakcie festiwalu nauczyć się podstawowych czynności ratujących życie. W tym roku dla młodych uczestników Woodstocku mieliśmy dodatkową niespodziankę - marka Volkswagen przygotowała dodatkowo strefę Małych Ratowników, w której Woodstockowicze także mogli zdobyć supermoce, czyli umiejętności udzielania pierwszej pomocy pod okiem naszych instruktorów. W Strefie czekały na nich także miłe niespodzianki.


Łącznie, w namiocie "Ratujemy i Uczymy Ratować" oraz w strefie Małych Ratowników podczas 23. Przystanku Woodstock przeszkolono 953 osoby!

  • Namiot "Ratujemy i Uczymy Ratować" – 429 dorosłych i 201 dzieci
  • Strefa Małych Ratowników – 323 dzieci 

 

Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” działa w ciągu całego roku, nieprzerwanie od 2006 roku. Skierowany jest on przede wszystkim do dzieci z klas I – III szkół podstawowych. Polega on na wprowadzeniu, już w pierwszej klasie, zajęć z podstawowych czynności ratujących życie. Dzięki temu dzieci oswajają się z ważnymi zagadnieniami i wykształcają się w nich odpowiednie nawyki, przez co pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Szkoły przystępują do programów dobrowolnie. Otrzymują one bezpłatnie od Fundacji WOŚP wszystkie materiały niezbędne na lekcjach pierwszej pomocy: fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki oraz filmy. Do tej pory Programem objętych jest 28 482 nauczycieli z 12 310 szkół, co stanowi 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Dołącz do nas! 

 

Program "Mali Ratownicy" stworzony przez markę Volkswagen we współpracy z naszą Fundacją ma na celu udowodnienie,  że każdy może zostać superbohaterem. Supermocą, której można się łatwo nauczyć, jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Aby ją zdobyć i opanować, trzeba przejść odpowiednie szkolenie. To wspaniała przygoda dla młodych kandydatów na bohaterów. Przystępując do takiego szkolenia, Twoje dziecko może dołączyć do wyjątkowej grupy – Małych Ratowników. W lipcu i sierpniu wspólnie uczymy dzieci w wielu nadmorskich miastach, a także w Olsztynie i na Przystanku Woodstock. W tym tygodniu spotkacie nas we Władysławowie! 

 

 

 


 

Fot. Stanisław Wadas

 

Fot. Stanisław Wadas

POKAŻ PODOBNE
2017-06-07 15:38:35

Oświadczenie Jerzego Owsiaka - Woodstock

Szanowny Panie Ministrze! Zacznę od podziękowań! Przez wiele lat na Przystanku Woodstock wypracowaliśmy fantastyczną formę współpracy ze wszystkimi zawodowymi służbami. To ona zbudowała niezwykłą atmosferę tego jednego z największych festiwali na świecie.

2017-05-30 12:23:57

Szukamy woodstockowych Legend / Videoblog Jurka Owsiaka

Przed Wami kolejne blog z Antyradia! Wczorajsze spotkanie poświęcone było tematowi chałtury w sztuce - będzie więc dużo Waszych mail na ten temat, ale pojawią się również festiwalowe ogłoszenia.

2017-06-01 15:40:44

Garść aktualności i życzenia na Dzień Dziecka / Videoblog Jurka Owsiaka

Dziś Jurek bloguje z Placu Europejskiego w Warszawie i zaprasza na kilka wydarzeń, które odbędą się w dalszej lub bliższej przyszłości! Będą też życzenia z okazji Dnia Dziecka - posłuchajcie!

2017-05-25 13:13:10

Woodstockowe stroje kąpielowe? / Videoblog Jurka Owsiaka

Posłuchajcie, jakie wiadomości Jurek przygotował dla Was w czwartek - będzie o nowościach w sklepiku SiemaShop, akcji #nobeldlawosp i nagrodzie otrzymanej podczas gali „Polska Przedsiębiorczość".

Zobacz też