Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Uczymy Ratować

Blisko 3 miliony przeszkolonych dzieci

 

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. 

 

Do tej pory Programem zostało objętych:
30 945 nauczycieli z 12 602 szkół.
Stanowi to około 90% wszystkich szkół podstawowych w Polsce.
Blisko 3 miliony dzieci nauczyło się podstaw pierwszej pomocy!

 

Szkoły podstawowe przystępują do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazuje im bezpłatnie materiały edukacyjne: fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki dla nauczycieli i uczniów oraz inne niezbędne materiały dydaktyczne (do tej pory przekazaliśmy 70 241 fantomów). Oprócz tego realizujemy szkolenia dla nauczycieli, aby pomóc im w przygotowaniu się do prowadzenia zajęć z dziećmi. Dzięki tej wspólnej inicjatywie blisko 3 miliony dzieci zna zasady pierwszej pomocy! Dzięki Fundacji WOŚP w Polsce nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej stała się powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci! 

Nasze działania zostały w ostatnim czasie docenione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzięki temu od roku szkolnego 2024/2025 nauka podstawowych czynności ratujących życie wchodzi na stałe do programu nauczania w edukacji wczesnoszkolnej! Oznacza to, że od września wszystkie dzieci w klasach I-III będą musiały odbyć zajęcia, podczas których będą uczyły się podstaw pierwszej pomocy.

 

Aktualności
2024-05-17 15:05:00

Wakacyjny Zawrót Głowy, czyli zapraszamy na kolonie!

W tym roku, po raz kolejny, Wakacyjny Zawrót Głowy zapewni dzieciom niezapomniane przeżycia i pozwoli zawiązać przyjaźnie na lata. W pięknych okolicznościach przyrody zorganizowane będą trzy 12-dniowe turnusy

Zobacz też