Finał w TVN

Zobacz 25. Finał WOŚP

 

Telewizja TVN od zawsze wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, jednak w tym roku po raz pierwszy została partnerem i współgospodarzem Finału WOŚP. Relacje z akcji pokażą anteny TVN, TTV, TVN24, Player.pl oraz portale Grupy. 25 Finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia 2017 roku. Poprowadzi go „dyrygent” Orkiestry Jurek Owsiak, a sztab główny akcji i studia, skąd prowadzona będzie telewizyjna relacja, zostaną umiejscowione obok Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 

120 tysięcy wolontariuszy z puszkami na ulicach całego kraju i w wielu miejscach na świecie, charytatywne licytacje, koncerty, imprezy i happeningi, oraz tradycyjne „Światełko do nieba”.  Finał rozpocznie się na placu Defilad pod Pałacem Kultury, gdzie wyrośnie orkiestrowe miasteczko z imponującą sceną oraz dwoma ogromnymi, sferycznymi namiotami, w których zostaną zorganizowane studia telewizyjne.

 

Finał będzie relacjonowany na wszystkich kanałach Grupy TVN, najwięcej informacji będzie można zobaczyć na TVN, TTV, TVN24 oraz platformie Player.pl. WOŚP oficjalnie wystartuje w Dzień Dobry TVN o 8.30. TVN przez cały dzień będzie miał wejście ze specjalnego studia WOŚP, pokaże „Światełko do nieba”, licytacje złotych serduszek i sam finał. Na TTV będzie można zobaczyć kulisy akcji, relacje ze sztabów, koncerty oraz otwarcie biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. TVN24 i portale będą na bieżąco informować jak przebiega zbiórka w całym kraju i poza granicami. Stacja odwiedzi 9 miast w Polsce. Kanały przez cały dzień będą informować o przebiegu akcji, pokazywać historie osób wspierających Orkiestrę i korzystających z jej pomocy, czy różne, czasem bardzo nietypowe przedsięwzięcia realizowane przez lokalne sztaby. Player.pl pokaże wszystkie  wejścia na żywo z  TVN, „Światełko do nieba” oraz finałowe wejście na żywo.

 

Telewizyjna transmisja z Finału umożliwi także zorganizowanie unikatowych form wsparcia akcji, jak prowadzona na wizji Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców (czyli tzw. licytacja złotych serduszek i złotych kart telefonicznych). Tradycyjnie na internetowych aukcjach charytatywnych w serwisie aukcje.wosp.org.pl (prowadzonym przez Allegro) pojawią się nietuzinkowe przedmioty, aktywności  i możliwość przeżycia niesamowitych przygód. Rafał Sonik postanowił przekazać na aukcję na rzecz Orkiestry quad’a, na którym uczestniczył w pierwszym swoim starcie w Rajdzie Dakar w 2009 roku. Magda Gessler wystawiła kolację w słynnym Fukierze w swoim towarzystwie, Przemek Kossakowski z TTV proponuje wspólną  Inicjację. Jej charakter ustali zwycięzca. Mateusz Gessler ugotuje kolację w domu zwycięzcy aukcji, gospodarze „Ostrego cięcia” - metamorfozę np. fryzurę ślubną w salonie Wierzbicki & Schmidt. Poza tym do wylicytowania będą sweterki świąteczne zrobione przez Joannę Przetakiewicz, Macademian Girl i Macieja Sieradzkiego oraz lekcja jazdy konnej z Piotrem Kraśko.

 

W dniu Finału odbędzie się 11. Bieg WOŚP. Tym razem biegniemy pod hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. W Warszawie 5000 uczestników przebiegnie 5km ulicami centrum miasta, a za pieniądze uzyskane z pakietów startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz materiały do nauki pierwszej pomocy (fantomy).  Poza Warszawą Bieg odbędzie się w dodatkowo w kilkudziesięciu miastach Polski, gdzie sztaby Orkiestry imprezy biegowe mające na celu promocję zdrowego stylu życia i wiedzy o pierwszej pomocy.

 

W warszawskim Biegu weźmie udział specjalna drużyna TVN24 składająca się z kilkunastu pracowników stacji. Kapitanem drużyny została Marta Kuligowska, poza nią pobiegną m.in.: Anna Szlendak, Konrad Piasecki, Tomasz Sianecki, Kamil Dąbrowa i Adrian Mielnik.

 

PROGRAMY NA ANTENACH:

 

TVN:

Od 8.30 - DDTVN

Studio WOŚP – wejścia: 12:00, 12:50, 14:15, 18:50 

Światełko do nieba - 19:45

Studio WOŚP - 22:35, 23:50 

 

TTV

Wejścia: 9:45, 13:45, 15:45, 17:45

Światełko do nieba - 19:55 - 20.10

Wejścia: 20:10– 21:25  

  • 20.10 – 20:42 (część 1.)
  • 20:55 – 21:25 (część 2.)

 

 

Zobacz materiały przygotowane przed 25. Finałem WOŚP 

 

 

Dzień Dobry TVN

Jurek czeka na Wasze wspomnienia 

Grupa TVN patronem medialnym 25. Finału WOŚP 

Widzi dzięki WOŚP. Teraz się odwdzięcza 

Dzieci Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

WOŚP - 25 lat, 40 tysięcy urządzeń dla 600 szpitali!

Zlej radnego z Zielonej Góry ;)

TVN24 

"Wtedy założyliśmy taki mały fundusz". Prof. Bohdan Maruszewicz o powstaniu WOŚP 

"Wszyscy to powinni wiedzieć" - rekord w pierwszej pomocy 

Owsiak: my chcemy ze wszystkimi dla wszystkich 

Chcesz zostać wolontariuszem? Jeszcze można się zgłaszać 

Owsiak pokazuje wydatki WOŚP "Naszą kontrolą jest kontrola społeczeństwa"

Rzecznik WOŚP: zgłaszajcie się do sztabów. Powoli zamykają swoje listy 

Wielka Orkiestra szykuje się na wielkie granie 

Spinki od prezydenta, własne rondo i suknia marzeń. Co można znaleźć na aukcjach WOŚP 

 

 

 

Fakty 

WOŚP zagra dla dzieci i seniorów. Grupa TVN będzie partnerem 25. Finału

WOŚP szykuje się do wielkiego finału. Praca w sztabie wre 

Ruszyły aukcje WOŚP. Sprawdzamy, co podarowali słynni Polacy 

Historia pewnego zdjęcia, które stało się symbolem 

Nagrody, zdjęcia, słynne okulary. Jurek Owsiak pokazuje swój gabinet 

 

 

TVN24 BIS

Uratuj komuś życie. Jurek Owsiak uczy pierwszej pomocy 

Czy warto być aktywnym społecznie? Debata młodych w TVN24 BiS

 

 

Aktualności
2017-08-10 15:37:07

Prawie 1000 osób nauczyło się ratować na Woodstocku

Uczestnicy Przystanku Woodstock co roku mają okazję w trakcie festiwalu nauczyć się podstawowych czynności ratujących życie. W tym roku dla młodych uczestników Woodstocku mieliśmy dodatkową niespodziankę - marka Volkswagen przygotowała dodatkowo strefę Małych Ratowników.

Zobacz też