Kontakt
Numer konta:    58124011121111001009449739


 

Zorganizuj Finał


W połowie października rozpoczniemy rejestrację sztabów i wolontariuszy. Wkrótce więcej informacji na temat 25. Finału WOŚPZanim złożysz wniosek o zorganizowanie Sztabu WOŚP skontaktuj się ze Sztabem istniejącym już w Twojej okolicy i spróbuj razem z nim zorganizować coś na większą skalę. Razem możecie zrobić fantastyczne rzeczy! Pamiętajcie o współpracy.

Jeśli w Twojej okolicy nie ma Sztabu, poniżej przedstawiamy trzy rodzaje zbiórki, którymi możesz włączyć się w organizację 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapoznaj się z ich zasadami i wybierz zbiórkę, która najbardziej odpowiada Twojemu pomysłowi i możliwościom. 

 

1. Sztab


Sztab tworzy się w celu przygotowania i organizacji zbiórki publicznej w terenie otwartym, podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zanim przystąpisz do rejestracji zapoznaj się z Regulaminem Działania Sztabów. To w nim znajdują się najważniejsze informacje.

Skarbona stacjonarna nie jest tożsama z dużą puszką kwestarską. Wasi Wolontariusze mogą stać przed sceną w czasie koncertów, ale nie może tam być ustawiona puszka kwestarska czy Skarbona nieprzypisana do nikogo. W czasie Finału nie przewidujemy takiego rodzaju kwesty. Sztab Skarbon Stacjonarnych to osobno rejestrowany rodzaj zbiórki, który nie jest przewidziany dla Sztabów lecz dla firm posiadających oddziały (patrz niżej).

Więcej informacji  

2. Sztab Skarbon Stacjonarnych


Ten rodzaj zbiórki skierowany jest tylko do firm, które posiadają swoje oddziały w różnych miastach Polski. Nie obejmuje on Sztabów kwestujących na terenie otwartym.

W firmach spełniających to kryterium pracownicy zbierają pieniądze podczas swoich zmian  a Skarbona umieszczana jest przy ich stanowisku. Z tego powodu forma zbiórki jest nieco inna. Zamiast wolontariusza z identyfikatorem przy puszce kwestarskiej umieszczone jest stosowne Oświadczenie. Oryginał takiego oświadczenia znajduje się w centrali - przy każdej puszce znajdziecie jego kopię. 

Przeczytaj regulamin Sztabu Skarbon Stacjonarnych
Więcej informacji 

 

3. Impreza Zamknięta


Imprezą Zamkniętą jest impreza organizowana w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w okresie od 15 grudnia 2015 r. do 10 stycznia 2016 r. tj. do dnia 24. Finału włącznie. Całkowity dochód z tej imprezy przeznaczony jest na rzecz Finału WOŚP. Organizator Imprezy Zamkniętej musi pamiętać, że jego wolontariusze kwestować mogą wyłącznie na terenie obiektu (budynku, w terenie ograniczonym, zamkniętym), w którym odbywa się Impreza. Nie mogą kwestować na terenie otwartym tj. na ulicach miast.

Termin Impreza Zamknięta nie oznacza, że jest to impreza dla wybranego grona osób (biletowana lub za zaproszeniem). Impreza zamknięta nazywa się tak, ponieważ odbywa się na zamkniętym terenie, a jej wolontariusze nie kwestują na ulicy.

Przeczytaj regulamin Imprez Zamkniętych
Więcej informacji 


Zespoły, które chciałyby zagrać w czasie Finału i zaakceptowały nasze zasady (grają jedynie za zwrot kosztów podróży nie pobierają honorarium) znajdziecie w Banku Zespołów WOŚP. 

 

 

Sponsorzy 24. Finału WOŚP