Kontakt
Numer konta:    58 1240 1112 1111 0010 0944 9739

 

Przekaż 1 procent podatkuCelem zbiórki 1% podatku w roku 2015 jest zakup nowego rezonansu magnetycznego dla Instytutu „Pomnik -  Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. 


 Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Nr KRS: 0000030897


Tak jak wiele OPP, tak i Wielka Orkiestra stara się za środki pozyskane w efekcie zbiórki 1% podatku realizować dodatkowe cele i zadania, o których nawet nie miałaby szansy myśleć tylko i wyłącznie w oparciu o zbiórkę publiczną. Każdego roku otrzymujemy wiele próśb ze szpitali i innych jednostek opieki zdrowotnej, które – mimo poruszających nas i często wstrząsających historii – muszą spotkać się z decyzją odmowną – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Mimo naszych najszczerszych chęci, nie mamy środków na zrealizowanie każdego apelu o pomoc, choć nie ukrywam, że wysłanie listu z odmową to zawsze jest dla nas decyzja bardzo trudna. Jeden procent podatku daje nam możliwość, by takich odmownych odpowiedzi wysłać mniej.


Celem zbiórki 1% podatku w roku 2015 jest zakup nowego rezonansu magnetycznego dla Instytutu „Pomnik -  Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Jest to bardzo drogie urządzenie diagnostyczne, bez którego praca wysokospecjalistycznej placówki dziecięcej jest niemożliwa. Dzięki rezonansowi do tej pory wykonano aż kilkadziesiąt tysięcy badań. Większość z dzieci, które trafiają do CZD wymaga diagnostyki obrazowej – często podczas leczenia nawet kilkukrotnie, nie wspominając o badaniach ratujących życie. Rezonans, którym w tej chwili diagnozowane są dzieci został zakupiony przez WOŚP 20 lat temu, jest całkowicie wyeksploatowany.

 

Obawiamy się, że stan rezonansu może się pogorszyć każdego dnia i pozostaniemy bez jednego z najważniejszych urządzeń diagnostycznych. Bez niego nie będziemy w stanie zapewnić w pełni diagnostyki naszym pacjentom. Instytutu nie stać na zakup z własnych środków, stąd wsparcie Fundacji, a przede wszystkim przekazanie na ten cel 1% podatku, jest dla nas nieocenione – mówi  prof. dr hab. n.med. Małgorzata Syczewska  - Dyrektor IPCZD.

  

Pamiętaj!

Po raz kolejny istnieje możliwość przekazania 1% swojego podatku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Osoby, które zechcą przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Wielkiej Orkiestry, proszone są o wskazanie w formularzu PIT naszej Fundacji poprzez wpisanie nazwy:

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Nr KRS: 0000030897 

Możesz rozliczyć swój podatek używając specjalnego oprogramowania. 
 

 

wersja instalacyjna programu do pobrania


wersja online  

 

Pobierz banery i umieść na swojej stronie 

 

Dzięki Waszemu wsparciu, Fundacja WOŚP mogła:

  • przeprowadzić akcję zakupu defibrylatorów do placówek publicznych w całej Polsce (przekazaliśmy ich 220),
  • prowadzić Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”
  • wspomóc Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą
  • przekazać wsparcie wszystkim hospicjom dziecięcym w Polsce w postaci samochodów osobowych (kupiliśmy ich 25) oraz sprzętu medycznego niezbędnego w opiece paliatywnej (m.in. ssaki, inhalatory, koncentratory tlenu, asy story kaszlu, pompy strzykawkowe, pulsoksymetry oraz łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi),
  • uzupełnić zakupy w ramach Narodowego Programu Wczesnej Diagnostyki Onkologicznej Dzieci, podnosząc standard opieki medycznej we wszystkich dziecięcych klinikach onkologicznych w Polsce
  • Dzięki środkom z 2010 r. Fundacja WOŚP zakupiła najnowocześniejszy sprzęt medyczny dla ratowania życia i zdrowia dzieci: dwa cytometry przepływowe, monitor do pracy w środowisku rezonansu magnetycznego, laser diodowy do leczenia retinopatii wcześniaków, inkubator zamknięty do opieki intensywnej, 7 aparatów USG wysokiej klasy. 

 

W roku 2014 w efekcie zbiórki 1% podatku na konto Fundacji wpłynęło  3 705 792,50 zł. 
(stan na koniec września 2014)


 

Sponsorzy 24. Finału WOŚP