Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Pomoc indywidualna

Pomoc indywidualna

 

Od 2005 roku w ramach pomocy indywidualnej Fundacja WOŚP kupiła niezbędny sprzęt dla 8 130 dzieci i osób z niepełnosprawnościami i wydała na ten cel 33 093 793,82 złotych.

 

(stan na 30.04.2024) 

 

 

 ---------------

 Jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (dalej: „Fundacja”) zapoznaj się z poniższymi zasadami:

 1. Dofinansowanie przyznajemy dzieciom lub osobom z niepełnosprawnościami, które nie ukończyły 26 roku życia, a dochód na osobę w ich rodzinie nie przekracza 2.000,00 zł netto.
 2. Fundacja w ramach dofinansowania częściowo opłaci zakup wyrobu medycznego lub sprzętu do rehabilitacji.
 3. Jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie wypełniony wniosek wraz z kompletem wymaganych dokumentów wyślij pocztą lub kurierem na adres Fundacji (adres: ul. Dominikańska 19C, 02-738 Warszawa). Wzór wniosku znajduje się w załączniku na tej stronie. Nie rozpatrujemy wniosków złożonych online.
 4. Zanim jednak złożysz wniosek o dofinansowanie w naszej Fundacji, zwróć się o wsparcie finansowe do NFZ i PCPR. Odpowiedzi od NFZ i PCPR załącz do wniosku.
 5. Do wniosku dołącz oświadczenie od sprzedawcy/sklepu (wzór znajdziesz we wniosku) oraz fakturę pro forma wystawioną przez sklep, na której będzie umieszczona cena wyrobu medycznego/sprzętu do rehabilitacji. Pamiętaj, że nie jest to faktura za zakup.
 6. Fundacja nie zwróci Ci kosztów, jeśli dokonasz zakupu wyrobu medycznego/sprzętu do rehabilitacji przed otrzymaniem naszej decyzji. Poczekaj z zakupem, aż dostaniesz pozytywną decyzję!
 7. Fundacja nie przekazuje pieniędzy, nie finansuje rehabilitacji ani turnusów, nie płaci za operacje i leki. Fundacja nie finansuje zakupu pomp insulinowych. Fundacja może odmówić także dofinansowania do zakupu innego wyrobu medycznego lub sprzętu do rehabilitacji.
 8. Po tym jak złożysz wniosek, Zarząd Fundacji podejmie decyzję czy przyzna Ci dofinansowanie czy też nie. Zostaniesz poinformowany o każdej decyzji.
 9. Dofinansowanie jest jednorazowe i może być przyznane raz na trzy lata.
 10. Przed złożeniem wniosku przeczytaj dokładnie Regulamin.
 11. Jeśli masz pytania napisz na adres [email protected]

 

Załączniki do pobrania:

Regulamin programu pomocy społecznej

WZÓR WNIOSKU

 

Aktualności
2024-06-14 15:35:00

Pierwsza szkoła imienia WOŚP na Mazowszu!

Szkoła Podstawowa nr 404 w Warszawie od dziś oficjalnie nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! To trzecia w Polsce i pierwsza na Mazowszu placówka oświatowa mająca za patrona Fundację WOŚP.