Do 29. Finału WOŚP pozostało
79 dni
Bieg

Bieg

W przeddzień 28. Finału WOŚP, w sobotę 11. stycznia 2020 r. już po raz 14. pobiegliśmy ulicami Warszawy z hasłem „Policz się z cukrzycą". Punktem centralnym 28. Finału WOŚP tym razem był Plac Bankowy, a także Plac Teatralny, z którego wystartował 14. Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”. Wyznaczona została również nowa trasa - dystans pozostaje bez zmian.

Jak co roku 5000 uczestników przebiegło 5 km ulicami centrum Warszawy, a za datki zebrane przy rejestracji na bieg zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Dotychczas dzięki biegowi organizowanemu w latach 2014-2019 kupiliśmy 72 pompy dla kobiet ciężarnych z cukrzycą! 

Zakup pomp jest wsparciem jednego z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP - Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Natomiast hasło przewodnie biegu wspiera akcję prowadzoną przez Fundację - „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, w celu umieszczania na opakowaniach produktów żywnościowych ważnych dla diabetyków informacji.

Bieg „Policz się z cukrzycą” odbył się nie tylko w Warszawie, ale też w wielu miejscach Polski i świata. Pod hasłem "Policz się z cukrzycą" zostanie zorganizowanych kilkadziesiąt biegów i innych aktywności sportowych promujących zdrowy styl życia.

Głównym sponsorem biegu jest Dawtona - producent szerokiego asortymentu produktów warzywnych i owocowych, dzielnie wspierająca akcję "Policz się z cukrzycą".

14. Bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą" Warszawa
 • Najważniejsze informacje:

  Start biegu ok. 11:45 -> plac Teatralny
  Trasa ok. 5 km -> zobacz trasę
  Limit miejsc 5.000 osób
  Datek na wsparcie celu biegu minimum 40 zł
  Zakończenie rejestracji 3 stycznia 2020 r. lub w momencie wyczerpania puli 5.000 pakietów
  Odbiór pakietów startowych:

  • w dniach 7-10 stycznia w Sklepie Biegacza Warszawa Powiśle przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45A w godzinach 11:00-20:00
  • w dniu Biegu w Biurze Zawodów w Szkole Podstawowej 75 przy ul. Niecałej 14 w godzinach 9:00-11:00

   

 • Zapisz się na bieg:

  1. Zapoznaj się z Regulaminem 14. Biegu WOŚP

  2. Zapisz się na bieg na platformie Slot Market

  3. Przy odbiorze pakietu startowego dostarcz podpisane Oświadczenie uczestnictwa w 14. Biegu WOŚP

  4. Jeżeli odbierasz pakiet w czyimś imieniu musisz mieć Upoważnienie

  5. Zanim zapytasz, sprawdź FAQ

  6. Zobacz galerie zdjęć z poprzednich edycji

Bieg Wirtualny WOŚP "Policz się z cukrzycą"
 • Jeżeli nie możesz wystartować w 14. Biegu WOŚP w Warszawie, ani w innym lokalnym biegu w ramach akcji "Policz się z cukrzycą", weź udział w Wirtualnym Biegu WOŚP

  Wirtualny Bieg WOŚP to propozycja dla osób, które chcą pobiec razem z nami, ale nie mogą pojawić się na 14. Biegu WOŚP w Warszawie, czy na lokalnych imprezach w ramach akcji „Policz się z cukrzycą” w innych miejscowościach. Zapisany uczestnik otrzymuje pakiet startowy, a w nim koszulkę oraz numer startowy. Uczestnik sam decyduje o miejscu, dniu i godzinie startu, a także o formie: bieg, marsz, pływanie, jazda na rowerze, wózku inwalidzkim, deskorolce, hulajnodze, rolkach, łyżwach, sankach, nartach, z pomocą kijków Nordic Walking itd.  Za pomocą urządzenia GPS, aplikacji mobilnej do monitorowania aktywności sportowych (np. Endomondo), zegarka z GPS itd. rejestruje pokonaną trasę o minimalnym dystansie 5 km, zapisuje wynik w postaci zrzutu ekranu, zdjęcia itp., wysyła potwierdzenie na adres [email protected]. Po poprawnej weryfikacji pozostaje czekać na kuriera, który dostarczy pamiątkowy medal.

  Zobacz Regulamin Wirtualnego Biegu WOŚP "Policz się z cukrzcą".

  Zapisz się na Bieg Wirtualny WOŚP

Zorganizuj swój bieg
 • Jak zorganizować imprezę sportową towarzyszącą 28. Finałowi WOŚP ?

  Podczas 27. Finału WOŚP zorganizowano ponad 100 imprez pod hasłem „Policz się z cukrzycą” (głównie biegowych), w których wzięło udział ponad 27.500 uczestników. Biegi odbyły się nie tylko w Polsce, ale także w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Norwegii. Jeśli na tej mapie brakuje Twojej miejscowości, nic nie stoi na drodze, by taka impreza się pojawiła. Organizatorem lokalnego biegu w ramach akcji "Policz się z cukrzycą" może zostać każdy, kto tylko zechce się tego podjąć. Zalecamy, by zrobić to we współpracy z lokalnym Sztabem WOŚP - tylko z jego pomocą możliwym będzie przeprowadzenie zbiórki charytatywnej. Wesprzyj działania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i wyraź swoją solidarność z diabetykami. 

  Aby zarejstrować imprezę sportową w ramach 28. Finału WOŚP wypełnij FORMULARZ REJESTRACYJNY.

  Więcej o tym jak zorganizować własny bieg znajdziecie w tym miejscu.

Zobacz też