Zarejestrowaliśmy już
41 008 wolontariuszy
Biegi i imprezy sportowe

Policz się z cukrzycą

Bieg „Policz się z cukrzycą” od 15 lat towarzyszy finałowym wydarzeniom. Akcja ta ma na celu promocję zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca. Bieg jest w pełni charytatywny, co znaczy, że za wszystkie zebrane środki z pakietów startowych kupujemy pompy insulinowe dla kobiet w ciąży. 

 

 


Idea warszawskiego biegu na przestrzeni lat spopularyzowała się na tyle, że finałowe biegi odbywają się obecnie także w ielu miejscach w Polsce i poza granicami. Podczas 29. Finału WOŚP odbyła się z kolei wirtualna edycja biegu, w której udział wzięło 15 887 uczestników z ponad 3 500 miejscowości, którzy przebiegli razem 130 932 kilometrów. 


Dzięki biegom „Policz się z cukrzycą” organizowanym przez WOŚP w latach 2014-2021 kupiliśmy 195 pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

 

 

 

Aktualności
2021-11-29 15:34:47

LemON na Finale WOŚP w Warszawie

Nietuzinkowe brzmienia, ciekawe aranżacje i teksty piosenek, które łatwo zapadają w pamięć - kapela LemON przyciąga na koncerty rzesze fanów, a ich teledyski w sieci osiągają milionowe pułapy obejrzeń. Tym razem kapela zaprezentuje się podczas finałowego koncertu w Warszawie.