W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
22 273 830 PLN
Finały

6 wskazówek dla wolontariuszy

2020-01-08 16:27:35

 

 

Jeżeli jesteś wolontariuszem WOŚP w 2020 to dobrze trafiłeś – przygotowaliśmy dla Ciebie 6 wskazówek dotyczące kwestowania w dniu finału. Pewnie większość z nich to tylko przypomnienie, ale warto powtórzyć sobie najważniejsze informacje. Trzymamy za Ciebie kciuki i przesyłamy dużo pozytywnej energii!

 

 1. Pamiętaj o sobie

Bycie wolontariuszem to odpowiedzialne zadanie dlatego, zanim wyjdziesz kwestować koniecznie zjedz śniadanie. Musisz mieć dużo siły, aby chodzić w zimowy dzień po mieście zachęcając uśmiechem do wrzucenia datku.

 

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

 

2. Uśmiech to podstawa

Dzień finału to pozytywny dzień, który poza celem zbiórki ma być dobrą zabawą. Możecie się umówić  grupą i przebrać się tematycznie.

 

 

fot. Stanisław Wadas

 

 

3. Kwestujcie parami

Dla bezpieczeństwa i lepszej zabawy w dniu finału nie powinieneś kwestować samemu. Zgraj się z ludźmi ze sztabu i bądźcie razem!

 

 

fot. Stanisław Wadas

 

 

 4. Ubierz się ciepło

Temperatura za oknem to kilka stopni ciepła dlatego warto mieć ze sobą czapkę, dwie pary rękawiczek (w razie przemoknięcia), szalik i załóż ciepłą kurtkę.

 

 

fot. Cezary Lewandowski

 

 

 5. Wypij coś ciepłego

Sprawdź, gdzie możesz wypić ciepłą herbatę, zjeść darmowy posiłek czy zasięgnąć informacji na temat darmowego transportu: https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/darmowe-oferty-dla-wolontariuszy

 

 

fot. Stanisław Wadas

 

 

  1. Bądźcie w kontakcie z Szefem sztabu i innymi wolontariuszami.

Zapytaj sztab o kanał komunikacji i staraj się być na bieżąco z tym, co się dzieje. Będziecie mogli dzielić się swoją lokalizacją i tym, co się dzieje.

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-03-19 15:32:13

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.7

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi? Budowanie domowych namiotów czy zabawy plastyczne nie są ulubiona rozrywką Twojego dziecka? To nic! Dla małych miłośników gier i zabaw oraz nowych technologii mamy aplikacje mobilną "Uczymy Ratować".

2020-03-23 08:54:38

20 milionów na walkę z koronawirusem

W niedzielę 22 marca Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy złożyła zamówienie na 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Zestawy te zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa lekarzy i personelu medycznego ratującego życie i zdrowie osób zarażonych koronawirusem.

2020-03-19 17:41:04

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.8

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi? Poznaj historię misia... teraz i Ty za pomocą pluszowej maskotki możesz uwrażliwić swoje dziecko.

2020-03-08 12:00:00

Wynik 28. Finału WOŚP w 2020 roku

Znajmy wynik styczniowej zbiórki 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rekordowe 186 133 610,66 PLN zostanie przeznaczone dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Zobacz też