W ciągu 29 lat WOŚP kupiła
66 150 urządzeń medycznych
Wydarzenia

Cała Polska Uczy Ratować 

Wieloletnie prowadzenie Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, doprowadziło nas do momentu, w którym to niemalże wszystkie szkoły podstawowe w Polsce otrzymały od Fundacji WOŚP sprzęt do nauki pierwszej pomocy. W szkołach tych są także nauczyciele, którzy potrafią nauczać pierwszej pomocy dzięki wiedzy jaką zyskali na naszych szkoleniach. Dzięki temu każdego dnia kolejne grupy dzieci nabywają nawyki związane z pierwszą pomocą.
To wszystko skłania nas do pójścia jeszcze o krok dalej. Chcemy, aby wiedza na temat pierwszej pomocy trafiała do coraz szerszego grona odbiorców. W związku z tym postanowiliśmy aktywizować ogromny kapitał ludzki, jakim są nauczyciele objęci Programem "Ratujemy i Uczymy Ratować", do propagowania tej wiedzy w swoich lokalnych społecznościach. Można to robić w rozmaitych formach: zapraszając rodziców uczniów na zajęcia z pierwszej pomocy, organizując festyny lub konkursy z tym związane, itp.

Jeśli chcecie zorganizować właśnie tego typu wydarzenie, możecie dać nam o tym znać, a my obejmiemy go patronatem akcji "Cała Polska Uczy Ratować". Otrzymacie od nas logo, które możecie wykorzystać na plakatach, czy stronie internetowej, a my będziemy informować o Waszej akcji za pomocą naszych kanałów medialnych (Facebook, YouTube, Radio Woodstock).

My ze swojej strony zapraszamy Was - uczniów i nauczycieli - do udziału w wydarzeniach z cyklu "Cała Polska Uczy Ratować" organizowanych przez Fundację WOŚP, a są to m.in.: Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy Ratować", który staje się z roku na rok coraz większą imprezą, czy bicie rekordu w resuscytacji krążęniowo-oddechowej, które co roku odbywa się 16 października (w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca). 

O wszystkich naszych akcjach będziemy informować Was na bieżąco za pomocą naszego newslettera, który wysyłamy do szkół zaangażowanych w Program RUR oraz na stronie na Facebooku.

 

Aktualności
2021-09-28 08:47:51

Szesnaście lat z Maratonem Warszawskim

Wczoraj na ulicach Warszawy odbył się 43. Maraton Warszawski oraz 15. Półmaraton Warszawski. Nasi wolontariusze - Pokojowy Patrol - wspierali zabezpieczenie tego wydarzenia.