Projekty

Patrolowe akcje

 

Głównymi zadaniami Pokojowego Patrolu jest pomoc w organizacji Festiwalu Przystanek Woodstock oraz Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednak wydarzeń, w których uczestniczą Patrolowcy jest o wiele więcej. Dzięki Przystankowi Woodstock zdobywają ogromne doświadczenie, które później procentuje na innych imprezach, na których jest wymagany zarówno profesjonalizm, jak i uśmiech, kreatywność i dawanie sobie rady w najbardziej zaskakujących sytuacjach.

 

Wolontariusze Pokojowego Patrolu biorą udział w zabezpieczeniu maratonów, biegów, rajdów off-roadowych i innych sportowych imprez w całej Polsce, szkolą nauczycieli w Programie „Ratujemy i Uczymy Ratować”, obsługują wszystkie orkiestrowe akcje i happeningi. Ich czerwone i żółte koszulki możecie również zobaczyć podczas Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie, organizowanego przez Fundację "Mimo Wszystko" Anny Dymnej, górskiego "Biegu Chudego Wawrzyńca" oraz podczas wielu innych wydarzeń na terenie całego kraju.

Najważniejsze z nich na stałe wpisały się w kalendarz "patrolowych" aktywności: 

 • Maraton Warszawski oraz Półmaraton Warszawski, w których bierzemy udział od 12 lat
 • Bieg na Szczyt podczas, którego zawodnicy pokonują trasę wytyczoną korytarzami biurowca RONDO1 w Warszawie
 • Biegi w Szczawnicy - ultramaraton będący serią dłuższych i krótszych biegów górskich
 • Beskidy Ultra Trail - górskie zmagania miłośników gór 
 • Zamieć - zimowa wersja górskiego ultramaratonu, którego trasa wiedzie przez górę Skrzyczne
 • DOZ Maraton Łódź - klasyka gatunku podczas, której wspieramy organizatorów i zawodników
 • Runmageddon - nowość dla chcących sprawdzić swoje umiejętności i kondycję na ekstremalnej trasie
 • ENEA5150 - triathlon, którego uczestnicy pokonują trasę wytyczoną w Warszawie oraz jej okolicach
 • IRONMAN 70.3 Gdynia - triathlon, będący polską edycją zmagań w ramach światowego cyklu IRONMAN
 • Enduro MTB Series - cykl górskich zmagań miłośników dwóch kółek
 • PYRKON - konwent miłośników gier fantastycznych

 

Każde takie spotkanie to dla Patrolowców nie tylko nowe doświadczenie, ale także doskonała okazja aby spotkać ciekawych ludzi z różnych części Polski i zawiązać nowe przyjaźnie.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i pomóc w organizacji zimowego Finału, Przystanku Woodstock oraz jednego lub wielu z powyższych imprez to zapraszamy Cię do naszego grona. Weź udział w szkoleniu, które przygotuje Cię do takich właśnie działań i stań się częścią ekipy Pokojowego Patrolu. Więcej informacji o naszych szkoleniach znajdziesz tu.

 

 

 

Aktualności
2018-01-18 15:18:46

Aukcje nadal trwają

Wielkie liczenie po 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa. Trwają nadal również nasze aukcje, na których na pewno znajdziecie ciekawe i unikatowe przedmioty. Chcemy Wam przedstawić kilka, na które warto zwrócić uwagę.

Zobacz też