Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Piekarnie

Piekarnie wsparły cel 32. Finału WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Piekarnie Lubaszka Sp. z o.o. po raz drugi zorganizowały akcję "Dobra bułka zdrowiu służy". Przedsięwzięcie miało charakter akcji happeningowej - piekarnie wsparły cel 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazując całość przychodu ze sprzedaży bułki o nazwie "Finałówka", wykonanej według receptury stworzonej przez sieć warszawskich piekarni Lubaszka. 

 

Gramy wszyscy! I to smacznie! Ponownie przyłączyli się do nas… piekarze. Są z nami już od dawna, piekąc cudowne ciastka, ciasta, torty i przeróżne wymyślne wypieki. Zeszłoroczny pomysł piekarzy z bardzo popularnej i niezwykle smacznej Piekarni Lubaszka na finałowy wypiek - na bułkę o oryginalnej, tylko na tę okazję przygotowanej, recepturze, jest kontynuowany. Próbowaliśmy jej i mogę zapewnić, jest smaczna i pożywna! "Finałówka" będzie dostępna od 18 grudnia do 10 lutego, zapłacimy za nią 2 złote, a kwota ta w całości zostanie przekazana na cel 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nazwaliśmy ją „Finałówka”, a naszej opowieści nadaliśmy kolor i symbole 32. Finału, w którym mówimy, tu wszystko gra OK! Niech smak "Finałówki", pysznej bułki, będzie dla wszystkich smakiem radości, przyjaźni, muzyki, tego wszystkiego, co niesie Finał i wspólne granie milionów Polaków w Polsce i na całym świecie. "Finałówka" to coś więcej niż dobra i zdrowa bułka, to smak polskiej solidarności ze wszystkimi, którzy potrzebują naszej pomocy. Smacznego! Pamiętajcie: gramy, bo lubimy - Jurek Owsiak 

 

 


"Finałówka" to bułka wyjątkowa ze względu na hasło, ale także skład - to wypiek o obniżonej wartości węglowodanów i z wysoką zawartością białka. Jej sprzedaż będzie odbywać się w terminie 18 grudnia 2023 do 10 lutego 2024 roku
w punktach, które zdecydowały się dołączyć do akcji i które są wymienione poniżej. Całość przychodu ze sprzedaży bułki - 2 zł brutto - wsparło cel 32. Finału WOŚP, czyli "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!"

 

 

 

 

Regulamin ogólnopolskiej akcji „Dobra bułka zdrowiu służy” w ramach 32. Finału WOŚP

 

 

 

 

 

 

 Piekarnie biorące udział w akcji:

 

W pierwszej edycji akcji „Dobra bułka zdrowiu służy” wraz z  piekarnią Lubaszka wzięło udział 7 mniejszych, lokalnych, piekarni, a wynik przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! Sprzedano łącznie 45 855 bułek za kwotę 91 710 złotych! Cała ta kwota została przekazana na cel 31. Finału WOŚP, czyli walkę z sepsą! 

Aktualności
2024-06-17 15:45:00

Mural w szpitalu na Banacha odsłonięty!

Tu wszystko gra OK! Mural z takim właśnie hasłem od dziś podziwiać można w Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To 9. mural i 85. miejsce imienia WOŚP!