Częste pytania

Jak zostać wolontariuszem i inne podpowiedzi

Jak się zgłosić?
 • Jak zostać wolontariuszem WOŚP?

  Jeśli chcesz zbierać pieniądze w czasie Finału - zgłoś się do najbliższego sztabu. To od niego dostaniesz najważniejsze rzeczy, które umożliwią Ci kwestowanie: identyfikator, puszkę i serduszka.

 • Gdzie znajdę listę sztabów WOŚP?

  Listę sztabów najbliższego Finału znajdziesz na naszych stronach internetowych już 16 października. 

 • Ile trzeba mieć lat, żeby być wolontariuszem WOŚP?

  Każdy może zostać wolontariuszem WOŚP! W przypadku osób niepełnoletnich opiekun prawny musi podpisać Oświadczenie Wolontariusza. 

 • Czy osoby niepełnoletnie mogą zbierać pieniądze na WOŚP?

  Oczywiście! Pamiętaj jednak, że wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.

 • Skąd będę wiedzieć czy zostałem wolontariuszem WOŚP?

  Jeśli zgłosiłeś się, żeby zostać wolontariuszem WOŚP i nie jesteś pewny/a czy Twoja kandydatura została przyjęta - odezwij się do Sztabu, któremu zgłosiłeś swoją chęć.

 • Jakie muszę mieć zdjęcie na identyfikatorze WOŚP?

  Zdjęcie nie może być mniejsze niż 800x600 pikseli i musi być w formacie .jpg. Przygotowując zdjęcie - wzoruj się na zdjęciu legitymacyjnym: twoja twarz musi być wyraźna, na pierwszym planie i łatwa do poznania. 

W czasie zbiórki
 • Gdzie zbierają wolontariusze WOŚP?

  Wolontariusze zbierają pieniądze w rejonie działania swojego sztabu tylko na ulicach miast, miasteczek i wsi – nie kwestują „pukając do drzwi”.

Po zbiórce i rozliczenie
 • Czy dostanę podziękowanie lub zaświadczenie, że brałem/am udział w WOŚP?

  Do Sztabu zostaną przesłane blankiety rozliczeń-podziękowań wolontariuszy, Szef Sztabu zobowiązany jest przekazać je wolontariuszom. Podziękowanie jest dowodem, że dana osoba kwestowała podczas Finału, w związku z czym Fundacja nie wystawia osobnych zaświadczeń potwierdzających iż dana osoba była wolontariuszem.

Zobacz też