Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
154 606 764 PLN
Pomagamy

Sprzęt od WOŚP dla Ukrainy

 

Po brutalnym ataku Rosji na Ukrainę zareagowaliśmy błyskawicznie, rozpoczynając zakupy urządzeń i sprzętu jednorazowego użytku.

  • Odpowiadając na prośby placówek, wsparliśmy ukraińskie szpitale oraz wybrane jednostki w Polsce, do których najczęściej trafiali goście z Ukrainy.
  • Kupiliśmy m.in. 90 kardiomonitorów, 33 respiratory, 7 aparatów do znieczulania, 12 koncentratorów tlenu, 61 pulsoksymetrów, 14 aparatów USG, 10 EKG i 3 500 sztuk Indywidualnych Pakietów Medycznych.  
  • W marcu 2022 r. przy Dworcu Warszawa Wschodnia, przy współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa i przy wsparciu wielu partnerów, utworzyliśmy i wyposażyliśmy punkt pomocy dla osób z Ukrainy. Działania prowadziliśmy też w miejscowości Szeginie, tuż przy polsko-ukraińskim przejściu granicznym. 
  • Na wsparcie dla Ukrainy przeznaczyliśmy ponad 23 miliony złotych.
  • By dodatkowo pokazać solidarność z Ukrainą, 28. Pol’and’Rock Festival zrealizowaliśmy pod hasłem WOJNIE NIE!

 

Jeśli chcesz wesprzeć nas w zakupie sprzętu dla Ukrainy, możesz zrobić przelew
NUMER KONTA: 18 1140 1010 0000 5244 4400 1129
SWIFT BREXPLPW
IBAN: PL 18 1140 1010 0000 5244 4400 1129
Tytuł przelewu: Ukraina

 

Fundacja WOŚP jest w kontakcie z placówkami medycznymi, szpitalami i lekarzami w Ukrainie i w Polsce. Wszystkie otrzymane prośby staramy się realizować jak najdokładniej i jak najszybciej. Dokładnie procedujemy sprawy formalne i chcemy dostarczyć sprzęt celowo do placówek, które prosiły nas o wsparcie, tak aby pomóc jak najskuteczniej. 

 

  

 



Wsparcie dla szpitali w Ukrainie

Do placówek na terenie Ukrainy dostarczyliśmy najnowocześniejsze urządzenia, m.in. 90 kardiomonitorów, 26 defibrylatorów i 33 respiratory, oraz materiały jednorazowe – łącznie 4 709 urządzeń medycznych. Przekazaliśmy również 371 specjalistycznych wózków inwalidzkich.

Z pomocą firmy UPS oraz tenisisty Huberta Hurkacza, stacji pogotowia ratunkowego w Charkowie przekazaliśmy także w pełni wyposażony ambulans typu B.

Na wsparcie szpitali w Ukrainie przeznaczyliśmy 14,5 miliona złotych.

Zrealizowaliśmy dostawy sprzętu dla 19 szpitali ukraińskich w 15 miejscowościach: Użhorod, Odessa , Kijów, Łuck, Równe, Tarnopol, Nowowołyńsk, Jaworów, Czerwonogród, Chmielnicki, Lwów, Dniepr, Winnica, Iwano-Frankowsk, Charków.

 

 


Wsparcie dla polskich placówek

Szpitale w Polsce, do których najczęściej trafiali goście z Ukrainy, wsparliśmy łącznie kwotą 6,9 miliona złotych. Przekazaliśmy 624 urządzenia, m.in. inkubatory i stanowiska do resuscytacji.


Do Przemyśla trafił ambulans typu B z wyposażeniem. Przekazania na ręce Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu osobiście dokonał Jurek Owsiak. 

 

 

Punkty pomocy

W marcu 2022 r. przy Dworcu Warszawa Wschodnia, przy współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa i przy wsparciu wielu partnerów, utworzyliśmy i wyposażyliśmy punkt pomocy dla osób z Ukrainy. Na powierzchni 3 000 metrów kwadratowych, w trybie 24-godzinnym, wolontariusze udzielali podstawowej pomocy osobom, które, po przybyciu z Ukrainy, czekały na relokację lub potrzebowały chwili na decyzję na temat kolejnych działań. W punkcie pomogliśmy w sumie 4 216 osobom.

Działania prowadziliśmy też tuż przy polsko-ukraińskim przejściu granicznym - w Centrum Pomocy Humanitarnej w Szegini - pomagając wszystkim tym, którzy na piechotę przechodzą punkt graniczny. Wolontariusze Pokojowego Patrolu wraz z wolontariuszami CPH nieśli pomoc zmarzniętym, zmęczonym, a bardzo często również straumatyzowanym osobom.

 

28. Pol’and’Rock Festival pod hasłem WOJNIE NIE!



28. Pol’and’Rock Festival był pierwszą - po dwóch “pandemicznych” i z tego powodu również całkiem odmiennych odsłonach - edycją nawiązującą do najlepszych tradycji i swoistym powrotem do korzeni Najpiękniejszego Festiwalu Świata, czyli festiwalem otwartym i niebiletowanym. Próba powrotu do festiwalowej “normalności” nastąpiła jednak w realiach brutalnego ataku Rosji na Ukrainę, co w przypadku Najpiękniejszego Festiwalu Świata nie mogło pozostać bez znaczenia. Wydarzenie przybrało formę wielkiej pokojowej manifestacji, a hasło przewodnie “WOJNIE NIE!” towarzyszyło dziesiątkom aktywności, w których mogła uczestniczyć publiczność. 

W programie wydarzenia znalazły się m.in. występy zespołów z ukraińskimi korzeniami (łącząca elementy polskiej i ukraińskiej kultury DAGADANA, czy metalowa grupa Jinjer, w trakcie koncertu której publiczność stworzyła z kartek papieru wielką ukraińską flagę), pracy korespondenta wojennego i realiom wojny poświęcono jedno ze spotkań na Akademii Sztuk Przepięknych (rozmowa z Wojciechem Bojanowskim i Marcinem Wyrwałem), z kolei prawa człowieka poruszane w kontekście wojny w Ukrainie oraz stosunek do przyjmowania uchodźców były tematami podejmowanymi przez organizacje pozarządowe goszczące w Strefie ASP. Także scenografia Dużej Sceny i różnego rodzaju projekty graficzne nawiązywały do hasła “WOJNIE NIE!”. 

Duch miłości i pokoju towarzyszył nie tylko obecnym na terenie festiwalu na lotnisku Czaplinek – Broczyno, ale wirtualnie trafiał też do wszystkich śledzących przebieg Pol'and’Rock w internecie. Byli z nami widzowie z większości kontynentów! Transmisje z festiwalu oglądano m.in. z Ukrainy, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Grecji, Irlandii, Brazylii, Indonezji, Australii, Meksyku, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Argentyny, Chile, Islandii, Filipin, Peru, Malezji czy Maroko.   

 




Aktualności
2023-03-27 15:25:00

Bułka "Finałówka" - podsumowanie akcji

Tegoroczny Finał WOŚP obfitował w ciekawe wydarzenia i projekty. Po raz pierwszy pojawiła się akcja "Dobra bułka zdrowiu służy", w której piekarnie mogły wesprzeć cel 31. Finału WOŚP przekazując przychód ze sprzedaży bułki "Finałówki" - czas na podsumowanie tej akcji!