Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Finały

Do czego służą sprzęty zakupione przez WOŚP?

2020-02-12 09:00:00

 

 

O tym, że w dniu finału przekazaliśmy już sprzęt mówiliśmy 12 stycznia- równy miesiąc temu. Często enigmatyczne nazwy poszczególnych urządzeń pisane medyczną nomenklaturą nie są jasne. Dzisiaj z pomocą działu medycznego opowiemy o nich więcej. Dotychczas przekazaliśmy je szpitalom: w Elblągu, Karczewie, Kartuzach, Ostrowie Mazowieckiej, Olsztynie, Opolu, Ostrowi Mazowieckiej, Radzyniu Podlaskim, Trzciance, Trzebnicy, Warszawie, Wałbrzychu, Wieluniu, Sosnowcu.

 

 

fot. Damian Mekal

 

 

 • 10 pomp strzykawkowych z biblioteką leków i systemem redukcji błędów Alaris CC Plus Guardrails, które służą do precyzyjnej podaży wlewów infuzyjnych (Warszawa)
 • 10 000 zestawów drenów do pompy Alaris CC z dyskiem dla noworodków i pediatrii, które współpracują z pompą Alaris CC Plus Guardrails (Warszawa)
 • 5 pomp objętościowych kompaktowych Alaris GW 800 do precyzyjnej podaży wlewów infuzyjnych (Radzyń Podlaski, Wieluń i Trzcianka)
 • 500 zestawów drenów do pompy Alaris GW 800 dedykowanych dla noworodków i pediatrii współpracujących z pompą Alaris GW800 (Radzyń Podlaski, Wieluń i Trzcianka)

 

 

 • Kardiomonitor Carescape B850, czyli monitor CARESCAPE™ B850 zapewnia niezwykły poziom elastyczności i doskonałość w zakresie monitorowania pacjenta, pozwalając na sprawowanie opieki nad najcięższymi przypadkami klinicznymi pacjentom w Bydgoszczy. Monitoruje dane i integruje pomiędzy różnymi obszarami opieki, a intuicyjny interfejs użytkownika umożliwia sprawną obsługę personelowi o zróżnicowanym poziomie doświadczenia. Dedykowane pakiety oprogramowania umożliwiają dostosowanie monitora do wymagań różnych oddziałów: sali operacyjnej, pooperacyjnej, intensywnej terapii, oddziału neonatologicznego, ratunkowego i innych. Konfigurowane przez użytkownika profile i widoki pozwalają na błyskawiczne dostosowanie ustawień monitora do potrzeb danego pacjenta. 

 

 

 • Moduł transportowy Carescape One to przełomowy system monitorowania CARESCAPE ONE, który wprowadza rewolucję w konwencjonalnym podejściu do transportu wewnątrzszpitalnego, również trafił do Bydgoszczy. Wytrzymały, niezwykle lekki i inteligentny CARESCAPE ONE, oraz zminiaturyzowane moduły pomiarowe CARESCAPE PARAMETERS, zapewniają niespotykaną do tej pory elastyczność, pozwalając na dynamiczne dostosowywanie do potrzeb różnych obszarów opieki, o różnym poziomie intensywności opieki nad pacjentem, bez konieczności zmiany urządzenia i dokupowania opcji programowych. CARESCAPE ONE to w pełni modułowy monitor do transportu wewnątrzszpitalnego, wyposażony w duży ekran i uniwersalne medyczne złącza USB. Jest to ultralekkie, przenośne i kompaktowe urządzenie, które dzięki niezwykle czytelnemu ekranowi zamienia każde łóżko w łóżko transportowe. CARESCAPE ONE umożliwia wsteczne uzupełnienie danych i w połączeniu z monitorem pacjenta CARESCAPE B850 zapewnia nieprzerwane monitorowanie pacjenta i komunikację z elektroniczną dokumentacją medyczną.

 

 

 • Inkubator otwarty Giraffe® Warmer został zaprojektowany, aby spełniać potrzeby pacjentów oraz lekarzy na oddziałach Intensywnej Opieki Neonatologicznej i przekazany do szpitala w Elblągu. Rewolucyjna konstrukcja promiennika eliminuje wysoki poziom nagrzewania, ułatwiając obserwację pacjentów oraz procedury takie jak badania rentgenowskie, a nawet zabiegi operacjyjne. Funkcja Hands Free Alarm Silence umożliwia bezdotykowe wyciszanie alarmów. Nowoczesny, kolorowy panel kontrolny wyświetla parametry życiowe oraz trendy. Giraffe Warmer wyłącza alarmy podczas trybu nagrzewania, co umożliwia nagrzanie łóżeczka przed umieszczeniem w nim dziecka, nie powodując jednocześnie niepokoju wśród innych pacjentów, ich rodzin oraz personelu medycznego. Ważenie dziecka bywa trudne, jednak dzięki wadze wbudowanej w łóżeczko, można łatwo śledzić codzienne trendy wagowe dziecka.

  

•••Zobacz galerię sprzętu 28. Finału•••

 

 • Aparat EKG MAC 2000 firmy GE Healthcare pomaga lekarzom w Sosnowcu w szybkim stawianiu poprawnego rozpoznania dzięki doskonałemu programowi do analizy Marquette 12SL. Stanowi on sprawdzone i przydatne narzędzie diagnostyczne w intuicyjnych i łatwych w obsłudze aparatach do EKG. Aparat MAC 2000 zwiększa wydajność pracy w szpitalach, gabinetach lekarskich i ośrodkach farmaceutycznych badań klinicznych. Aparat bezproblemowo komponuje się z istniejącym wyposażeniem, ułatwiając uzyskiwanie, drukowanie, zapis i przesyłanie danych EKG. Niezależnie od wybranej konfiguracji połączeń, pozwala zwiększyć wydajność pracy. 

 

 

 fot. Lucyna Lewandowska

 

 

 • Kardiomonitor Philips Efficia CM100 na podstawie jezdnej. Kardiomonitor kompaktowy przeznaczony jest do monitorowania parametrów życiowych pacjentów z każdej grupy wiekowej. Umożliwia monitorowanie akcji serca EKG, wykrywa arytmie, kontroluje oddech oraz saturację SPO2, nieinwazyjnie mierzy temperaturę oraz ciśnienie krwi. Trzebnica

 

 

 • BTL-08 Holter H600 z rejestratorem BTL-08 holter Recorder R12 to urządzenie, na które składa się wysokiej klasy rejestrator holterowski do długotrwałego (do 7 dni) monitorowania oraz zapisu sygnału EKG. W zestawie jest również zaawansowane oprogramowanie, które wyznacza nowe standardy w podejściu do diagnostyki kardiologicznej, poprzez m.in. analizę odcinka PQ czy wielopoziomową klasyfikację pobudzeń. Tym samym z jednej strony jest to bardzo wygodne narzędzie dla lekarzy, połączone z bardzo zaawansowanymi możliwościami analizy oraz precyzyjnej rejestracji sygnału EKG. Sprzęt został przekazany szpitalowi w Olsztynie.

 

•••• Sprawdź, jaki sprzęt przekazaliśmy do Twojego miasta ••••

 

 • 2 elektryczne łóżeczka dziecięce Teddy Bed przeznaczone na dziecięce oddziały szpitalne szczególnie na oddziały Intensywnej Terapii dotarły do szpitala w Warszawie.

 

 

 • Inkubator otwarty ATOM InfaWarmer I to inkubator otwarty, który służy do Intensywnej opieki i resuscytacji noworodka zarówno na Sali porodowej jak i oddziale intensywnej terapii w Kartuzach. Utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała pacjenta równocześnie zapewniając dostęp personelu ze wszystkich stron.

 

 

 • 3 kardiotokografy F9 express służą do oceny stanu płodu w ramach intensywnej opieki przedporodowej i pozwala wcześnie wykryć sytuacje zagrożenia życia płodu w Kartuzach. Pozwalają monitorować czynność serca płodu, skurcze macicy oraz funkcje życiowe pacjentki. Badanie KTG jest nieocenionym źródłem informacji na temat stanu dziecka i przebiegu ciąży. W dużej mierze badanie to wpływa na podejmowane przez lekarzy decyzje dotyczące opieki nad pacjentką i płodem w trakcie ciąży.

 

 

 • Monitor NIPE do oceny zabezpieczenia przeciwbólowego u noworodków (także wcześniaków) i dzieci do drugiego roku życia przekazaliśmy do Warszawy. Pomiar jest oparty na analizie zmienności rytmu serca w oparciu o współpracę urządzenia ze standardowym monitorem. Urządzenie umożliwia ocenę nasienia bólu i jest przydatne szczególnie u tych pacjentów, którzy nie są w stanie poinformować nas o swoim cierpieniu. Jest przydatny zarówno na bloku operacyjnym, gdzie w trakcie narkozy ułatwia dawkowanie leków znieczulających jak i w oddziałach intensywnej terapii, gdzie pomaga w odpowiednim zabezpieczeniu przeciwbólowym noworodków i niemowląt.

 

 

 • Monitor ANI służy do oceny zabezpieczenia przeciwbólowego u dzieci od 2-go roku życia oraz u pacjentów dorosłych. Pomiar jest oparty na analizie zmienności rytmu serca w oparciu o współpracę urządzenia ze standardowym monitorem. Urządzenie umożliwia ocenę nasienia bólu i jest przydatne szczególnie u tych pacjentów, którzy nie są w stanie poinformować nas o swoim cierpieniu. Jest przydatny zarówno na bloku operacyjnym opolskiego szpitala, gdzie w trakcie narkozy ułatwia dawkowanie leków znieczulających jak i w oddziałach intensywnej terapii, gdzie pomaga w odpowiednim zabezpieczeniu przeciwbólowym dzieci i dorosłych. 

 

 

fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Poza tym, do szpitali: z Karczewa trafiło 5 materaców przeciwodleżynowych zmiennociśnieniowych Solodec, do Opola 2 łóżka szpitalne Evario i do Ostrowy Mazowieckiej 11 foteli Aster z funkcją leżanki.

 

 

Dzięki naszym wspaniałym wolontariuszom, Waszej szczodrości i okazanemu sercu możemy wspierać polskie szpitale- to nasz wspólny sukces!

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-24 13:20:00

Najciekawsze eSkarbonki 32. Finału WOŚP!

Dzięki eSkarbonce napędzanej przez Mastercard wolontariuszem 32. Finału WOŚP może zostać każdy! Założenie swojej wirtualnej puszki jest bardzo proste i można to zrobić nawet w dniu Finału. Już teraz, dzięki eSkarbonkom na cel finałowej zbiórki udało nam się zebrać ponad 3 miliony złotych!

2024-01-22 11:37:00

Bieg wirtualny już trwa!

Tysiące biegaczy w charakterystycznych pomarańczowych koszulach? To bieg "Policz się z cukrzycą"! Na ulicach Warszawy zrealizujemy go 28 stycznia, ale już dziś rozpoczął się bieg wirtualny! Wciąż możesz się do niego zapisać i dołączyć swój wynik do rezultatu innych biegaczy!

2024-01-24 13:00:00

Znani i lubiani wspierają 32. Finał WOŚP

Do naszych finałowych aukcji Allegro dla WOŚP od wielu lat chętnie dołącza wiele znanych osób. Gorąco za to dziękujemy! Zobaczcie, co ciekawego przygotowali dla Wasz politycy, sportowcy, aktorzy, dziennikarze oraz muzycy i licytujcie, jednocześnie wspierając cel 32. Finału WOŚP!

2024-01-22 08:10:00

Wspieraj WOŚP w aplikacji mobilnej!

Ściągnij aplikację i wesprzyj cel 32. Finału WOŚP. Weź także udział w Tygodniu Życzliwości i wysyłaj WOŚPozdrowienia znajomym!