Finały

Jak zostać wolontariuszem? Najczęstsze pytania

2017-11-06 13:42:17

Przygotowaliśmy dla Was odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania od wolontariuszy, którzy wziąć udział w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mamy nadzieję, że rozwieją one wszystkie Wasze wątpliwości!

 

Jak zostać wolontariuszem 26. Finału WOŚP?

Jeśli chcecie wziąć udział w 26. Finale WOŚP i kwestować w swojej miejscowości - zgłoście się do Sztabu w Waszej okolicy. Na bieżąco uaktualnianą listę wszystkich Sztabów znajdziecie na stronie www.wosp.org.pl/final/sztaby.

W Sztabie dowiecie się o najważniejszych zasadach obowiązujących wolontariuszy, terminach zapisów, a przed Finałem dostaniecie zalaminowany identyfikator, puszkę i samoprzylepne serduszka. W między czasie zapoznajcie się z Regulaminem Wolontariusza.

Pamiętajcie, że Sztab dysponuje ograniczoną liczba wolontariuszy, dlatego zastanówcie się dobrze przed złożeniem dokumentów, czy faktycznie będziecie mogli poświęcić swój czas na kwestowanie w dniu 26. Finału WOŚP - czyli 14 stycznia 2018.

 

 

Czy mogę zarejestrować się online?

Tak! W tym roku, w niektórych sztabach, po raz pierwszy jest możliwość zarejestrowania się przez internet! Na stronie wolontariusze.wosp.org.pl znajdziecie listę sztabów, do których możecie zgłosić się online za pośrednictwem naszej bazy wolontariuszy.

Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia i tak będziecie musieli zgłosić się do Sztabu, aby potwierdzić dane, które wpisaliście do internetowego formularza.

 

Dostałem/am od Sztabu Token - co mam z nim zrobić?

W niektórych Sztabach podczas rejestracji online dostaniecie do wykorzystania tokeny, czyli specjalne kody. Po zarejestrowaniu się na stronie wolontariusze.wosp.org.pl, będziecie musieli wpisać w wyszukiwarkę otrzymany token i wyświetli Wam się Wasz sztab, do którego będziecie mogli się zarejestrować. 

UWAGA! Jeśli jesteście osobami niepełnoletnimi - przekażcie token Waszemu opiekunowi, który będzie musiał założyć sobie konto opiekuna na stronie wolontariusze.wosp.org.pl.

 

Ile trzeba mieć lat, żeby być wolontariuszem WOŚP?

Nie mamy żadnych limitów dotyczących wieku! Każdy może zostać wolontariuszem 26. Finału WOŚP! Jednak jeśli jesteście osobami niepełnoletnimi - Wasi opiekunowie prawni będą musieli podpisać w Sztabie na Oświadczeniu Wolontariusza. 

UWAGA! Jeśli nie macie ukończonego 16-go roku życia, będziecie mogli kwestować pod warunkiem, że będzie Wam towarzyszyć osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Waszego Sztabu. To obowiązkowe!

Jeśli jesteście niepełnoletni, a Wasz sztab wybrał rekrutację online, Wasi opiekunowie będą musi założyć sobie konto opiekuna na stronie wolontariusze.wosp.org.pl i dopiero wtedy zgłosić Was jako kandydatów na wolontariuszy 26. Finału WOŚP.  

 

Skąd będę wiedzieć czy zostałem wolontariuszem WOŚP?

Jeśli zgłosiliście się do Sztabu, żeby zostać wolontariuszem 26. Finału WOŚP i nie jesteście pewni, czy zostaliście zarejestrowani - odezwijcie się do Sztabu, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Namiary kontaktowe do wszystkich Sztabów w całej Polsce znajdziecie na stronie www.wosp.org.pl/final/sztaby.

 

Jakie zdjęcie jest potrzebne do finałowego identyfikatora?

Zdjęcie do identyfikatora powinno być aktualne i podobne do zdjęcia ze szkolnej legitymacji - twarz musi być wyraźna, dobrze oświetlona, nie może być zasłonięta. Zdjęcie musi być pionowe, nie może być mniejsze niż 800x600 pikseli i musi być w formacie .jpg.

 

Gdzie będę mógł kwestować podczas 26. Finału WOŚP?

Podczas 26. Finału WOŚP będziecie mogli kwestować w rejonie działania Waszego sztabu. Pamiętajcie - chodźcie tylko po ulicach, nie wchodźcie do mieszkań, udział w Finale WOŚP jest dobrowolny i nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań. 

 

Czy dostanę podziękowanie lub zaświadczenie, że brałem/am udział w 26. Finale WOŚP?

Po zdaniu puszki do Sztabu, zebrane przez Was pieniądze powinny zostać przeliczone w Waszej obecności, a kwota wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem puszki, otrzymacie od Szefa Sztabu druk rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Waszego udziału w zbiórce, jak i nasze podziękowanie dla Was za świetnie wykonaną pracę. Fundacja nie wysyła osobnych podziękowań. 

 

 Dziękujemy, że chcecie być z nami podczas 26. Finału WOŚP!

 

 

POKAŻ PODOBNE
2018-09-09 17:25:00

Bramki są dwie, ale cel – jeden, wspólny!

Dosłownie chwilę temu na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie rozbrzmiał gwizdek sędziego obwieszczający start Wielkiego Meczu.

2018-09-07 10:54:17

Gdzie oglądać Wielki Mecz?

Nie możesz być z nami na trybunach stadionu przy ulicy Łazienkowskiej? Nie szkodzi! Możesz kibicować nam także oglądając transmisję Wielkiego Meczu w telewizji i Internecie. Sprawdź gdzie nas oglądać!

2018-09-21 14:34:54

Europejska Nagroda Obywatelska dla WOŚP!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Alicja Szatkowska i Forum Żydów Polskich laureatami Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2018. Nagroda została ustanowiona przez Parlament Europejski dla uhonorowania działalności na rzecz ułatwiania współpracy w Unii Europejskiej oraz promowania lepszego wzajemnego zrozumienia.

2018-10-12 12:42:08

Maurycy - mały bohater z Ursynowa!

Maurycy - bohaterski 12 latek, który udzielił pierwszej pomocy starszemu mężczyźnie w Lesie Kabackim odnaleziony!Chłopiec to uczeń jednej ze szkół biorących udział w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować"!

Zobacz też