Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Finały

Świerzno - Oj się działo!

2020-01-14 15:19:26

Wiatr w Żagle! – za nami Pierwszy Świerznowski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świerznie. 12 stycznia 2020 r. sztab nr #5775 Gmina Świerzno zorganizował finałową imprezę, która odbyła się w miejscowej hali sportowej. Już od rana nasi dzielni wolontariusze kwestowali do swoich puszek na szczytny cel, którym był zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

 

 

 

 

Wystartowaliśmy tuż po godzinie 15:00, kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy hymn WOŚP. Przed 16:00 prowadzący Bogdan Czaplicki zarządził ewakuację hali, gdyż ponieważ przed halą strażacy z OSP Świerzno przygotowali pokaz ratownictwa drogowego, który został objaśniony od a do z.

Skoro jesteśmy przy ratownictwie, to podczas niedzielnej Letniej Zadymki w Środku Zimy druhowie z OSP Gostyń pokazywali jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Trochę folkloru wprowadził występ miejscowego chóru oraz zespołu ludowego Stuchowianki. Tuż po 17:00 wystąpiła pierwsza gwiazda naszego święta, czyli zespół Louders z Chomina, dla którego był debiut przed świerznowską publicznością. Podczas całego naszego święta można było skosztować przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich ze Świerzna i Stuchowa. Wiele owacji zebrał występ LUKIEGO Łukasza Wasiaka, który specjalnie dla świerznowskiej publiczności zaśpiewał utwór ze swojej nadchodzącej płyty. Wiele emocji wzbudziły finałowe "licytacje", podczas których można było m.in. zdobyć buty Grzegorza Krychowiaka, piłkę z podpisami Pogoni Szczecin czy różne vouchery. Kolejną atrakcją był występ SHYMIEGO Szymona Nowaka. Będący preludium przed finałem naszego święta.

Tuż po 20 niebo nad halą rozświetliło Światełko do Nieba, kiedy to wspólnie, wszyscy razem wysłaliśmy mnóstwo pozytywnej energii do naszych Dobrych Aniołów.

Miło nam jest ogłosić, że dzięki dobrym ludziom zebraliśmy 19 783,89 zł + 161,97 € Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji naszego pierwszego w historii w Świerznie finału WOŚP: wolontariuszom, zespołom, strażakom, członkiniom Kół Gospodyń Wiejskich.Wielkie podziękowania dla naszych sponsorów, bez których nie byłoby naszego święta.

 

 

Do zobaczenia za rok!

Sztab nr #5775 Gmina Świerzno

POKAŻ PODOBNE