Do udziału w 15. Biegu "Policz się z cukrzycą" zgłosiło się już
1 967 osób
Wspieraj sztaby

Jak współpracować?

 

W tej zakładce znajdziecie informacje, dotyczące możliwej współpracy firm - sponsorów ze Sztabami 29. Finału WOŚP. Znaleźć można tutaj zarówno propozycje, w jaki nawiązać współpracę ze Sztabem, informacje jak sprawdzić, czy dany Sztab na pewno dostał zgodę na działanie, możliwe rodzaje wsparcia, a także informacje o tym, jak sprawdzić czy Sztab rozliczył pozyskane środki.


Od czego zacząć?

Dysponujecie środkami finansowymi, posiadacie produkty, które możecie przekazać na rzecz Sztabu bądź chcecie jako firma zaoferować usługę by usprawnić działanie Sztabu i nie wiecie gdzie się zgłosić? Na naszych stronach znajduje się lista Sztabów zatwierdzonych przez Fundację. Wybierzcie ten, który znajduje się w Waszej okolicy lub jego potrzeby najbardziej odpowiadają Waszym oczekiwaniom lub możliwościom np. artykuły spożywcze (napoje, słodycze, posiłki), transport, materiały biurowe (papier, drukarki), usługi ochroniarskie, technika sceniczna, gadżety, wytwory artystyczne (muzyka, malarstwo, rzeźba, rękodzieło), usługi informatyczne (hosting www, projektowanie grafiki, komunikacja).

 

Skontaktujcie się z Szefem Sztabu - osobą która odpowiada za działanie danego Sztabu. Możecie skorzystać z danych kontaktowych podanych na naszej liście lub z kontaktu podanego na stronie Sztabu. Tam również możecie zobaczyć, jakie aktywności zaplanował dany Sztab - może ułatwić to podjęcie decyzji co do sposobu Waszej współpracy.

 

W czasie rozmowy z przedstawicielem Sztabu zazwyczaj można zorientować się, jakie ma on najpilniejsze potrzeby. Często do lepszego działania Sztabu bardziej potrzebna jest konkretna pomoc (np.: materiały biurowe, żywność lub gorące napoje dla wolontariuszy), niż wkład finansowy.

 

Zarówno Szefowie Sztabów, jak i wszystkie pozostałe osoby zaangażowane w organizacje Sztabu działają jako wolontariusze. Zgodnie z regulaminem, który akceptują, nie pobierają oni żadnych wynagrodzeń z tytułu prowadzenia Sztabu. Ponoszenie kosztów organizacji Sztabu lub organizacji imprezy finałowej często bywa dla nich dużym wysiłkiem logistycznym. Dlatego zachęcamy do pomocy, zarówno jeśli chodzi o przekazanie środków finansowych, jak i rzeczy niezbędnych do funkcjonowania Sztabu.

 

Jakie są zasady działania Sztabu? / Do czego uprawniony jest Sztab?

Zgodnie z Regulaminem działania Sztabów, który określa wszystkie zasady dotyczące ich funkcjonowania, Sztab działa w swoim imieniu na rzecz Fundacji i 29. Finału WOŚP. Oznacza to, że My jako Fundacja nie wystawiamy potwierdzenia przekazania darowizny Sztabowi, nie przyjmujemy faktur na zamówienia złożone przez Sztab, nie wystawiamy zaświadczeń za świadczenia sponsorskie dotyczące Sztabu.

 

Każdy Sztab po zatwierdzeniu przez Fundację wniosku o udział w zbiórce na rzecz 29. Finału otrzymuje od nas oficjalną zgodę. Możecie Państwo poprosić przed nawiązaniem współpracy o okazanie takiego dokumentu. Oprócz przedstawicieli Sztabu, może się do Was także zgłosić organizacja współpracująca w ramach Imprezy Zamkniętej pod auspicjami Sztabu. Zakres ich działania możecie również sprawdzić u Szefa Sztabu.


Na jakich płaszczyznach można współpracować ze Sztabem?

Zazwyczaj sponsorzy nawiązując współpracę ze Sztabami preferują współpracę opartą na barterze np. zamiast przekazywać pieniądze wolą zapłacić fakturę za zwrot kosztów podróży zespołu grającego w czasie Finału, usługi transportowe, materiały biurowe lub po prostu przekazać - w zależności od możliwości, rzeczy niezbędne do prowadzenia Sztabu czy imprez towarzyszących Finałowi.

 

Dobrym pomysłem jest także wsparcie licytacji prowadzonych przez Sztaby w specjalnym serwisie aukcje.wosp.org.pl tworzonym we współpracy z Allegro. To doskonała forma reklamy oraz sposób na zasilenie finałowej kwesty. Pamiętaj, im bardziej nietuzinkowa aukcja, tym większa szansa, że zainteresuje ona media. Ludzie przyzwyczaili się, że na naszych aukcjach w serwisie aukcje.wosp.org.pl można znaleźć rzeczy niedostępne w żadnym innym przypadku. Porozmawiajcie z przedstawicielami Sztabu, połączenie Waszych możliwości i ich pomysłowości może przynieść niesamowite efekty.

 

Jeśli Wasza firma jest dostawcą konkretnych usług - być może Wasza pomoc przyda się sztabowi właśnie w tym zakresie. Oczywiście możecie swoje usługi zaproponować tylko jednemu wybranemu sztabowi. 


Co może zaoferować Sztab w zamian za wsparcie?

Większość Sztabów w Polsce w ramach zbiórki organizuje imprezy plenerowe lub imprezy odbywające się na terenie różnych instytucji tzw. Imprezy Zamknięte. W czasie ich trwania mogą na ustalonych wcześniej zasadach reklamować firmy, z którymi współpracują. Jest to dla Państwa okazja pokazania się lokalnej społeczności jako firma, która wspiera działania związane z 29. Finałem WOŚP. Również działalność internetowa Sztabów, strony internetowe oraz serwisy społecznościowe - cieszą się dużym zainteresowaniem i mogą być dobrym nośnikiem reklamy.

 

Musicie tylko pamiętać, że wspieracie Sztab, a nie bezpośrednio Fundację w związku z tym każdorazowe użycie loga Fundacji musi być do nas zgłaszane do akceptacji.

 

Wasze zaangażowanie może wzbogacić program przygotowany przez Sztab, a tym samym zwiększyć liczbę osób odwiedzających strony Sztabu podczas 29. Finału WOŚP. Zachęcamy do aktywności na tym polu.

 

Po rozliczeniu Sztab otrzymuje od nas specjalne finałowe podziękowania. Bardzo zależy nam na tym, by zostały przekazane Państwu jako sponsorom. Jest to wyraz naszej ogromnej wdzięczności za to, że postanowiliście Państwo wesprzeć nasze działania - wspierając lokalny Sztab.

Aktualności
2020-11-20 15:00:00

Kolejny sprzęt od WOŚP dla szpitali walczących z koronawirusem

Walka z koronawirusem trwa, z dnia na dzień przybywa kolejnych przypadków zakażeń, dlatego Fundacja WOŚP reaguje na prośby szpitali i ponownie kupuje kolejne sprzęty.

Zobacz też