Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
80 920 728 PLN
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

1. Czym jest Medyczny Patrol?
Medyczny Patrol jest jednostką współpracującą z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne na podstawie decyzji Wojewody Pomorskiego nr 2/2013.

Jednostka jest powołana do realizacji zadań związanych przede wszystkim zabezpieczeniem medycznym Festiwalu Przystanek Woodstock oraz innych imprez zabezpieczanych przez wolontariuszy Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Medyczny Patrol spełnia wymogi określone w art. 17 ustawy o PRM, czyli:
- utrzymuje gotowość operacyjną;
- dysponuje ratownikami posiadającymi ważne zaświadczenie o ukończeniu kursu i uzyskania tytułu ratownika w liczbie niezbędnej do zapewnienia gotowości;
- dysponuje środkami łączności niezbędnymi do zapewnienia gotowości.

2. Kto może dołączyć do Jednostki Medyczny Patrol?
Do Medycznego Patroli może dołączyć:

a) osoba będąca członkiem Pokojowego Patrolu - taka osoba powinna uczestniczyć przynajmniej raz jako wolontariusz Fundacji na Przystanku Woodstock oraz mieć wykształcenie medyczne lub aktualny kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy;

b) osoba niezwiązana z Pokojowym Patrolem - taka osoba powinna mieć wykształcenie medyczne.

3. Czy do Medycznego Patrolu może przyłączyć się osoba, która nie należy do Pokojowego Patrolu?
Do Jednostki Medyczny Patrol może dołączyć osoba nie związana w Pokojowym Patrolem, taka osoba powinna posiadać wykształcenie medyczne.

4. Wysłaliśmy zgłoszenie do Medycznego Patrolu. Co dalej?
Jeśli Twoja kandydatura zostanie rozpatrzona pozytywnie, wyślemy do Ciebie maila z taką informacją prosząc o podanie danych niezbędnych do przygotowania Porozumienia o współpracy z Medycznym Patrolem.

Na maila zwrotnego będziemy czekać 7 dni.

Następnie, po otrzymaniu i przygotowaniu Porozumienia wyślemy do Ciebie dwa egzemplarze do podpisu. Jeden zostawiasz dla siebie, natomiast drugi w ciągu maksymalnie 2 tygodni odeślij na adres:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Jednostka
ul. Dominikańska 19C
02 - 738 Warszawa


5. Czy Medyczny Patrol może wystawić skierowanie na kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy?
Medyczny Patrol może wystawić skierowanie do kurs KPP, ponieważ jest wpisana do systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne na podstawie art. 17 ust. 2, w związku z art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 8 września 2006 roku o PRM.

6. Komu Medyczny Patrol wystawi skierowanie na kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy?
Medyczny Patrol może skierować na kurs KPP swoich członków oraz oraz osoby należące do Pokojowego Patrolu, które były już przynajmniej jeden raz na PW.

7. Czy studenci kierunków medycznych mogą dołączyć do Jednostki Medyczny Patrol?
Osoby, które będąc studentami kierunków medycznych chcą brać udział w zabezpieczeniu medycznym Przystanku Woodstock, mogą się zgłosić do Liderów medycznych jako tzw. stażyści. Nie będą jeszcze członkami Medycznego Patrolu, jednak nabiorą doświadczenia związanego z pracą na Przystanku Woodstock. Po obronie dyplomu bez problemu będą mogli stać się członkami Jednostki Medyczny Patrol. Taka możliwość dotyczy jedynie członków Pokojowego Patrolu.

8. Jak zapisać się do grupy medycznej na Przystanek Woodstock?
Na początku kwietnia 2016 r. na stronie WOŚP pojawi się lista liderów medycznych wraz z namiarami do nich. Musicie skontaktować się z wybranym liderem i zapytać czy ma wolne miejsca. Jeśli ma - wyśle wam potwierdzenie przyjęcia do grupy. Pamiętajcie, aby zapisywać się tylko do jednego lidera.

9. Gdzie organizowane są zabezpieczenia medyczne obstawiane przez Medyczny Patrol?
Dwie najważniejsze imprezy jakie zabezpiecza Medyczny Patrol to Przystanek Woodstock i Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tutaj liczymy najbardziej na współpracę.

10. Czy praca w Medycznym Patrolu podczas Przystanku Woodstock i Finału jest płatna? 
Praca  Medycznego Patrolu podczas Przystanku Woodstock i Finału jest pracą bezpłatną, w charakterze wolontariusza. 

Aktualności
2023-02-05 11:45:00

Poznajcie Sztaby i ich aukcje na Allegro!

Z każdym rokiem Sztaby coraz mocniej angażują się w prowadzenie aukcji poprzez serwis Allegro. W tym roku takie aukcje prowadziło (lub wciąż prowadzi!) prawie 600 Sztabów w całej Polsce i poza nią!