Do 32. Finału WOŚP pozostały:
124 dni
Wystaw przedmiot

Aukcje WOŚP

Jak przekazać przedmiot? 

WYSTAW PRZEDMIOT NA AUKCJE - 3 SPOSOBY
 • Wystaw przedmiot samodzielnie

  Korzystając z tego rozwiązania, samodzielnie zdecydujesz o wyglądzie i momencie wystawienia swojej aukcji! 

   

  Aby wystawić aukcję na stronie aukcje.wosp.org.pl, wystarczy posiadać zarejestrowane konto w serwisie Allegro.   
  Jeśli nie jesteś jeszcze użytkownikiem serwisu, wystarczy, że przejdziesz proces krok po kroku, zaczynając tu: https://allegro.pl/rejestracja  

  Posiadając już konto, możesz przejść do wystawiania aukcji swojego wyjątkowego przedmiotu lub usługi (wybierz wtedy kategorię Wyjątkowe Chwile).
  Nie obawiaj się, jeśli sprzedaż za pośrednictwem serwisu Allegro, nie jest dla Ciebie codziennością! Przygotowaliśmy przyjazny poradnik, który przeprowadzi Cię przez cały proces.

  ZOBACZ PORADNIK WYSTAWIANIA AUKCJI 

  Aktywność w portalu nie jest dla Ciebie tajemnicą? Również zachęcamy Cię do zapoznania się z treścią poradnika – znajdziesz tam wskazówki, które pomogą Ci wystawić atrakcyjne aukcje.

   

  Możesz także zwiększyć widoczność aukcji, korzystając z udostępnionych przez nas dedykowanych grafik. 

   

  Aukcje trwają od początku grudnia do 12.02.2023, dlatego najlepiej wystawić je nie później niż do końca stycznia.  

 • Zgłoś się do Sztabu WOŚP

  Jeśli nie chcesz wystawiać aukcji samodzielnie, możesz liczyć na wsparcie naszych Orkiestrowych Sztabów. 
  Listę wszystkich znajdziesz tu: https://www.wosp.org.pl/final/sztaby 


  Przy Sztabach prowadzących aukcje za pośrednictwem serwisu Allegro (www.aukcje.wosp.org.pl) znajdziesz odpowiednie oznaczenie. Te orkiestrowe Sztaby również prowadzą aukcje w serwisie Allegro. Zgłaszając się do takiego Sztabu uzyskasz pomoc osób doświadczonych w prowadzeniu aukcji oraz możliwości dodatkowej promocji przekazanego przez Ciebie przedmiotu.

 • Przekaż przedmiot do Fundacji

  Możesz także przekazać przedmiot do Fundacji. Pamiętaj jednak – nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że każdy z przekazanych przedmiotów zostanie wystawiony na aukcje na rzecz aktualnego Finału. Część z przedmiotów przekazujemy także na aukcje prowadzone przez Sztaby. Prosimy o wyrozumiałość, każdego roku liczba propozycji aukcyjnych od Was przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. Robimy co w naszej mocy, jednak nie mamy możliwości wystawić każdego z przesłanych przedmiotów. 


  Fundacja zastrzega sobie również prawo do wystawienia wybranych aukcji. Jeśli masz pytania, czy wątpliwości skontaktuj się z nami: 
  [email protected]  


  Po otrzymaniu potwierdzenia zabezpieczony przedmiot wyślij na adres: 
  Fundacja WOŚP 
  ul. Dominikańska 19c 
  02-738 Warszawa 
  z dopiskiem AUKCJE 


  Wystawimy wyłącznie przedmioty dostarczone z wypełnionym i dołączonym do przesyłki wydrukowanym i podpisanym oświadczeniem o przekazaniu przedmiotu. Bez wypełnionego oświadczenia nie będzie możliwe wystawienie aukcji.

   

  Wypełnij oświadczenie!

   

Najczęściej zadawane pytania 

AUKCJE
 • Jak promować Aukcje i wykorzystywać logo WOŚP?
 • Czy mogę przeprowadzić aukcję na Facebooku?

  Niestety, nie ma takiej możliwości. Jako Fundacja WOŚP robimy wszystko, by nasze działania były w pełni transparentne. Aukcje przeprowadzane poza oficjalną platformą - aukcje.wosp.org.pl, nie dają nam takiej gwarancji. Fundacja wówczas nie ma możliwości kontroli nad przebiegiem aukcji oraz płatnościami. Nie może także zapewnić zwrotu pieniędzy w razie ewentualnej nieudanej aukcji, a sami użytkownicy nie są weryfikowani. Nie ma także gwarancji, że pieniądze z aukcji zostaną przekazane na rzecz WOŚP.


  Jedyną możliwością przeprowadzenia aukcji jest wystawienie przedmiotu na stronie Allegro.pl oznaczając cel 31. Finału WOŚP lub za pośrednictwem aukcje.wosp.org.pl. Tylko takie aukcje gwarantują transparentność działań i bezpieczeństwo transakcji.

 • Jak zweryfikować swoje konto nie mając polskiej karty kredytowej?

  Jeśli na etapie weryfikacji konta na Allegro Twój bank nie znajduje się na liście, na stronie aktywacji wybierz opcję Przelew z innego banku. Może to być również konto zagraniczne. Wpisz dane rachunku bankowego. Pamiętaj! Informacje muszą być zgodne z podanymi podczas rejestracji na Allegro. Wpłać 1,01 zł (lub 1$ lub 1€) na wskazany przez nas numer rachunku kopiując dane do przelewu. Wpłaconą kwotę Allegro zwróci Ci w całości. Wpłatę możesz zrealizować jedynie online. Nie możesz aktywować konta przez wpłatę na poczcie czy w placówce Twojego banku.

 • W jaki sposób mogę zapłacić, jeśli nie mam konta w polskim banku?

  Aukcje możesz opłacić w tradycyjny sposób za pomocą opcji „płacę” przy każdej zakupionej aukcji. Serwis przekieruje Cię na stronę PayU. Wybierz „płacę bez logowania”, a w następnym kroku wybierz „przelew tradycyjny”. Następnie dokonaj przelewu bankowego. Możesz także skorzystać z płatności za pomocą karty kredytowej lub debetowej. 

 • Czy mogę opisać aukcję w innych językach?

  Tak. Wystarczy przygotować opis w języku obcym i umieścić go pod polską wersją. Na początku aukcji warto zaznaczyć, że opis w języku obcym znajduje się poniżej. 

 • Czy serwis aukcje.wosp.org.pl ma angielska wersję, jak licytować z zagranicy?

  Serwis Allegro jest dedykowany klientom na terenie Polski oraz klientom polskojęzycznym mieszkającym poza granicami. Jeśli zależy Ci na wersji angielskiej, możesz zastosować narzędzie tłumaczenia strony. Licytowanie poza Polską również jest dostępneUpewnij się, że sprzedający w swojej ofercie informuje o możliwości wysyłki za granicę. Jeśli nie masz pewności, a zależy ci na przedmiocie, zawsze możesz skontaktować się z nim klikając w "wiadomość do sprzedającego".  

 • Jak znaleźć interesującą nas kategorię?

  Kategorię możesz znaleźć na wiele sposobów.
  Jednym z nich jest kliknięcie w najnowsze, najpopularniejsze (u góry strony) i link przeniesie Cię na listing ofert wystawionych na cel WOŚP. Po lewej stronie znajdziesz kategorie:

   

   

  Możesz także szukać ofert WOŚP bezpośrednio na allegro.pl. Wpisz w wyszukiwarkę np. kurtka. Wszystkie oferty na cel charytatywny oznaczone są czerwonym stemplem "31. Finał WOŚP" dzięki czemu łatwo zauważysz je na listingu. Jeśli jednak na pierwszy rzut oka, ofert jest zbyt wiele, skorzystaj ze specjalnie przygotowanego filtra WOŚP. Dzięki niemu zobaczysz na listingu tylko aukcje i oferty Orkiestrowe.

   

   

   

 • Weryfikacja konta przy licytacjach na kwotę powyżej 1 000 PLN

  Chcemy by zabawa wokół aukcji Allegro dla WOŚP była bezpieczna dla obu stron. Dlatego, jeśli zadeklarowana przez Ciebie suma w aukcjach przekroczy 1000 zł (może być w jednej lub w wielu ofertach), Allegro poprosi o weryfikację kodem SMS. 


  Na stronie allegro.pl lub w aplikacji pojawi się okno, w które wpiszesz kod wysłany na podany przy rejestracji numer telefonu.    

 • Weryfikacja konta przy licytacjach na kwotę powyżej 10 000 i 100 000 PLN

  Chcemy by zabawa wokół aukcji Allegro dla WOŚP była bezpieczna dla obu stron. Dlatego jeśli Twoje licytacje osiągną kwotę 10 000 zł (może być w jednej lub w wielu ofertach), poprosimy Cię o zwrotną wpłatę potwierdzającą Twój udział w licytacji w wysokości 100 zł. Pieniądze zostaną automatycznie zwrócone w ciągu kilku minut na Twoje konto.

  Natomiast jeśli łączna kwota licytowanych przez Ciebie przedmiotów przekroczy 100.000 zł, poprosimy Cię o zwrotną wpłatę potwierdzającą Twój udział w licytacji w wysokości 1000 zł. Pieniądze zostaną automatycznie zwrócone w ciągu kilku minut na Twoje konto.

   

 • Jak mogę wystawić usługę na aukcjach finałowych?

  Na naszych aukcjach charytatywnych usługi mają swoją kategorię "Wyjątkowe chwile". Możesz tam wystawić np. spacer z psem, lekcję gotowania czy skok ze spadochronem. Dodatkowym atutem jest to, że w tej kategorii znajdziesz tylko oferty na cel 31. Finału WOŚP.

 • Jak wybrać odpowiednią kategorię dla mojej aukcji?

  Jeśli masz problem z przyporządkowaniem przedmiotu do kategorii, użyj formularza kontaktowego: allegro.pl/pomoc/kontakt 
  Zespół Allegro chętnie doradzi i pomoże podjąć decyzję.

Aktualności
2023-09-25 17:25:00

Pokojowy Patrol ponownie na Maratonie Warszawskim!

Aż 130 członków Pokojowego Patrolu włączyło się w organizację Maratonu Warszawskiego, który odbył się w minioną niedzielę. To już 18. rok współpracy Fundacji WOŚP z organizatorami tej dużej biegowej imprezy.