Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
175426813 PLN
 

Aukcje WOŚP

Jak przekazać przedmiot? 

Zanim zdecydujesz się wystawić aukcję lub przeznaczyć przedmiot do licytacji zapoznaj się z Regulaminem aukcji Allegro na 32. Finał WOŚP.

 

Przygotowaliśmy dla Was dedykowane grafiki. Możecie je wykorzystać do wykonania unikatowych przedmiotów przeznaczonych na aukcje lub do promowania wystawionych licytacji w social mediach.
Najpierw jednak sprawdź zasady używania finałowych grafik. 

Finałowe aukcje zakończyły się 9 lutego 2024!

 

WYSTAW PRZEDMIOT NA AUKCJE - 3 SPOSOBY
 • Wystaw przedmiot samodzielnie

  Korzystając z tego rozwiązania, samodzielnie zdecydujesz o wyglądzie i momencie wystawienia swojej aukcji!

   

  Aby wystawić aukcję na stronie aukcje.wosp.org.pl, wystarczy posiadać zarejestrowane konto w serwisie Allegro.   

  Jeśli nie jesteś jeszcze użytkownikiem serwisu, wystarczy, że przejdziesz proces krok po kroku, zaczynając tu: allegro.pl/rejestracja  

  Posiadając już konto, możesz przejść do wystawiania aukcji swojego wyjątkowego przedmiotu lub usługi (wybierz wtedy kategorię Wyjątkowe Chwile).


  Nie obawiaj się, jeśli sprzedaż za pośrednictwem serwisu Allegro, nie jest dla Ciebie codziennością! Przygotowaliśmy przyjazny poradnik, który przeprowadzi Cię przez cały proces -> Poradnik wystawiania aukcji

   

  Aktywność w portalu nie jest dla Ciebie tajemnicą? Również zachęcamy Cię do zapoznania się z treścią poradnika – znajdziesz tam wskazówki, które pomogą Ci wystawić atrakcyjne aukcje.

   

  Aukcje trwają od początku grudnia do 09.02.2024 roku, dlatego najlepiej wystawić je nie później niż do końca stycznia.  

 • Zgłoś się do Sztabu WOŚP

  Jeśli nie chcesz wystawiać aukcji samodzielnie, możesz liczyć na wsparcie naszych Orkiestrowych Sztabów. 

  Listę wszystkich znajdziesz tu.

  Przy Sztabach prowadzących aukcje za pośrednictwem serwisu Allegro (www.aukcje.wosp.org.pl) znajdziesz odpowiednie oznaczenie. Zgłaszając się do takiego Sztabu, uzyskasz pomoc osób doświadczonych w prowadzeniu aukcji oraz możliwości dodatkowej promocji przekazanego przez Ciebie przedmiotu.

   

 • Przekaż przedmiot do Fundacji

  Możesz także przekazać przedmiot do Fundacji. Pamiętaj jednak – nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że każdy z przekazanych przedmiotów zostanie wystawiony na aukcje na rzecz aktualnego Finału. Część z przedmiotów przekazujemy także na aukcje prowadzone przez Sztaby. Prosimy o wyrozumiałość, każdego roku liczba propozycji aukcyjnych przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. Robimy co w naszej mocy, jednak nie mamy możliwości wystawić każdego z przesłanych przedmiotów. 


  Fundacja zastrzega sobie również prawo do wystawienia wybranych aukcji. Jeśli masz pytania, czy wątpliwości skontaktuj się z nami: [email protected]

   

  Po otrzymaniu potwierdzenia, zabezpieczony przedmiot wyślij na adres: 
  Fundacja WOŚP 
  ul. Dominikańska 19c 
  02-738 Warszawa 
  z dopiskiem AUKCJE 


  Wystawimy wyłącznie przedmioty dostarczone z wydrukowanym, wypełnionym i podpisanym oświadczeniem o przekazaniu przedmiotu. Bez wypełnionego oświadczenia nie będzie możliwe wystawienie aukcji.

   

  Uwaga! Od dnia 23 stycznia 2024 Fundacja WOŚP nie przyjmuje zgłoszeń na licytacje. 

   

 • Jak pisać o aukcji?

   

  Wspierasz Finał WOŚP, przekazując przedmiot na aukcje? Wspaniale! Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem na temat promowania aukcji i grafik, z których należy korzystać. Pamiętaj, że wystawiając aukcję charytatywną na rzecz Fundacji WOŚP, należy używać tylko logotypu dedykowanego aukcjom.

Najczęściej zadawane pytania 

AUKCJE
 • Jak promować Aukcje i wykorzystywać logo WOŚP?
 • Czy mogę przeprowadzić aukcję na Facebooku?

  Niestety, nie ma takiej możliwości. Jako Fundacja WOŚP robimy wszystko, by nasze działania były w pełni transparentne. Aukcje przeprowadzane poza oficjalną platformą - aukcje.wosp.org.pl, nie dają nam takiej gwarancji. Fundacja wówczas nie ma możliwości kontroli nad przebiegiem aukcji oraz płatnościami. Nie może także zapewnić zwrotu pieniędzy w razie ewentualnej nieudanej aukcji, a sami użytkownicy nie są weryfikowani. Nie ma także gwarancji, że pieniądze z aukcji zostaną przekazane na rzecz WOŚP.


  Jedyną możliwością przeprowadzenia aukcji jest wystawienie przedmiotu na stronie Allegro.pl oznaczając cel 31. Finału WOŚP lub za pośrednictwem aukcje.wosp.org.pl. Tylko takie aukcje gwarantują transparentność działań i bezpieczeństwo transakcji.

 • Jak zweryfikować swoje konto nie mając polskiej karty kredytowej?

  Jeśli na etapie weryfikacji konta na Allegro Twój bank nie znajduje się na liście, na stronie aktywacji wybierz opcję Przelew z innego banku. Może to być również konto zagraniczne. Wpisz dane rachunku bankowego. Pamiętaj! Informacje muszą być zgodne z podanymi podczas rejestracji na Allegro. Wpłać 1,01 zł (lub 1$ lub 1€) na wskazany przez nas numer rachunku kopiując dane do przelewu. Wpłaconą kwotę Allegro zwróci Ci w całości. Wpłatę możesz zrealizować jedynie online. Nie możesz aktywować konta przez wpłatę na poczcie czy w placówce Twojego banku.

 • W jaki sposób mogę zapłacić, jeśli nie mam konta w polskim banku?

  Aukcje możesz opłacić w tradycyjny sposób za pomocą opcji „płacę” przy każdej zakupionej aukcji. Serwis przekieruje Cię na stronę PayU. Wybierz „płacę bez logowania”, a w następnym kroku wybierz „przelew tradycyjny”. Następnie dokonaj przelewu bankowego. Możesz także skorzystać z płatności za pomocą karty kredytowej lub debetowej. 

 • Czy mogę opisać aukcję w innych językach?

  Tak. Wystarczy przygotować opis w języku obcym i umieścić go pod polską wersją. Na początku aukcji warto zaznaczyć, że opis w języku obcym znajduje się poniżej. 

 • Czy serwis aukcje.wosp.org.pl ma angielska wersję, jak licytować z zagranicy?

  Serwis Allegro jest dedykowany klientom na terenie Polski oraz klientom polskojęzycznym mieszkającym poza granicami. Jeśli zależy Ci na wersji angielskiej, możesz zastosować narzędzie tłumaczenia strony. Licytowanie poza Polską również jest dostępneUpewnij się, że sprzedający w swojej ofercie informuje o możliwości wysyłki za granicę. Jeśli nie masz pewności, a zależy ci na przedmiocie, zawsze możesz skontaktować się z nim klikając w "wiadomość do sprzedającego".  

 • Jak znaleźć interesującą nas kategorię?

  Kategorię możesz znaleźć na wiele sposobów.
  Jednym z nich jest kliknięcie w najnowsze, najpopularniejsze (u góry strony) i link przeniesie Cię na listing ofert wystawionych na cel WOŚP. Po lewej stronie znajdziesz kategorie:

   

   

  Możesz także szukać ofert WOŚP bezpośrednio na allegro.pl. Wpisz w wyszukiwarkę np. kurtka. Wszystkie oferty na cel charytatywny oznaczone są czerwonym stemplem "31. Finał WOŚP" dzięki czemu łatwo zauważysz je na listingu. Jeśli jednak na pierwszy rzut oka, ofert jest zbyt wiele, skorzystaj ze specjalnie przygotowanego filtra WOŚP. Dzięki niemu zobaczysz na listingu tylko aukcje i oferty Orkiestrowe.

   

   

   

 • Weryfikacja konta przy licytacjach na kwotę powyżej 1 000 PLN

  Chcemy by zabawa wokół aukcji Allegro dla WOŚP była bezpieczna dla obu stron. Dlatego, jeśli zadeklarowana przez Ciebie suma w aukcjach przekroczy 1000 zł (może być w jednej lub w wielu ofertach), Allegro poprosi o weryfikację kodem SMS. 


  Na stronie allegro.pl lub w aplikacji pojawi się okno, w które wpiszesz kod wysłany na podany przy rejestracji numer telefonu.    

 • Weryfikacja konta przy licytacjach na kwotę powyżej 10 000 i 100 000 PLN

  Chcemy by zabawa wokół aukcji Allegro dla WOŚP była bezpieczna dla obu stron. Dlatego jeśli Twoje licytacje osiągną kwotę 10 000 zł (może być w jednej lub w wielu ofertach), poprosimy Cię o zwrotną wpłatę potwierdzającą Twój udział w licytacji w wysokości 100 zł. Pieniądze zostaną automatycznie zwrócone w ciągu kilku minut na Twoje konto.

  Natomiast jeśli łączna kwota licytowanych przez Ciebie przedmiotów przekroczy 100.000 zł, poprosimy Cię o zwrotną wpłatę potwierdzającą Twój udział w licytacji w wysokości 1000 zł. Pieniądze zostaną automatycznie zwrócone w ciągu kilku minut na Twoje konto.

   

 • Jak mogę wystawić usługę na aukcjach finałowych?

  Na naszych aukcjach charytatywnych usługi mają swoją kategorię "Wyjątkowe chwile". Możesz tam wystawić np. spacer z psem, lekcję gotowania czy skok ze spadochronem. Dodatkowym atutem jest to, że w tej kategorii znajdziesz tylko oferty na cel 32.Finału WOŚP.

 • Jak wybrać odpowiednią kategorię dla mojej aukcji?

  Jeśli masz problem z przyporządkowaniem przedmiotu do kategorii, użyj formularza kontaktowego: allegro.pl/pomoc/kontakt 
  Zespół Allegro chętnie doradzi i pomoże podjąć decyzję.

Aktualności
2024-02-26 14:43:03

Twórz z nami 30. Pol'and'Rock Festival!

Zapisz się na 210. szkolenie Pokojowego Patrolu, które odbędzie się 15-17 marca 2024 roku. Twórz z nami jubileuszowy 30. Pol'and'Rock Festival. Bierz udział w wielu innych wydarzeniach wspieranych przez Pokojowy Patrol, a przede wszystkim przeżyj fantastyczną przygodę!