Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

32. Finał WOŚP w Warszawie - znamy kolejne gwiazdy!

2023-12-11 21:15:00

 

Z ogromną radością ogłaszamy kolejne gwiazdy, które wystąpią w Warszawie na koncercie z okazji 32. Finału WOŚP. Do wcześniej zapowiedzianych artystów dołączają BOKKA, Golden Life, Lordofon oraz Booze & Glory! Przygotujcie się na niezapomniane muzyczne przeżycia 28 stycznia na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. 

 

BOKKA – tajemnica sceny alternatywnej

BOKKA to fenomen polskiej sceny muzycznej, który zadebiutował w 2013 roku utworem "Town Of Strangers". Ich maski skrywają twarze, ale nie talent, który szybko zdobył uznanie na arenie międzynarodowej. Po licznych sukcesach na festiwalach w Europie, zespół nadal zachwyca swoim unikalnym brzmieniem i tajemniczym wizerunkiem. Przygotujcie się na elektryzujące dźwięki, które już dwukrotnie zachwyciły Najpiękniejszą Publiczność Świata na Pol'and'Rock Festival.

 

 

Po wyprzedanej trasie koncertowej oraz zagraniu na największych krajowych festiwalach, zespół wystąpił na scenach najważniejszych imprez w Europie, m.in. brytyjskiego The Great Escape, czeskiego Colours of Ostrava, niemieckiego Reeperbahn czy holenderskiego Eurosonic, a następnie w klubach w Brukseli, Pradze czy Budapeszcie. Konsekwentnie trzymając się anonimowego, tajemniczego wizerunku i nieoczywistego podejścia do tworzenia oraz promowania swojej muzyki, BOKKA stała się jednym z najbardziej popularnych zespołów polskiej sceny alternatywnej.

 
Kapela dwukrotnie prezentowała się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata – po raz pierwszy w 2019 roku podczas elektryzującego występu na Małej Scenie w Kostrzynie nad Odrą, a po raz drugi rok później podczas koncertu w warszawskim studio Najpiękniejszej Domówki Świata.

 

Golden Life – 35 lat na rockowej scenie

Golden Life, legenda polskiego rocka, powraca na deski koncertu Finału WOŚP! Od debiutu w 1991 roku z albumem „Midnight flowers”, grupa nieustannie cieszy się popularnością, łącząc rockowe brzmienia z melodyjnymi elementami popu. Zespół ma na swoim koncie występy u boku światowych gwiazd oraz liczne sukcesy, w tym nagrodę MTV Pop Song Festiwal. Doświadczcie energetycznych i porywających występów, które łączą pokolenia.

 

 

Wpadająca w ucho mieszanka rockowych brzmień i melodyjnych elementów popu z oryginalną warstwą liryczną sprawiły, że kariera Golden Life przynosiła kolejne sukcesy. Zespół może się pochwalić, m.in., nagrodą główną MTV Pop Song Festiwal w Bregenz (Austria, 1993 r.), koncertami u boku Radiohead, Rammstein, Joe Cockera czy The Stranglers, niezliczonymi koncertami festiwalowymi oraz telewizyjnymi czy wygraną w kilku edycjach Hit Generatora z utworem "Hello Hello".
 
Golden Life niezmiennie bierze udział także we wszystkich edycjach Finałów WOŚP, wpierając działania Fundacji. Zespół jest jednym z najczęściej koncertujących zespołów w Polsce (średnio 50 koncertów rocznie). Występy grupy gromadzą wielopokoleniową publiczność, bawiącą się doskonale przy ich muzyce.
 
Booze & Glory – punkowe brzmienia z Londynu

Booze & Glory to londyński zespół punkowy, który od dekady podbija serca fanów na całym świecie. Ich muzyka łączy klasyczne punkowe brzmienie z rock'n'rollową energią, niosąc przesłanie pozytywności i nadziei. Zespół jest znanym orędownikiem antyrasizmu, z muzykami pochodzącymi z różnych części Europy. Ich koncerty to wybuchowa mieszanka rock'n'rolla i punkowej energii, która zapada w pamięć na długo. Londyński skład przez ostatnie 10 lat reprezentuje autentyczny rock'n'roll polsko-brytyjskiej klasy robotniczej i siłę porywającej energii.

 

 

W ciągu ostatnich lat zespół zagrał ponad 300 koncertów na całym świecie, w tym podczas trasy po Ameryce Północnej z legendarnym Dropkick Murphy's. Oprócz tego londyńczycy brali udział w europejskiej trasie Persistence Tour oraz grali na takich festiwalach jak Hellfest we Francji i Punk Rock Bowling w Las Vegas.
 
Najpiękniejsza Publiczność Świata doświadczyła energii Booze & Glory podczas 23. Przystanku Woodstock, 24. Pol'and'Rock Festival i 29. Pol’and’Rock Festival!
 
Lordofon – innowacyjne połączenie hip-hopu i rocka

Lordofon to duet, który zaskoczył scenę hip-hopową i rockową swoim innowacyjnym podejściem. Ich najnowszy album „Passé” to mieszanka indie rocka, punku i rapu, w której słodko-gorzkie teksty pełne są autoironii i nostalgii. Zespół, znany z wykorzystywania internetowej estetyki, współpracuje z uznanymi twórcami, tworząc unikalne wrażenia wizualne i dźwiękowe.

 

 

Przedpremierowo, latem 2022 roku, artyści mieli okazję zaprezentować namiastkę materiału z „Passé” na scenach OFF Festival, Enea Edison, Stay Wild czy Polish Hip Hop Festival. Materiał stworzony na nowy album chłopaków sprawdza się nie tylko na letnich festiwalach, ale także w klubowym anturażu.

Dołączcie do nas 28 stycznia, aby wspólnie świętować i wspierać WOŚP. Czekają na Was wyjątkowe występy, które na pewno przejdą do historii. Spotkajmy się na 32. Finale WOŚP w Warszawie!

 

Koncert na Placu Bankowym z okazji 31. Finału WOŚP, fot. Stanisław Wadas 


32. Finał WOŚP – co już wiemy?

32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Celem zbiórki są „Płuca po pandemii”, co oznacza, że będziemy kupować sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. Cel zbiórki już teraz można wspierać, m.in. wysyłając SMS o treści SERCE na numer 75 565 oraz wystawiając aukcje i licytując na aukcje.wosp.org.pl.

 

POKAŻ PODOBNE
2024-03-21 16:00:00

Dołączcie do nas 27 marca!

Za 6 dni, w środę 27 marca ogłosimy ostateczny wynik 32. Finału WOŚP! Celem zbiórki był zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.

2024-03-27 12:50:00

Znamy ostateczny wynik 32. Finału!

Podczas dzisiejszego podsumowania Letniej Zadymy w Środku Zimy, Jurek Owsiak ogłosił ostateczną kwotę 32. Finału WOŚP. Na finałowe konto wpłynęło aż 281 879 118,07 PLN! Dziękujemy!

2024-02-29 14:43:22

Ratujemy i Uczymy Ratować – wznawiamy szkolenia!

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”(RUR) prowadzimy od 2006 roku. Przez te 18 lat, dzięki działaniom w ramach Programu RUR, blisko 3 miliony dzieci nauczyło się podstawowych czynności ratujących życie. Wznawiamy szkolenia dla nauczycieli i zapraszamy szkoły z całej Polski do zgłaszania się!

2024-03-18 12:25:00

Zakończyliśmy 210. szkolenie PP!

Aż 25 osób w miniony weekend dołączyło do rodziny czerwonych koszulek! Chcesz przeżyć przygodę życia, poznać wspaniałych ludzi i współtworzyć wydarzenia Fundacji WOŚP? Już teraz zapraszamy na kwietniowe szkolenie Pokojowego Patrolu!