Deklarowana kwota: 92 143 798 PLN
Podczas 27. Finału zebraliśmy:
175 938 717 PLN
Finały

8 kroków jak zostać wolontariuszem WOŚP

2016-10-19 16:16:53

Chcesz być wolontariuszem i zbierać pieniądze w czasie 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Dziękujemy, że chcesz grać z nami i już piszemy, jak to zrobić:

 

  1. Przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza.
  2. Zgłoś się do jednego z finałowych sztabów w Twojej okolicy. Rejestracja sztabów rozpoczęła się 17 października. Listę zarejestrowanych sztabów znajdziesz na stronie: http://www.wosp.org.pl/final/sztaby-25-finalu-wosp. Każdego dnia dołączają tam kolejne!
  3. Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu w związku z tym to on, ma pełną decyzyjność co do tego z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.
  4. Osoby pracujące w Sztabie  zarejestrują Cię w naszej bazie, od nich dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście. Sztab dysponuje ograniczoną liczba wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów u nich zastanów się dobrze czy faktycznie będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jesteś tego pewien zgłoś się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych Sztabu.
  5. Jeśli nie ukończyłeś/aś 16-go roku życia możesz kwestować, pod warunkiem, że będzie Ci towarzyszyć osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.
  6. Pamiętaj! Pieniądze możesz zbierać pieniądze tylko i wyłącznie w dniu 25. Finału WOŚP - 15 stycznia 2017. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.
  7. W dniu 25. Finału WOŚP: Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. 
  8. Jak rozliczyć puszkę? Jeśli zakończysz zbieranie pieniędzy, zanieś swoją puszkę do Sztabu i przekaż ją osobie oddelegowanej do przeliczenia pieniędzy. Dopilnuj, by została przeliczona w Twojej obecności, a kwota wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Twój podpis na tej liście jest dla nas informacją, że zostałeś powiadomiony o zebranej kwocie oraz dodatkowo, że w pełni zgadzasz się z podaną przez Sztab kwotą. Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki, otrzymasz od Szefa Sztabu druk Rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Twojego udziału w zbiórce jak i nasze podziękowanie dla Ciebie za świetnie wykonaną pracę. Fundacja nie wysyła osobnych oświadczeń.

 

Więcej informacji o byciu wolontariuszem znajdziesz na stronie: http://www.wosp.org.pl/final/dla-wolontariuszy 

(amm)

 

fot. Grzegorz Adamek

 

Fot. Grzegorz Adamek

POKAŻ PODOBNE
2019-05-07 09:47:30

Rozpoczęliśmy 52. Konkurs Ofert

W Hotelu Warsaw Plaza w Warszawie rozpoczął się dziś, organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, już 52. Konkurs Ofert na Zakup Sprzętu Medycznego. To będą rekordowe zakupy w historii WOŚP!

2019-03-28 13:44:42

Bezcenna Niespodzianka od Mastercard nabiera kolorów!

Dwa glany i napis „Wędruj” to zbliżający się efekt tegorocznej kolejnej Bezcennej Niespodzianki od Mastercard, którą w tym roku otrzymał jeden ze Sztabów WOŚP w Łodzi.

2019-04-25 16:00:59

Dzięki Twojemu 1% uczymy pierwszej pomocy

Stałe podwyższanie standardów leczenia Polaków i powszechna nauka pierwszej pomocy wśród dzieci ze szkół podstawowych – to cel zbiórki 1% podatku dochodowego za rok 2018 przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

2019-05-23 11:58:01

PP czyli Pierwsza Pomoc

18 maja w Gdańsku odbył się trzeci półfinał 11. Eliminacji do Pol'and'Rock Festival 2019. W organizacji każdej edycji tego wydarzenia pomagają nasi wolontariusze - Pokojowy Patrol. Wolontariusze zostali poproszeni o pomoc, gdyż na pobliskim placu zabaw doszło do wypadku. Przeczytaj relację ze zdarzenia.

Zobacz też