W ramach 31. Finału WOŚP zarejestrowaliśmy już
48 749 wolontariuszy
Finały

8 kroków jak zostać wolontariuszem WOŚP

2016-10-19 16:16:53

Chcesz być wolontariuszem i zbierać pieniądze w czasie 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Dziękujemy, że chcesz grać z nami i już piszemy, jak to zrobić:

 

  1. Przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza.
  2. Zgłoś się do jednego z finałowych sztabów w Twojej okolicy. Rejestracja sztabów rozpoczęła się 17 października. Listę zarejestrowanych sztabów znajdziesz na stronie: http://www.wosp.org.pl/final/sztaby-25-finalu-wosp. Każdego dnia dołączają tam kolejne!
  3. Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu w związku z tym to on, ma pełną decyzyjność co do tego z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.
  4. Osoby pracujące w Sztabie  zarejestrują Cię w naszej bazie, od nich dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście. Sztab dysponuje ograniczoną liczba wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów u nich zastanów się dobrze czy faktycznie będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jesteś tego pewien zgłoś się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych Sztabu.
  5. Jeśli nie ukończyłeś/aś 16-go roku życia możesz kwestować, pod warunkiem, że będzie Ci towarzyszyć osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.
  6. Pamiętaj! Pieniądze możesz zbierać pieniądze tylko i wyłącznie w dniu 25. Finału WOŚP - 15 stycznia 2017. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.
  7. W dniu 25. Finału WOŚP: Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. 
  8. Jak rozliczyć puszkę? Jeśli zakończysz zbieranie pieniędzy, zanieś swoją puszkę do Sztabu i przekaż ją osobie oddelegowanej do przeliczenia pieniędzy. Dopilnuj, by została przeliczona w Twojej obecności, a kwota wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Twój podpis na tej liście jest dla nas informacją, że zostałeś powiadomiony o zebranej kwocie oraz dodatkowo, że w pełni zgadzasz się z podaną przez Sztab kwotą. Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki, otrzymasz od Szefa Sztabu druk Rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Twojego udziału w zbiórce jak i nasze podziękowanie dla Ciebie za świetnie wykonaną pracę. Fundacja nie wysyła osobnych oświadczeń.

 

Więcej informacji o byciu wolontariuszem znajdziesz na stronie: http://www.wosp.org.pl/final/dla-wolontariuszy 

(amm)

 

fot. Grzegorz Adamek

 

Fot. Grzegorz Adamek

POKAŻ PODOBNE
2022-10-10 14:30:00

Zdrowie psychiczne – zadbajmy o nie wspólnie!

Dzisiaj, 10 października, świętujemy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Higiena ludzkiej psychiki to rzecz, na którą każdy powinien zwracać szczególną uwagę. Stres, przebodźcowanie, pandemia – to elementy, które wciąż zmieniają na gorsze wszystkie statystyki związane ze zdrowiem psychicznym.

2022-10-05 14:27:05

Ruszyły zapisy na kolejne szkolenie Pokojowego Patrolu!

Niesamowite przygody, udział w największych imprezach w Polsce, wspomnienia i przyjaźnie, które zostają na zawsze. Brzmi znajomo? To i wiele wiele więcej czeka na Was w Pokojowym Patrolu! Właśnie ruszyły zapisy na kolejne jesienne szkolenie. Dołącz do nas już teraz!

2022-10-04 15:05:00

Otwarcie skweru im. WOŚP w Poznaniu!

Zobaczcie, jak było na otwarciu skweru Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu. Dziękujemy za to wyróżnienie!

2022-09-06 12:00:00

Gonitwa, w której wszyscy wygrywają!

W tym roku po raz trzeci wzięliśmy udział w Gonitwie Charytatywnej organizowanej przez Westminister Polska na Torze Służewiec, ścigając się dla wyższych wartości!