W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
22 131 224 PLN
Finały

8 kroków jak zostać wolontariuszem WOŚP

2016-10-19 16:16:53

Chcesz być wolontariuszem i zbierać pieniądze w czasie 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Dziękujemy, że chcesz grać z nami i już piszemy, jak to zrobić:

 

  1. Przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza.
  2. Zgłoś się do jednego z finałowych sztabów w Twojej okolicy. Rejestracja sztabów rozpoczęła się 17 października. Listę zarejestrowanych sztabów znajdziesz na stronie: http://www.wosp.org.pl/final/sztaby-25-finalu-wosp. Każdego dnia dołączają tam kolejne!
  3. Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu w związku z tym to on, ma pełną decyzyjność co do tego z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.
  4. Osoby pracujące w Sztabie  zarejestrują Cię w naszej bazie, od nich dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście. Sztab dysponuje ograniczoną liczba wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów u nich zastanów się dobrze czy faktycznie będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jesteś tego pewien zgłoś się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych Sztabu.
  5. Jeśli nie ukończyłeś/aś 16-go roku życia możesz kwestować, pod warunkiem, że będzie Ci towarzyszyć osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.
  6. Pamiętaj! Pieniądze możesz zbierać pieniądze tylko i wyłącznie w dniu 25. Finału WOŚP - 15 stycznia 2017. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.
  7. W dniu 25. Finału WOŚP: Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. 
  8. Jak rozliczyć puszkę? Jeśli zakończysz zbieranie pieniędzy, zanieś swoją puszkę do Sztabu i przekaż ją osobie oddelegowanej do przeliczenia pieniędzy. Dopilnuj, by została przeliczona w Twojej obecności, a kwota wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Twój podpis na tej liście jest dla nas informacją, że zostałeś powiadomiony o zebranej kwocie oraz dodatkowo, że w pełni zgadzasz się z podaną przez Sztab kwotą. Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki, otrzymasz od Szefa Sztabu druk Rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Twojego udziału w zbiórce jak i nasze podziękowanie dla Ciebie za świetnie wykonaną pracę. Fundacja nie wysyła osobnych oświadczeń.

 

Więcej informacji o byciu wolontariuszem znajdziesz na stronie: http://www.wosp.org.pl/final/dla-wolontariuszy 

(amm)

 

fot. Grzegorz Adamek

 

Fot. Grzegorz Adamek

POKAŻ PODOBNE
2020-03-15 10:15:25

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.3

Co możesz robić spędzając czas wolny z dziećmi? Przedstawiamy Ci kolejny pomysł na konstruktywne zagospodarowanie dnia! Znajdź chwilę na rozrywkę z całą rodziną, zadbaj o dobry rytm dnia i radosną domową atmosferę przy muzycznych dźwiękach festiwalowych koncertów.

2020-03-13 09:36:11

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.1

Dla bezpieczeństwa zostajemy w domach całymi rodzinami, dlatego przygotowaliśmy dla Was serię artykułów, które codziennie podpowiedzą Wam pomysł na wspólne spędzanie czasu.

2020-03-16 09:55:14

Pomagamy!

Jeśli potrzebujesz pomocy (np. ze zrobieniem zakupów, załatwieniem pilnych spraw) lub pomocy potrzebują Twoi bliscy, którzy mieszkają w innym mieście, napisz do nas [email protected]

2020-03-19 15:32:13

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.7

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi? Budowanie domowych namiotów czy zabawy plastyczne nie są ulubiona rozrywką Twojego dziecka? To nic! Dla małych miłośników gier i zabaw oraz nowych technologii mamy aplikacje mobilną "Uczymy Ratować".

Zobacz też